Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No niby minimalnie za daleko jest wytarte macie racje ;)

 

Co do oznaczeń na Granatniku poczekajmy pany troszkę bo SpecShop odpisał myszy,że niedługo pojawią się Granatniki ARESA u nich jeszcze cena jest nie znana a one jak wiadomo mają już oznaczenia zawsze jest opcja sprzedaży naszych CA i zassanie Aresików...

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Sądząc po szynie jest to replika G36A2 - w takim wypadku krótki EOTech nie pasuje - jedynym koszernym wyborem będzie Zeiss Z-Point.

 

Ronin

 

Gdzie można kupić, jak zwykle e-bay? No i jakie są koszta.

Z góry dzieki za odpowiedź 8)

 

Goose przetrzyj jeszcze górną część "zamka".

 

Niestety, nie da rady gdyż jest to plastik-fantastik, ale na początku roku zamawiam element przeładowania i biorę się do roboty.

 

Pozdrawiam!

 

EDIT:

 

Ronin czy to jest optyka o której piszesz?

 

gewehrag36.th.jpg

Edited by Sfora_Goose
Link to post
Share on other sites

Sfora_Goose Jakiej farby używasz, że jest za rzadka? Humbrol 60 matt powinien pasować (odcieniem jest bardzo podobny). Jak nie kryje dobrze (a najczęściej tak jest) poczekaj aż wyschnie i nałóż kolejną warstwę.

 

Rączkę przeładowania można pomalować, wbrew pozorom farba trzyma sie (ja robiłem akrylami)

 

A co do wytarć Wawixa - klient był zadowolony.

Link to post
Share on other sites

 

Ronin czy to jest optyka o której piszesz?

 

gewehrag36.th.jpg

 

 

Wyręczę go i potwierdzę. Dokładnie o to chodzi co na powyższym zdjęciu ;)

A gdzie kupisz to już szukajka pozostaje ;)

 

 

Czy ktoś próbował już odwzorować oznaczenia granatnika? Co dokładnie jest napisane na jego prawej stronie?

 

Powyższe zdjęcie wrzucone przez Goose`a odpowiada na Twoje pytanie :)

Link to post
Share on other sites

Wyręczę go i potwierdzę. Dokładnie o to chodzi co na powyższym zdjęciu ;)

A gdzie kupisz to już szukajka pozostaje ;)

Powyższe zdjęcie wrzucone przez Goose`a odpowiada na Twoje pytanie :)

 

 

Ja widziałem do tej pory tylko jedną jedyną replikę "zetki". Obejżeć ją można np. tutaj ( KLIK )

 

Chociaż wg. mnie beznadziejna replika... choć jedyna z tego co mi wiadomo.

Link to post
Share on other sites

Chciałem kiedyś zamówić kalkomanię z pełnymi oznaczeniami do G36 (z granatnikiem włącznie) ale niestety koszta byłyby zbyt duże jak dla 1 osoby.

Może znalazłoby się nas więcej w takim razie ;)

Tylko czy kalkomania utrzyma się na replice i nie wytrze przedwcześnie...

Link to post
Share on other sites

Co do wytarcia suwadła, to ja nie kupowałem metalowego. Pomalowałem go na srebrno, potem na czarno, ręcznie zrobiłem wytarcie przy lunecie, a reszta zrobiła się sama, kiedy używałem zamka :) Jak wrócę do domu wrzucę fotkę, bo bardzo ładnie mi to wyszło :)

Link to post
Share on other sites

Sfora_Goose Jakiej farby używasz, że jest za rzadka? Humbrol 60 matt powinien pasować (odcieniem jest bardzo podobny). Jak nie kryje dobrze (a najczęściej tak jest) poczekaj aż wyschnie i nałóż kolejną warstwę.

 

Rączkę przeładowania można pomalować, wbrew pozorom farba trzyma sie (ja robiłem akrylami)

 

A co do wytarć Wawixa - klient był zadowolony.

 

Właśnie tej farby używam, problem jest taki, że rozlewa mi się pod szablonem.

Link to post
Share on other sites

Może znalazłoby się nas więcej w takim razie ;)

Tylko czy kalkomania utrzyma się na replice i nie wytrze przedwcześnie...

 

Myślę, że najtrwalsze by było nanosznie metodą "tamponową(?)" ale nie wiem kto mógłby się podjąć tego za rozsądną cenę ;)

Link to post
Share on other sites

Kiedyś chyba wspomniałem, że maluję oznaczenia na szablonach używając obrysów przyklejanych literek 7mm. Może i minimalnie różnią się czcionką od tych zaprezentowanych przez Ronina, trzeba się im dobrze przyjrzeć (albo sfotografować, aparat wychwyci wszystko), ale za to jest z nimi mniej roboty i po dobrym przyklejeniu możesz nałożyć 2-3 cienkie warstwy farby nie martwiąc się o wyjście poza obrys. Trzeba tylko odpowiednio wyznaczyć miejsce naklejenia.

Efekty możesz podziwiać na fotkach wawixa (i reszty chłopaków z SPW)

 

Jeśli zaś robiłeś szablon wg pomysłu Ronina, możesz go po prostu przykleić na chwyt, ewentualnie użyć papieru samoprzylepnego. Oba rozwiązania wymagają poświęcenia czasu, ale za to są dość tanie i można eksperymentować.

 

Jeśli chodzi o oznaczenia na granatniku to można to zrobić kalkomanią, ale trzeba ją potem potraktować odpowiednimi specyfikami i polakierować. Można też pomalować z szablonikiem, ale konia z rzędem temu, kto namaluje orzełka w kwadraciku przy użyciu szablonu.

Link to post
Share on other sites

Do takiego rodzaju malowania najlepszy będzie ''Krylon'' nie trzeba żadnego podkładu stosować,wystarczy przetrzeć broń na sucho przed malowaniem i ewentualnie wytrzeć miejsce gdzie znajduję się smar np.przy rączce przeładowywania jak ktoś stosuje. ;)

 

Generalnie Krylon jest ciężko dostępny w Polskich sklepach ale za to na Ebayu masz tego sporo.

 

 

Rozkminiałem kiedyś temat farb ''NFM'' i są porównywalne bardzo do Krylonu.

 

http://allegro.pl/item838724861_nfm_ec_pai...replik_asg.html

 

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

1. giety w BW malowane są tylko na pustynny kolor! Nawet te używane w leśnych warunkach. Jeżeli gieta na fotce jest pomalowana znaczy, że była w A-stanie, bo jedynie tam wolno malować broń:

 

http://www.nitka.net.pl/~sfora/SforaStrona...azyn/ksk_17.jpg

 

2. decydując się na malowanie giety w pustynne kolory dobrze jest zrobić to we w miarę ciemnych odcieniach, żeby w lesie się tak nie rzucała w oczy:

 

http://www.abload.de/image.php?img=teamurl2wl93.jpg

 

(na fotce rekonstruktorzy, ale MP5 pomalowane wzorowo - i pustynnie, i maskująco w warunkach leśnych ;))

 

3. Niemcy malują głównie NFM-ami.

 

4. NFM-y mają odpowiednią sygnaturę IRR ;) i nie świecą w nokto.

 

5. co do schematów malowania to zazwyczaj używa się zestawienia dwóch kolorów - brąz + beż, lub oliwka + beż (pierwsza fotka). Beż stanowi zawsze tło.

 

6. pomalowana gieta zaczyna fajnie wyglądać dopiero jak się przetrze na brzegach ;).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Oooo... dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź . Fakt to co pomalowane NFMami nie świeci w nokto , wiem bo widziałem ;-)

Jeśli chodzi o pomalowane MP5 to miodoza :wink:

 

Dobra a czy ktoś z was malował Giete a potem zmywał farbę , jeśli tak to czy zostały ślady na plastiku ??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...