Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie spróbujesz to się nie dowiesz. Ja wczoraj z ciekawości załadowałem te guardery do beretki od kjw. Skubana strzela na nich dalej i celniej niż na lżejszych kulkach. Wiem, że przy gazówkach jest inaczej niż przy sprężynówkach ale dowodzi to tylko jednego: chcesz mieć efekty to musisz nakupić różnych kulasów i samemu sprawdzić co ci odpowiada.

Link to post
Share on other sites

Zastanowię się jeszcze. Mi też nie chce sie wierzyć że gość z nich strzela na 6.01 ale tak mówi...

Dopiero zaczynam bawić się w snajperstwo, i potrzebuje kulek, które będzie widać w lunecie delta optical classic.

Mam w swd m170 guarder, dlatego obawiam się, że guardery 0.36 mogą być zbyt lekkie. A z kolei szarych pewnie nie będzie widac?

Link to post
Share on other sites

A jaką lufę masz w tym swoim swd?

Rakiety pro 0,43g hulają w pdi, nawet półroczne, dużo wolniej puchną niż te 0,45g, ale jednak, do 6,00mm już nie wchodzą.

 

Po zniszczeniu 2 gum przy zacince dałem sobie z nimi spokój. Nooo chyba, że miałbym rurkę 6.00mm i przepuszczał każdą kulkę na dzień przed manewrami.

 

 

Kupić na współkę lufę od EDGI i pociąć? Czy też nie używać białych kulek, które z moich obserwacji trochę "wychodzą" z rynku. Wydaje mi się, że jednak białe BB umrą i nie ma sensu kupować "przesiewarki".

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości - przemywacie kulaski w detergencie zanim zaczniecie z nich strzelać? Sam tak robiłem ale przestałem, kiedy zauważyłem, że niektóre firmy nabierają objętości. Jest coś na powierzchni kulek, co mogłoby powodować kiepskie strzały?

 

PS

 

Mikadorus - "przesiewarka" oczywiście ma sens, ponieważ nawet ciemne kulki dobrych firm przy odpowiedniej wilgoci nabierają więcej ciałka.

Edited by Krzysztof124
Link to post
Share on other sites

Po zniszczeniu 2 gum przy zacince dałem sobie z nimi spokój. Nooo chyba, że miałbym rurkę 6.00mm i przepuszczał każdą kulkę na dzień przed manewrami.

 

 

Kupić na współkę lufę od EDGI i pociąć? Czy też nie używać białych kulek, które z moich obserwacji trochę "wychodzą" z rynku. Wydaje mi się, że jednak białe BB umrą i nie ma sensu kupować "przesiewarki".

 

W naszej branży "przesiewarka" 5.98-6.01 zawsze ma sens a najlepiej 5.94 5.95 5.96... 6.03 i nawet należało by taki komplet rurek włączyć do EDC jeśli od czasu do czasu wpadamy do sklepu i widzimy coś nowego i na miejscu sprawdzić co to je. A w domu można by jedną torebkę rozwalić na kilka mniejszych po średnicach ;) Tak wiem, zboczony jestem :D

Tak jak pisałem 6cm rurka wystarczy żeby kulka się przetoczyła ~3 razy i mogę dać te 20pln za 2cm ;)

Link to post
Share on other sites

Lekkie Valkeny nadal trzymają wymiar (BIO .32 i .36) - używam ich dwa razy w tygodniu (lufa 6.0). W listopadzie Mendi przesiewał, cytuję:

"Valkeny 0,4g, cóż, tu jest śmiesznie, na 100 losowych kulek, przez 5,98 przeszło 70, natomiast przez 6,00 przeszły wszystkie."

Dum-Dum .4 nadal puchną, aktualnie mają ok 6.72 mm. Sklep zwrócił kasę, a kulki rosną sobie w szczelnej torebce.

Nie wiem czy "przesiewarka" dla nowości w sklepie ma sens. Kulki muszą swoje odleżeć, bo nowe trzymały wymiar przez jakiś czas - patrz Dum-Dum czy Rockets.

Link to post
Share on other sites

Po zniszczeniu 2 gum przy zacince dałem sobie z nimi spokój. Nooo chyba, że miałbym rurkę 6.00mm i przepuszczał każdą kulkę na dzień przed manewrami.

 

 

Kupić na współkę lufę od EDGI i pociąć? Czy też nie używać białych kulek, które z moich obserwacji trochę "wychodzą" z rynku. Wydaje mi się, że jednak białe BB umrą i nie ma sensu kupować "przesiewarki".

 

w zasadzie to zrobienie coś na kształt sita to nie głupi pomysł :) W pracy mam dostęp do lasera (jeden przemysłowy drugi mniejszy bardziej precyzyjny) i mogę się pobawić w zrobienie takiego przyrządu nawet z głupiej plexi #10mm lub #20mm

 

Mendi mam lufę 6.03. Rakiety dadzą radę?

A co jakby trzymać kulki w próżniowym pojemniku na żywność? Takim ci się wysysa powietrze?

Teoretycznie nie ma powietrza to nic się nie stanie :icon_smile:

 

Już to testowaliśmy :( u siebie jeszcze na próbę do drugiego pojemniczka dodałem te woreczki pochłaniające wilgoć. Nie spuchły tak jak te trzymane w standardowym opakowaniu co prawda ale u mnie w guarderze 6,02 nie wszystkie przechodziły i jedną gumę zniszczyłem takimi kulkami.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie devile to zawsze kupa była, niezależnie od koloru i wagi, nie latały powtarzalnie. Jeszcze jak się weźmie pod uwagę absurdalnie wysoką cenę przy słabej jakości tych kulek, to ręce opadają.

 

Co do testera kulek, to wspomniałem o takim przy teście luf edgi. Niestety koszt testera od edgi to ok 200zet, więc faktycznie złóżmy się na lufkę 363mm 5,98 i potnijmy na ja 6 fragmentów (pasuje mieć te 5-6cm lufy, bo niewymiarowa kulka nie blokuje się zwykle na wlocie, tylko tak 3-4cm od niego). Lufka w wysyłką wyszła by ok 360zet, no chyba że ktoś ma rabat na topguns. Do tego doszło by pocięcie w jakimś zakładzie tokarskim i wysyłka. Myślę, że taki 6-cm fragment 5,98mm do testowania wyszedłby 70-80zet max.

 

@Bartuce

A dałbyś radę z pleksi zrobić taki testerek?? Powiedzmy prostopadłościan (żeby łatwiej postawić) 2x2x6cm, z otworem 5,98mm. Dobrze by było na końcach powiększyć otwór robiąc taką nieckę, by łatwiej kulki wrzucać - można by przedłużyć wtedy bryłę o te 2 cm, czyli wyszło by 2x2x8cm.

 

Ile wyszło by takie cudo? Byłbym chętny.

 

Dla upartych, można by to zrobić szersze i nawiercić ze 3-4 otwory o różnych średnicach: 5,96, 5,98, 6,00 i 6,01.

Choć mi by stykało tylko z otworem 5,98mm, bo ja przez to przejdzie, to przez wszystko szersze też poleci.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...