Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Klejenie części z tworzywa


Recommended Posts

Ułamała mi sie końcówka lufy w Bereccie UHC, wiecie takie wykonczenie, ktore juz wlasciciwe nie gra zadnej roli techicznej, tylko ozdobno-wykonczeniowa.

Gdy przykleje na kropelke czy inne super glue to sie trzyma dopoki nie oddam probnego strzalu (zwlaszcza pustego-bez kulki a takie w tej bereccie sie zdarzaja gdyz zamek sie nei cofa), wtedy cisnienie powietrza wyrywa na nowo ta koncowke.

Pytanie: Czym wiec przykleic aby klej postawil opor temu cisnieniu powietrza?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam,

polecam klejenie na ultra-fiolet(promienie UV) ulamany gwint od lufy wytrzymal rok az do nastepnego sklejenia i jeszcze sie trzyma i to stabilnie, nie wiem gdzie dokladnie mozecie to zkleic na UV ale moj tata jest szklarzem i posiada taki wynalazek, musicie popytac

Link to post
Share on other sites

Niedawno w trakcie robienia "podrzutu z obrotem 360*" (nie wiem jak to się nazywa) próbowałem to zrobic patrząc się na monitor. I to był błąd bo giwerka poleciała 1,5m ode mnie. Podnosze i cos mi sie telepie. Nad językiem spustowym pęknięcie po obu stronach przechodzące przez pręcik mocujący spust. Mysle "noż kur**". Chwila namysłu i zastosowałem metode zbrojenia drutem. Lewa strona 3 druty 1mm o długościach 2,5-3cm włożone w naprzeciwlegle wzgledem pękniecia wywiercone otwory w body (ścianka body 2mm) zalane Super Glue (element nie przyjmuje zbytnich obciążeń więc nie było konieczne stosowanie bardziej specjalistycznych klejów). Z prawej tylko 2 druty włożone w otwory i jeden puszczony od środka przez fabryczne wgłębienie, następnie zalane Super Glue i zasypane mąką - (!!) tak maką jako wypełniaczem... Może śmiesznie brzmi ale z Super Glue w momencie robi sie bardzo sztywna i mocna masa (mąka lepsza od pyłku aluminiowego bo nasiąka, równie dobre byłyby wióry lub pył drewniany). Po sklejeniu szlif łączeń i kilka warstw lakieru czarny mat. Efekt? Niewidoczne i solidne łączenie. Nawet jak pojawi sie peknięcie to i tak sie nie rozejdzie gdyz stosunkowo elastyczne karbowane druty zalane klejem bedą pracować na boki ale na bank nie puszczą. Ta metoda naprawy jest jednak dość czasochłonna i wymaga precyzji (wiertła muszą iść niemał idealnie równo wzdłuż płaskiego elementu bo wyjda poza korpus).

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Ja używam do klejenia odłamanych/nadłamanych części kleju Cosmofen CA12, jest naprawdę dobry, świetnie trzyma części z absu. Pomimo, ze szybko wiąże, to warto poczekać te 3-4 godziny aby porządnie złapał.....Jeżeli nie jestem pewien łączenia, lub kiedy poddawane jest rozciąganiu i wyginaniu na boki, to, dodatkowo stosuje distal, lub inne żywice epoksydowe. Zalewam miejsce złamania/pęknięcia (wcześniej sklejone Cosmofenem, zmatowione drobnym papierem ściernym, i odtłuszczone) i pozostawiam do wyschnięcia. Takie rozwiązanie jest naprawdę dobre, stosuje je też nie tylko do klejenia ale i usztywnienia części…. :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Widze że mnie moja luba ubiegła - ale to ja bede to kleił a najpierw szukał kleju. Przywaliło biedactwo w jakąś framuge i grim poleciał w kilka części - czym to pokleić i gdzie znaleźć taki klej ( w Wawie).

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Hmmm skoro różnego rodzaju laminaty tworzy się nasączając właśnie maty/włókna szklane żywicami to każdy klej na ich bazie powinien być dobry. W związku z tym jak wyżej polecę klej UHU 8) a jeśli jest na to miejsce to zachęcam także do wykonania łaty z maty szklanej od wewnątrz a nie tylko klejenie na styk.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
żeby mata nie przykleiła się do rękawiczki bo ja oderwiesz: dociśnij całość palcem' date=' przytrzymaj drugą ręką wykałaczką[/quote'] NAjlepsza metoda to nasmarowane ręce grubszą ilością kremu, najlepiej nak najtłustszego i UWAGA! żeby nie dotknąć wtedy powierzchni klejonej :!: . Do klejenia używam kleju do uszczelek do okien PCV CA/5, powiem ze jest dobry, jednak że aby skleić np. pęknięta kolbę w M4A1 Well R6 trzeba było sposobu, nie znalazłem takiego.
Link to post
Share on other sites

Wracając do klejenia ABS-u:

Kiedy jeszcze miałem XM177 najlepszą metodą na łączenie części "plastikowych" było zapalenie jednego i drugiego kawałka.

Palące się brzegi ABS małym niebieskim płomyczkiem trzeba docisnąć do siebie i jeśli płomień nie gaśnie to ugasić. Trzeba uważać, żeby nie zastygło w złej pozycji bo będzie zonk tragiczny :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Przeczytałem cały temat, i przepraszam za lekkie odgrzewanie, ale (jak narazie) nikt nie chce odpowiedzieć na to pytanie w innym temacie.

 

Potrzebuję skleić, a właściwie dokleić rurę PCV do stockowej z ABS-u w M3000 Long.

 

Czy wspomniany UHU będzie dobry? Czy może jakaś żywica?

I czy powierzchnia klejenia, tj. brzegi rury będzie wystarczająca, czy trzeba jakieś maty/pręty w środku?

 

Zależy mi na tym, aby dało się to później trochę oszlifować papierem i pomalować. No i jak lufa gdzieś zachaczy, aby się nie oderwała.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem bez dodatkowej wewnętrznej rurki jako wzmocnienia/stelaża nie dasz rady – najlepiej wstaw jak najdłuższą bo i tak nie będzie jej widać. Rurkę wewnętrzną z przedłużeniem lufy połącz klejem do PCV*(zakładając że obie są z takiego materiału) a z ABS’ową lufą shotguna jakimś 2 składnikowym klejem np. wspomnianym wyżej UHU czy Poxipolem.

 

Pozdrawiam!

 

*są takie specjalne kleje(w dodatku tanie) ale jeśli nie znajdziesz to możesz użyć Patex’a albo wszystko pokleić UHU/Poxipolem

Link to post
Share on other sites

a ja jeszcze raz odgrzeję temat,

 

muszę przyczepić szynę ris do abs'u, próbowałem na wkręty, ale niebardzo wychodzi i zastanawiam się czym to przykleić, na szynie ma być spora luneta, więc musi być to dość mocno przyklejone, żeby przypadkiem mocniejsze puknięcie lunety, nie oderwało jej od body.

 

proszę o porady :)

 

pozdrawiam

Fallkor

Link to post
Share on other sites

Jaka to replika? Jest miejsce na zastosowanie śrub z nakrętkami i podkładkami? To będzie najsolidniejsze rozwiązanie. Jeśli nie zależy Ci na możliwości demontażu szyny to dla spokoju duszy :wink: możesz sobie ją dodatkowo przykleić.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Potrzebuję skleić pęknięty, nieduży element plastikowy, który poddawany

jest dużym obciążeniom. Czym to zrobić aby uzyskać maksymalnie mocne łączenie? Plastik jest sztywny i spoiwo też musi takie być.

 

Mam wrażenie, że "kropelka" będzie za słaba, czy poxipol będzie lepszy?

Może polecacie coś zupełnie innego?

 

EDIT:

Sam sobie odpowiem:

http://wmasg.pl/forum/viewtopic.php?p=379992

http://www.allegro.pl/item135493420_super_..._najtaniej.html

 

Chyba, że znacie coś lepszego, albo podobnego co można znaleźć w castoramie, praktikerze lub innym obi...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie chcę Cię martwić ale rozwiązanie włókno szklane i żywica nie bardzo do tworzyw typu ABS... Najmniejsze sprężyste odkształcenie ABSu spowoduje początek "odłuszczania" żywicy i włókna finalnie odejdzie całość... No chyba że kleisz w miejscu w którym nie ma możliwości wyginania, odkształcania to wtedy powinno być ok.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...