Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No Wawix jeszcze tylko pomaluj tę armatę jak ten pan i będziesz prawdziwym "elektronicnym mordulcem"

Piękny sprzęt.

 

Myślałem o malowaniu Giety,ale jest zbyt piękna by zakrywać jej walory ;) jeszcze tylko chcę chwyt z lunetą na szynę od wersji ostrej zamienić wraz z przyrządami celowniczymi i tak zostawię.

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

jeszcze tylko chcę chwyt z lunetą na szynę od wersji ostrej zamienić wraz z przyrządami celowniczymi i tak zostawię.

 

Możesz jasniej? Czyli już nie szyna KSK? :-P chodzi Ci o "zwykły" chwyt od wersji A2? taki jak masz teraz tylko od wersji ostrej tak?

Link to post
Share on other sites

Nie do końca...

 

To tłumik płomienia systemu KAC współpracujący z tłumikiem dźwięku tegoż systemu (zatrzask bagnetowy) - oba szeroko wykorzystywane przez niemieckie siły specjalne.

 

Nie jest to wersja pod M-kę bo tłumik od G36 ma specjalny sprężynujący zatrzask i jest przez to dłuższy.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

przeczytałem z uwagą ten wątek i postanowilem kupić g36, jaki producent sprzedaje najwierniej odwzorowane g36(pełne, nie K czy C)?

Małe róznice mogę sobie sam poprawić, mam dość dobrze wyposazony warsztat modelarski.

Aktualnie posiadam AIMS-a a więc GB v.3, czy bez problemu przełożę tego gb do giety?

Edited by pajacyk
Link to post
Share on other sites

Sledzikmaster, niby moje pytanie kwalifikuje się do działu z replikami ale zadałem je w tym wątku ponieważ chodzi mi o w miarę wierną kopię ostrego odpowiednika a jak się zorientowałem w tym akurat wątku było dość dużo o dostosowywaniu replik do wyglądu oryginalnego G36.

Dzięki za odpowiedz o GB, czyli w sumie zmiany kosmetyczne, sam gb bedzie pasował.

Link to post
Share on other sites

Czy próbował ktoś tym zmywaczem NFM zmywać inne farby? Na mojej replice są 3 warstwy - Montana Gold, jakiś lakier wodny zielony i właśnie farby NFM. Pytam tutaj, bo został poruszony ten temat.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Trudno jest odpowiedzieć które G36 wykonane jest najwierniej bo każde ma jakieś drobne mankamenty. Prawidłowo skonstruowane pytanie powinno więc brzmieć "co można prościej i szybciej doprowadzić do koszernego stanu". Produkty CA nie mają oznaczeń producenta na body ani HKV w zestawie a te od Stara/Aresa choć mają to czego brakuje w CA mają nieodpowiednio wykonane gripy (brak zatrzasku mocującego pin od pasa nośnego - zamiast tego jest C-ring). Najprościej do "prawidłowego" stanu jest doprowadzić Stara - grip można zawsze w prosty sposób przełożyć a z body mającym nieodpowiednie oznaczenia jest więcej zabawy... To samo dotyczy HKV które jest dość drogie i dokupienie go do CA jest mało ekonomiczne.

 

Poza tym Star/Ares ma już w standardzie stalową lufę zewnętrzną (w CA to ZnAl), metalową rączkę przeładowania (w CA to plastik), od dłuższego czasu nie wymaga przeróbki pinologicznej (w CA to wciąż śruby) - wszystko to można dokupić do CA ale są to kolejne wydatki. Na koniec Star ma grubsze body (średnio od 0,5 - 1 mm) przez co jest masywniejszy.

 

Ja kupiłem Stara i przełożyłem upgraydowane gb oraz grip z mojego CA i wydaje mi się to najszybszym rozwiązaniem.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze dodam, że prawidłowe zatrzaski do pasa nośnego robi jeszcze G&P

Co do STAR-a(może starych modeli) system mocowania lunety jest zupełnie inny niż w oryginale, przez co nie da rady wymienić na jej "ostry odpowiednik".

 

No a takie repliki jak JG mają wszystkie za krótkie kolby (od wersji "C"), o 1cm za krótkie lufy zewnętrzne, nieprawidłowe oznacznia seryjne (dzięki bogu po prostu ich nie ma) oraz piktogramy przy bezpieczniku ognia (ale to akurat standard)

Link to post
Share on other sites

Giety ARESa będą dostępne najwcześniej pod koniec stycznia na specshopie.

 

A jeszcze co do różnic CA vs STAR/ARES to dodać należy również tłumik płomienia i długość lufy ;) W CA lufa jest krótsza i tłumik nie ma zatrzasku jak w ostrym odpowiedniku(takowe posiada konkurent).

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Siema, jako że szukajka mi nie pomogła (choć pewnie takie pytanie już padło - bardzo proszę, nie bić :F ) mam pytanie:

Czy jakieś jednostki BW używają G36K lub G36KV ? Wiem tylko o KSK ale oni używają swojej specjalnej wersji.

Ogólnie chodzi mi o to, czy z S95 i G36K/KV będę 'koszerny' bo jeśli nie to już chyba kupię sobie wersję C.

Link to post
Share on other sites
Ogólnie chodzi mi o to, czy z S95 i G36K/KV będę 'koszerny' bo jeśli nie to już chyba kupię sobie wersję C.

Zwykli soldaci używają długiej wersji G36. Wersja C w ogóle nie jest używana przez BW. Wersje K chyba czasami pojawiają się u spadochroniarzy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...