Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poważyłem Valken'y 0,4g w 3 seriach po 10 losowych kulek wyszło mi 4,00g, 3,97g i 3,98g. Jak na moje to wagę trzymają dobrą.

Niestety sporym problemem jest ich widoczność. Dzisiaj próbowałem z nich strzelać w pochmurny dzień i nie było widać NIC! Poważnie zacząłem rozważać zakup białych 0,3g...

Jaką masz lunetę?

Link to post
Share on other sites

Jaką masz lunetę?

A to akurat nie bardzo stanowi czy kopia czy porządny oryginał, wczoraj tez strzelałem podczas deszczu na otwartym terenie i w ciemnym lesie i w POSP na zoomie 7x widziałem co 3 kulkę. Jesienią, w deszczowy dzień, valkeny 0,4g na prawdę dobrze się kamuflują.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj strzelałem z Valkenów 0.4g w deszczu, widziałem je świetnie, ale fakt że w całkowicie otwartym, pagórkowatym terenie. W lesie mogłoby być gorzej. Tydzień wcześniej na tej samej replice 600 FPS strzelałem z Guarderów 0.36, Valkeny latały o wiele lepiej. Przeszkadzała tylko świadomość, że każde pociągnięcie spustu kosztuje mnie 6 groszy : X

Link to post
Share on other sites

Z tych białych guarderków 0,36g strzelał wczoraj kolega i powiem, że jak na stockowe L96 to ładnie mu to niosło.

Trzeba się będzie zaopatrzyć w paczkę na testy, bo strzelanie valkenami faktycznie ciąży na portfelu.

Kur, przekonałeś mnie i sam się w guardery zaopatrze :P.

Szczerze powiem, że osobiście jestem gotów kupywać kulasy w takiej cenie jak Valkeny, ale pod warunkiem, że będą precyzyjne i białe!

Jaką masz lunetę?

Używam Tasco 4x40. Strzelałem w lesie, a pogoda była bardzo pochmurna.

Link to post
Share on other sites

Co do rocketsów, ja też napisałem maila do cytadeli, z informacją że koszt wysyłki w obie strony to połowa kosztów kulek, więc pasuje mi wymiana towaru na coś innego, odpisali mi że mogę zamówić co chcę i potrącą ile się tylko da :) Dam znać jak będe zamawiał jeśli kogoś interesuje, jak na razie ogromny plus dla obsługi sklepu :)

Link to post
Share on other sites

Mendi, wspominałem o zwrotach puchnących rakiet kilka postów wcześniej, o tu ło

http://forum.wmasg.pl/topic/48858-snajperskie-kulki/page__st__1840#entry2057449

 

Kulki zostały u mnie, sklepy (Gunfire oraz Cytadela) nie chciały ich spowrotem. Kwoty za kulki z obu sklepów zostały zaksięgowane na moim koncie bankowym (bez kosztów wysyłek, z reguły jak robię zakupy to większe). Niby Gunfire rozpatrza zwroty do 100dni od zakupu, ale u mnie czas ten minął a i tak reklamacja została uznana.

 

Zadam może głupie pytanie, czy odważył się może ktoś kupić ciężkie białe kulki od Krakmanów (PJ). Ciekaw jestem, czy wykonano je w tej samej technologii "grow up" :D

Link to post
Share on other sites

Zadam może głupie pytanie, czy odważył się może ktoś kupić ciężkie białe kulki od Krakmanów (PJ). Ciekaw jestem, czy wykonano je w tej samej technologii "grow up" :icon_biggrin:

 

Thx za info. A co do Pj, to 0,43g z zeszłego roku, nabrały tłuściutkiego wymiru 7,5mm i mogą służyć za przyprawę, bo się pięknie kruszą w palcach. Musiałem wywalić połowe pj (obok zielonych) i dumdum (te drugie ogromniaste) z pudełka, bo mi zaczęły przegródki rozpychać.

 

20150816_220550.jpg

Edit: Tak z ciekawości - właśnie dokańczam butelkę 0,30g platynek - trochę lekkie na snajperkę ale nic się z nimi nie działo przez cały sezon i latały nie najgorzej.

 

Rzecz nie tyle w firmie (bo puchną tak samo gfc, we, pj i dd) co w problemie w uzyskaniu gęstości materiału na kulki. By otrzymać te 0,43 i 0,45g , producenci dodają czegoś co wpija wilgoć i puchnie. I lipa.

Link to post
Share on other sites

Kulka 0,43g musi być o gęstsza od aluminium. Guarder radzi sobie z problemem tak, że sypie jakieś opiłki do 0,43 (pewnie stalowe), bo one się tak fajnie przyczepiają do silnika :teeth: Dzięki temu nie puchną, ale jeden kolega na którejś z poprzednich stron tutaj napisał, że jemu urosły. Czyżby i tych kulek dotyczyły zmiany?

 

Mi Gunfire z pewną łaską reklamował Rocketsy 0,40 dwa miechy temu, kazali mi odesłać, ale oddali za wysyłkę. Teraz patrząc na to, co piszecie, chyba już nawet tego nie wymagają.

Edited by Stopa
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem sklep może użyć tych kulek w negocjacjach z partnerem/producentem w Azji. Spuchnięte kulki to dowód, podliczą następnie ile było zwrotów i wystąpią z zażaleniem do producenta dzięki czemu prawdopodobnie kolejne zamówienie będą mieli zrabatowane. Tak dużego klienta jak Gunfire nie będą chcieli zbyć z niczym.

Link to post
Share on other sites

Najciekawsze jest to, że wiele wskazuje na to że białe ciężkie kulki poprostu nie mogą istnieć, a jest to nie prawda. Dowód ? Kulki kalashnikov 0.43. Są białe, dobrze latają i jak nadal trzymają wagę. Da się ? Da.... Tylko chyba użyto do ich produkcji jakiegos zakazanego składnika dlatego ich dalej nie produkowano. Wydaje mi się że jedyną osobą w Polsce która ma ten 9 cud świata jest Mendi i przy obecnej sytuacji na rynku kulek sniperskich moglby je sprzedawać w dolarach za sztukę :D

Link to post
Share on other sites

Najciekawsze jest to, że wiele wskazuje na to że białe ciężkie kulki poprostu nie mogą istnieć, a jest to nie prawda. Dowód ? Kulki kalashnikov 0.43. Są białe, dobrze latają i jak nadal trzymają wagę. Da się ? Da.... Tylko chyba użyto do ich produkcji jakiegos zakazanego składnika dlatego ich dalej nie produkowano. Wydaje mi się że jedyną osobą w Polsce która ma ten 9 cud świata jest Mendi i przy obecnej sytuacji na rynku kulek sniperskich moglby je sprzedawać w dolarach za sztukę :D

 

Już chyba pisałem o tym, podobno drogie niezbyt kochane UE jakiś czas temu "wyraziło swoje niezadowolenie" w kwestii pewnych tworzyw/polimerów bez których druga partia kałaszy już nie mogła być taka sama jak pierwsza i inne ciężkie kulki też. Także jedyna szansa na dzień dzisiejszy to ołowiowa śrucina w panierce z tworzywa do lżejszych kulek lub domieszkowanie cięższymi metalami, może być i uranem ;)

Mendi ma same cuda :D

Link to post
Share on other sites

Niestety, te cudowne kalashe już mi się kończą, zostało ok. 100-150sztuk i będę je chomikował na Bw8.

Znając życie, Shamoth kisi cały słoik, otwarty jedynie do powąchania.

 

Z białych, mam też ok 300 kulek rockets pro 0,43g, dostałem od któregoś chłopaków z forum przy serwisowaniu swd. O dziwo nadal trzymają wymiar, przy czym w worku jest chyba z 10 torebeczek osuszających dodawanych do butów.

Link to post
Share on other sites

Niestety, te cudowne kalashe już mi się kończą, zostało ok. 100-150sztuk i będę je chomikował na Bw8.

Znając życie, Shamoth kisi cały słoik, otwarty jedynie do powąchania.

 

Z białych, mam też ok 300 kulek rockets pro 0,43g, dostałem od któregoś chłopaków z forum przy serwisowaniu swd. O dziwo nadal trzymają wymiar, przy czym w worku jest chyba z 10 torebeczek osuszających dodawanych do butów.

 

O przepraszam, zaciągam się ze słoika regularnie ;)

Link to post
Share on other sites

Niedawno otwarłem swoją ostatnią paczkę rakiet pro 0,43 i wszystkie kulki przepuściłem luzem przez promyka. Na 1000szt tylko 2 miały lekki problem. Przy wystrzale normalnie przeszłyby przez lufę bez potrzeby użycia wyciora.

Zamówiłem sobie te białe guardery 0,36 i potestuję w weekend.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...