Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Bo rekonstrukcja to proces a nie stan - tak naprawdę nigdy nie jest zakończona. Nie polega jedynie na zakupie sprzętu ale też rozwoju wiedzy i umiejętności - a te można rozwijać w nieskończoność.

 

W świetle tego co napisałem słowo rekonstrukcja byłoby jednak, w każdym jednym wypadku, nie na miejscu, więc należałoby przyjąć jakąś granicę. Dla mnie ta granica to wykorzystywanie wyłącznie oryginalnego i kompletnego wyposażenia (poza bronią, którą i tak można poskładać z niektórych oryginalnych części). Wówczas do rozwijania pozostają nam jedynie umiejętności.

 

Co do G36 z linków to tak naprawdę żadna się nie nadaje. Najbliższa jest ta z mostkiem z lunetą, bo łatwo ją przerobić na wersję A2 - wówczas powinna pasować.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

(...) Bo rekonstrukcja to proces a nie stan - tak naprawdę nigdy nie jest zakończona. Nie polega jedynie na zakupie sprzętu ale też rozwoju wiedzy i umiejętności - a te można rozwijać w nieskończoność. (...)
Stąd moja rezygnacja z typowej rekonstrukcji i ograniczenie się do stylizacji.
(...) Co do G36 z linków to tak naprawdę żadna się nie nadaje. Najbliższa jest ta z mostkiem z lunetą, bo łatwo ją przerobić na wersję A2 - wówczas powinna pasować.
Zatem nie muszę się stresować (jak uzyskałem odpowiedź na PW) i dobrze, bo ograniczając się do stylizacji pieniądze, które musiałbym wydać na chwyt z gównianą lunetką x3, mogę przeznaczyć na bardziej zbożny inny cel związany z wydatkami na szpej i niech nikt nie twierdzi, że flecktarn to taka jarmarczna taniocha, jeśli wziąć się właśnie choćby do stylizacji i oprzeć się wyłącznie na "kontraktach", to wcale nie wychodzi tak tanio. :maniak_smutny:
Link to post
Share on other sites

Oczywiście ze flectarn nie jest taniochą.. tak twierdzą tylko Ci którzy kupią bluzę i spodnie z demobilu, do tego pięciopak czy tam czteropak i szerzą propagandę ;] Co do lunetki gówniana od razu to ona nie jest, zresztą zawsze za grosze można wymienić wkład na ten od ostrej, koszt 7-8€... Jednak jeśli chodzi o lunetki miałem do porównania kilka firm.... CA, JG, ARES i STAR. CA praktycznie do rekonstrukcji się nie nadaje bo ma za słabe zbliżenie. JG według mnie było bardzo dobre, wolałem je od ARESA, STAR natomiast wymiatał, gdy by nie ta wada ze trzeba było przykładać blisko oko do lunety był by to cud i miód ;)

 

Co do G36 z linków to tak naprawdę żadna się nie nadaje. Najbliższa jest ta z mostkiem z lunetą, bo łatwo ją przerobić na wersję A2 - wówczas powinna pasować.

Realia są takie ze praktycznie żadna airsoftowa gieta bez tuningu zewnętrznego nie nadaje się do rekonstrukcji*wykluczam oczywiscie G36KA2 od Tokyo Marui). W G36 SRC na upartego można by było wywalić tą szynę i polować na HKV aresowskie. Było by to chyba lepsze rozwiązanie niż kupienie repliki z-pointa, chociaż na upartego można by było wsadzić tam eotecha 551 lub 552, raz na MP widziałem fotki gdzie na G36A2 były eotechy i nie była to jedna gieta a cała drużyna tak miała. Jeszcze do G36A2 przydał by się front z orisowaniem jeśli chcielibyśmy latać z eotechem lub z-pointem.

 

Mam takie pytanie, czy orientuje się ktoś może czy G36KA2 były używane w Kosowie? Tak zeby nie było to to G36K z Eotechem. Może ktoś gdzieś widział jakieś fotki z żołnierzami Bundeswehry z ta wersją G36 z czasów konfliktu w kosowie? :wink:

Edited by Wolf
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

Mam takie pytanie.

http://hydepark.hevre.co.il/upload07_7/060125_223342-991_ksk_g36_ag36_01.JPG

To jest malowane za pomocą Schlämmkreide, tak? Czyli kredą szlamowaną czy też wiedeńską, inaczej węglanem wapnia.

W internecie znalazłem do kupienia kredę szampańską i bolońską, wiedeńskiej nie... Szampańska to niby czysty, naturalny węglan wapnia.

Zatem czy użycie kredy szampańskiej będzie odpowiednie?

I już kolega z Niemiec mi nie wytłumaczył - do tego należy dodać wody czy może innego płynu??

Link to post
Share on other sites

Da się to zrobić dowolnym rodzajem kredy - efekty nie różnią się tak drastycznie. Kredę mieszasz z białą pastą do zębów i nakładasz bardzo cienką warstwą żeby trzymała się w porach karabinu. Jak Ci maskowanie niepotrzebne to karabin myjesz szlauchem i po sprawie.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Dobra będzie jakaś najtańsza pasta z minimalną ilością dodatków - wtedy zapach nie będzie tak intensywny. Pasty dodać należy jak najmniej - tylko tyle żeby związała w miarę kredę. Jako dodatek koloryzujący ludzie dodają różne rzeczy - dobre efekty daje brązowy barwnik do farb wodnych - dajemy małą ilość by uzyskać jasnobeżowy kolor a większą dla uzyskania ciemniejszego odcienia. Tutaj przykład użycia dwóch kolorów:

 

sdc15828ubs7.jpg

 

Jak chcesz to zrobić maksymalnie naturalnie to mieszasz kredę z ziemią i niewielką ilością wody - tyle że taka mieszanka gorzej się trzyma. Ostatecznie można połączyć wszystkie elementy - musisz poeksperymentować z proporcjami bo różne kredy/pasty/barwniki/ziemia mają różne właściwości.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie. Popróbuję sobie różne proporcje.

Najbardziej chciałbym uzyskać taki efekt jak na zdjęciu, które wkleiłem.

 

Taki OT: Oglądając wiele zdjęć stwierdzam, że najbardziej koszernie będzie ułamać zewnętrzne zaczepy w spakietowanych magazynkach. Tylko, że głupio tak mi je łamać... Może poczekam aż kilka razy upadną i same odlecą. Autor zdjęcia nie miał takiego sentymentu :P

Link to post
Share on other sites

Pobawiłem się i wyszło mi coś takiego:

14873470.jpg

50355096.jpg

Zdaję sobie sprawę, że lampa psuje efekt i wygląda to bardzo biało ale mam po prostu taki sprzęt tragiczny.

Zbliżenia, tym razem bez lampy:

p6240176.jpg

p6240175.jpg

p6240174.jpg

p6240173.jpg

Maskowanie wydaje się bardzo jasne ale nie jest takie źle, zdjęcia nie oddają prawdziwego koloru. Nie stosowałem też żadnego barwnika - tylko kreda, ziemia z pola (taka gliniasta) i woda. Spróbuję dodać jeszcze trochę więcej gliniastej ziemi, może będzie jeszcze lepiej. Nie ma absolutnie żadnej filozofii w przygotowaniu "farby" - zmieliłem kilka pałeczek kredy (takiej zwykłej szkolnej), dosypałem gleby (więcej niż kredy) i dosłownie chlupnąłem ręką trochę wody. Całość wymieszałem i powstałe blotko naniosłem pędzelkiem na replikę.

Póki co jest dobrze i mi się podoba. Jak się trochę wytrze po wypadzie to w ogóle będzie miodzio :)

Na koniec zdjęcie zbiorowe :P

69970843.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=UMA-GBR-G36C&search=special&rs=Umarex%20G36&catid=&cat=

 

Teraz tylko czekac na inne wersje.. Replika jak ze snów. SEFy i selektor ognia jak w ostrej, do tego rozkłada się jak ostra i są oznaczenia HK... :D Palce lizać, z jednej strony gaziak i będzie realistycznie z drugiej jak by zrobili tak fajnego aega z oznaczeniami itp to też by było dobrze.

Kilka razy obiło mi się o uszy ze niby repliki AEG Giety są szersze od ostrej, ciekawe jak się to ma w wypadku tych GBB, np od WE, czy jest już możliwość stosowania części od ostrej np front gripa bez jakiś tam specjalnych przeróbek.

Link to post
Share on other sites

Moja gieta rozkłada się jak ostra, no prawie.. bo samych pinów do tego nie zaliczam. Zamek, blok gazowy itp. Szczegóły ale przydały by się bardziej przypominające oryginał. Na WGC są dostępne częsci Army Code do G36 takie jak korpusy czy bloki gazowe, co prawda za dużą cenę ale jak by były dostepne pewno bym się skusił. Miał ktoś z tym jakaś styczność?

Link to post
Share on other sites

Witajcie, pisze w tym temacie pierwszy raz.

 

Poszukuję bagnetu do g36. I tu pojawia się problem nie mogę go znaleźć.

Kolega Moris mnie naprowadził, jednak jedyne bagnety, które znalazłem są po zagranicami kraju.

 

I tutaj pojawia sie moje pytanie gdzie w Polsce mogę kupić bagnet do w/w repliki.

 

 

Jedyny warunkiem stawianym przeze mnie jest obecność owej rzeczy w jakimś polskim sklepie, koniecznie internetowym (z wiadomych przyczyn)

 

 

P.S. Przeszukałem wszystkie strony ASG no i oczywiście alledrogo.pl

 

 

HELP ME.

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

Witajcie, pisze w tym temacie pierwszy raz.

 

Poszukuję bagnetu do g36. I tu pojawia się problem nie mogę go znaleźć.

Kolega Moris mnie naprowadził, jednak jedyne bagnety, które znalazłem są po zagranicami kraju.

 

I tutaj pojawia sie moje pytanie gdzie w Polsce mogę kupić bagnet do w/w repliki.

 

 

Jedyny warunkiem stawianym przeze mnie jest obecność owej rzeczy w jakimś polskim sklepie, koniecznie internetowym (z wiadomych przyczyn)

 

 

P.S. Przeszukałem wszystkie strony ASG no i oczywiście alledrogo.pl

 

 

HELP ME.

 

Jednym z bagnetów do G36 był ten NRDowski 6h4 o tu : http://armyworld.pl/product-pol-292-Oryginalny-bagnet-do-AK47-AK-47-AK-47.html

Potrzeba tylko powiększyć mocowanie na lufie i spiłować lekko zaczep bagnetu.

A o to fotka jak to jest u mnie :

http://zapodaj.net/18c1802b21d2.jpg.html

Co do G36 na fotce to fotka sprzed roku nie oddająca obecnego stanu mego G36A1 :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cezarovski dzięki za informacje, ale niestety nie satysfakcjonuje mnie ona.

A poza tym przepraszam, że tak późno odpisuje.

 

Szukam kontraktowego (jeśli można tak to nazwać) bagnetu niemieckiej (hiszpańskiej, łotewskiej, portugalskiej) armii do g36.

 

I ponowię jedyny warunek, bagnet musi być dostępny w jakimś Polskim sklepie.

Link to post
Share on other sites

Cezarovski dzięki za informacje, ale niestety nie satysfakcjonuje mnie ona.

A poza tym przepraszam, że tak późno odpisuje.

 

Szukam kontraktowego (jeśli można tak to nazwać) bagnetu niemieckiej (hiszpańskiej, łotewskiej, portugalskiej) armii do g36.

 

I ponowię jedyny warunek, bagnet musi być dostępny w jakimś Polskim sklepie.

 

Hmm KCB 77 był ostatnio na http://sklep.fort.mil.pl . Może mają go na stanie jeszcze. Dodam, że posiadał żabkę systemową S95.

Znalazłem również http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=25_33&products_id=6270&name=Eickhorn_Solingen_-_SG2000WC_G-36 , cóż cena dość wysoka ale to chyba jedyne "ekspresowe" rozwiązanie i dostępne w Polsce

 

P.S.

Dodam, że NRDowski 6H4 był jednym z kontraktowych rozwiązań bagnetu do G36 :)

Edited by Cezarovski
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...