Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Klejenie części z tworzywa


Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Ja kleiłem octanem enylu (do kupienia w sklepie z farbami i rozpuszczalnikami). Skleiłem body w miejscu mocowania kolby która cała odpadła, myślałem że będę zmuszony do kupna nowego body ale pięknie się trzyma, złamane części po prostu zlały się z sobą na trwale się łącząc, potem wystarczy wodny papierek, spray i nie ma śladu. Dodatkowo można w kieliszku przygotować sobie maź z jakiegoś niepotrzebnego abs-u zalewając pokruszony abs octanem enylu i przykrywając czymś. Potem można to wykorzystać do wypełniania ubytków. Polecam. Sposób tani i dobry. Octan enylu to odpowiednik acetonu więc aceton też powinien być dobry. Z resztą można spróbować ze zmywaczem do paznokci on zawiera zarówno aceton jak i octan enylu a kosztuje tylko złotówkę.

Link to post
Share on other sites

Klej BOSTIK All Purpose, pacjent - kolba FN FAL z King Armsa i jej standardowy problem pękania przy body.

Pokleiło się idealnie, klej, podobnie jak kleje na acetonie, ponadtapiał plastik na połówkach. Bardzo trwała spoina, mogę tylko go polecić do czegoś takiego. W sumie kleiłem nim już parę razy, min. body w MP5K z Galaxy, przy pinach od kolby, wszystko pięknie trzyma i nic nie puszcza... (się też ;-) ).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites
Ja kleiłem octanem etylu (do kupienia w sklepie z farbami i rozpuszczalnikami). Skleiłem body w miejscu mocowania kolby która cała odpadła, myślałem że będę zmuszony do kupna nowego body ale pięknie się trzyma, złamane części po prostu zlały się z sobą na trwale się łącząc, potem wystarczy wodny papierek, spray i nie ma śladu. Dodatkowo można w kieliszku przygotować sobie maź z jakiegoś niepotrzebnego abs-u zalewając pokruszony abs octanem etylu i przykrywając czymś. Potem można to wykorzystać do wypełniania ubytków. Polecam. Sposób tani i dobry. Octan etylu to odpowiednik acetonu więc aceton też powinien być dobry. Z resztą można spróbować ze zmywaczem do paznokci on zawiera zarówno aceton jak i octan etylu a kosztuje tylko złotówkę.

 

Next time jak cos piszesz to zadaj sobie trud albo poprawnej pisowni albo sprawdzenia o czym piszesz...

 

Octan etylu: CH3COOC2H5 który jest skłłdnikiem zmywaczy do pzanokci raczej nie ma za dużo wspólnego z octanem enylu...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Jak w temacie

Choć pewnie duża część z maniaków ma już metalowe body, to zapewne wszyscy mieliśmy problem z uszami w body z ABS'u

Na pewno pojawił się już taki temat, uprzedam szukałem!

Prosiłbym Was o praktyczne porady co zrobić by skutecznie/ mniej szkutecznie zapobiec tym osterkom, lub ewentualne pomysły na naprawę :poddanie:

Z góry dzięki

Edited by kmieto
Link to post
Share on other sites
Prosiłbym Was o praktyczne porady co zrobić by skutecznie/ mniej szkutecznie zapobiec tym osterkom,

Kupić metalowe body.

 

lub ewentualne pomysły na naprawę

Kupić metalowe body.

 

I to w dodatku porządnej firmy, bo te tandetne mają tendencję do psucia się.

 

Jest jeszcze metoda na opaskę zaciskową z tyłu body ściskającą oba receivery.

Link to post
Share on other sites

Jak w temacie

Choć pewnie duża część z maniaków ma już metalowe body, to zapewne wszyscy mieliśmy problem z uszami w body z ABS'u

Na pewno pojawił się już taki temat, uprzedam szukałem!

Prosiłbym Was o praktyczne porady co zrobić by skutecznie/ mniej szkutecznie zapobiec tym osterkom, lub ewentualne pomysły na naprawę :poddanie:

Z góry dzięki

 

 

Najprościej i najsolidniej: znależć w okolicy warsztat który spawa plastiki. ABS spawa sie bezproblemowo. Wiem bo sam spawam.

Link to post
Share on other sites

Ja mam zgrzewarkę do plastików, i mogę powiedzieć tyle, że te body to nie ABS ;]

 

 

A to już jest kwestia tego ze niekiedy Chińczycy wrzucają do kotła wszystkie plastiki jakie mają i robią z tego dziwny "kompozyt" którego faktycznie nie da się pospawać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam. Muszę załatać i i wygładzić body w niektórych miejscach, ponieważ je modyfikowałem. Czy poleci mi ktoś jaką dobrą szpachlę wypełniającą, która będzie dobrze się trzymać?

 

DSC_0910.jpg

 

Otwór, który przedstawia zdjęcie, chcę załatać w następujący sposób: od wewnątrz dokleić mocnym klejem do metalu kawałek metalu a następnie od zewnątrz ładnie wyrównać.

 

edit: takie coś będzie dobre: http://allegro.pl/szpachlowka-szpachla-z-pylem-aluminium-0-6-kg-app-i2250772088.html ??

Edited by ParQ
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...