Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG THUNDER MAUL


Recommended Posts

To jest zwykłą emka, tylko nadlewki są spore hahaha.gif

Otóż to. Emka z jakimiś naroślami. No ale cóż, myślicie, że chińczycy budowali by osobną linię produkcyjną, żeby nowy typ repliki wprowadzić??? Mogli się bardziej postarać zamaskować, że to tylko emka ;).

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem, jutro lub pojutrze będę miał. Recka na WMASG będzie pewnie w przyszlym tyg (po niedzielnej strzelance w moich okolicach). Będzie 4 karabin do kolekcji specjalnie do CQB :P

 

Sam Thunder Maul to kopia kita firmy Poseidon a ci wzorowali się na broni z mang (głównie autorstwa Masamune Shirow), chociaż sam karabinek jest ich radosną wariacją :P W sumie szkoda, że nie ma więcej takich futurystycznych zabawek a jest sporo broni którą chcialbym zobaczyć w ASG a w grach jest. Zresztą z tąd tu trafiłem - z gier :D

 

Aha ktoś chciał Smartguna. Własność kolegi z pomorza, przerobiony SIG 550 TM. http://i30.tinypic.com/2upvk3n.jpg

Edited by SHOGUN_YAMATO
Link to post
Share on other sites

Rewelacyjne !.. jest to, że do ASG wnika drobnymi kroczkami trendmooding (ma ktoś PCCU po przeróbce, to wie jak to smakuje ;) ). Goose, asg to nie tylko zabawa dla militarystów (Jednak to już inny klimat niestety..).

 

Być może w przyszłości więcej ludzi z zacięciem typowo sportowym zacznie się pojawiać w potyczkach - dzięki takim zabiegom ze stron producentów.

 

Karabinek na http://gunfire.pl/product-yid-1152191225-J...under-Maul.html wygląda lepiej, do tego na fotce z allegro.. mam jednak jakoś nieodpartą ochotę zobaczyć jak to leży w rękach i jak strzela ; )

 

No i w końcu to JG... można sobie pozwolić jak ktoś jest maniakiem i niewiele żałować w razie czego... a bebechy zawsze da się wykorzystać ; )

 

Gdyby jeszcze był full metal... : lol :

 

P.S> _YAMATO, ciekawa robota ; ) Jeszcze tylko dmuchany obcy...i kładziesz z kumplami "Ostatnie Starcie" J.Cammerona na łopatki ; )... Bądź co bądź, klasyk sci-fi... (chyba sobie obejrzę ; ).. a ten gunik nasuwa tego typu skojarzenia (+anime) na dzień dobry (na dowidzenia są za to Gwiezdne Wojny ; )

Edited by Noob
Link to post
Share on other sites

Thunder Maul

 

Karabinkiem JG Thunder Maul zainteresowałem się od czasu pierwszego newsa na WMASG. Zainteresowała mnie w nim cecha, która jest tylko i wyłącznie kwestią gustu, mianowicie wygląd. Zawsze interesowały mnie nietypowe konstrukcje, broń z gier komputerowych itp. Tak, więc Thunder Maul znalazł się na liście priorytetów zakupowych. Pierwotnie chciałem go samemu sprowadzić z Chin, ale sklep Gunfire mnie miło zaskoczył wprowadzając karabinek do swojej oferty.

 

Pierwsze wrażenie

 

Pudełko jak pudełko, kartonowo-styropianowe z kolorowym zdjęciem karabinu i jakieś (prawdopodobnie) koreańskiej rysunkowej piękności (swoją drogą w niskiej rozdzielczości, piksele widać). pudolc4.th.jpg W styropianowej wytłoczce czeka na nas: karabinek z wpiętym magazynkiem (hi-cap 150 BB), bateria 8,4v 1100 mAh, ładowarka, plastikowy motylek imbus przydatny w rozkładaniu połówek obudowy (o tym później), metalowa przejściówka na tłumiki z lewym gwintem 11mm oraz paczuszkę ładnych kulek 0.2g (za lekkich do tego karabika). pudo2aa6.th.jpg

 

thundermaulleftshorttp8.th.jpgthundermaulleftlongto2.th.jpgthundermaulrightlongzm3.th.jpgthundermaulrightlongzm3.th.jpg

 

Długość: 56cm ze złożoną kolbą, 64cm z w pełni rozłożoną kolbą.

 

Bierzemy karabinek do ręki – jest ciężki, nadspodziewanie. Wynika to z faktu, że cała prowadnice kolby składanej jest metalowa (kawał porządnej ruty). Lufa zewnętrzna ukryta pod połówkami skorupy również jest z metalu. Chwyt pistoletowy to prawie poezja chwytib5.th.jpg – gumowany, profilowany i bardzo wygodny... ale tylko dla PRAWORĘCZNYCH !!! Wszystko przez profilowanie. Jak widać na zdjęciu jest tam profil pod kciuk co powoduje, że leworęczni albo zmienią chwyt na inny albo nabawią się odcisków. Przedni chwyt jest wykonany z czarnego tworzywa. Jest sztywny, nie trzeszczy i nie jest śliski. Jednak z czasem ten plastik się wytrze i zacznie świecić. przednichwytfr2.th.jpg Poza tym jeszcze nie wiem jak to wygodnie trzymać. Taka sama sprawa tycząca się materiału ma się z poduszką kolby. kolbagr4.th.jpg Jeżeli chodzi o wygodę tu jest super – dobry profil na policzek, idealnie pasuje do celowania z przyrządów mechanicznych. Kolba posiada regulację w 5 pozycjach. Poza tym sama kolba ma pięciostopniową regulację. Przyrządy celownicze z tyłu są jak w każdej eMce szczerbinkajz4.th.jpg – szczerbinka przeziernikowa z dwoma rozmiarami prześwitu i regulacją w dwóch płaszczyznach. Cały zespół jest z metalu. Muszka muszkanf0.th.jpg , plastikowa podobna jak w eMkach, ale bez możliwości regulacji. Do rączki transportowej da się przyczepić dedykowaną w to miejsce szynę RIS a na nią doczepiać, co dusza zapragnietmzszynags6.th.jpg . Rączka przeładowania skorupa1pl4.th.jpg jest metalowa a jej odciągnięcie powoduje twarcie sołony wyrzutnika łusek, też metalowej. Dostęp dp HopUp jak w każdej eMce.

 

Jedna dziwna kwestia – metalowe ucho do mocowania zawieszenia 1-punktowego jest przykręcone tak jak dla leworęcznego strzelca. Łatwo to zmienić odkręcając kolbę i przekładając ten element.

 

Instalacja baterii i strzelanie

 

Instalacja baterii jest trochę skomplikowana i wymaga użycia śrubokręta krzyżakowego. Czynność wyglądaj następująco: odkręcamy śrubę trzymającą przednią część karabinkarubkaodbaterinp0.th.jpg, wyciągamy ten elementmuszkanf0.th.jpgbateriazoslonagl9.th.jpg,wyciągamy osłonę baterii i gotowekomorabateriiml6.th.jpg. Samo wkładanie baterii może być problematyczne bo jest tam ciasno i trzeba odpowiednio ułożyć kabel. Zapomnijcie o wkładaniu baterii większej niż 8,4v – brak miejsca. Całość zamykamy tak jak rozkładaliśmy z tym, że w odwrotnej kolejności.

 

Kolejna ciekawa uwaga – pod lufą jest szyna RIS, ale bardzo głupio pomyślana. Kiedy karabinek jest złożony wystaje ona dwoma żłobieniami za skorupę ale i tak tylko na jednym dało by się coś zaczepić dziwnyris2iz1.th.jpg. Pełny dostęp do niej ma się tylko, kiedy zdjęte są elementy przy wkładaniu baterii dziwnyrisqm5.th.jpg. Nie wiem, o co w tym chodzi.

 

Przełączamy selektor selektorkv1.th.jpg, plastikowy, chodzi sztywno ale płynnie, ma miłe dla ucha „klik”, nasikamy spust i łup – bateria dołączona do zestawu działa. Kilka strzałów na singlu i przełączamy na auto... i tu zawód. Szybkostrzelność na stockowej baterii jest mierna. Na szczęście na dokupionej baterii Firefox 8,4v 1500 mAh wszystko chodzi jak należy. Tor lotu kulki jest dość dziwny. Na kulkach 0.2g i HopUp na 0 kuli zjadą się być podkręcone za mocno. Na kulkach 0.25g i HopUp na 0 jest już dobrze. Nie wiem co jest tego przyczyną, w niedzielę bo strzelaniu rozbiorę i zobaczę. Sam HU jest dwuczęściowy i plastikowy. Regulacja jest sztywna. Nie ma żadnych problemów z podawaniem kulek z jakichkolwiek magów do eMek tmdugimagpb0.th.jpg. Zasięg i skupienie jak na tak krótka lufę są dobre – ok. 40m i wszystko mieści się w sylwetce człowieka.

 

Rozkładanie

 

Prawdziwe wyzwanie – zdejmujemy elementy jak do instalacji baterii, odkręcamy śrubkę od spodu przed gniazdem magazynka, odkręcamy śrubkę z przodu zaraz nad miejscem na baterię, odkręcamy dwa imbusy trzymające skorupę i rączkę transportową na miejscu. I teraz najtrudniejsze – rozpołowienie. Nie jest to proste bo poza śrubami jest jeszcze kilka długich metalowych bolców bolec2py4.th.jpg łączących skorupę na wcisk, a siedzą niektóre bardzo ciasno. Jest to przemyślane rozwiązanie: ogranicza liczbą widocznych śrub i powoduje, że skorupa się nie rozłazi (aż tak bardzo). Po zdjęciu skorupy reszta odbywa się jak w każdej innej eMce.

 

Bebechy

 

Karabinek jest na gwarancji, więc nie powiem wam co jest w Gearboxie. Jest on czarny i zapewne ma w środku to samo, co inne czarne GB montowane w eMkach JG. Silnik ma na sobie naklejkę SUPER High Power i mały znaczek Golden Eagle (taki sam jest na pudle). Kultura pracy układu jest znośna, ale na sucho słuchać dość głośno uderzanie glowicy tłoka w głowicę cylindra. Z kulkami w układzie jest już przyzwoicie. Lufa wewnętrzna 6.08mm x 210mm mosiężna (długość jak e Becie Spacnaz czy MP5)

 

Mankament

 

1 – Montowanie baterii. Można było coś lepszego niż tą śrubkę wymyślić.

 

2 – Spasowanie skorupy jest miejscami niedokładne i się ona rozłazi.

 

3 – Dostęp do wnętrze karabinka jest utrudniony przez konieczność zdejmowanie skorupy.

 

Dla kogo jest ten karabinek? Na pewno nie dla fanów realizmu. Natomiast ludzi którzy lubią się wyróżniać, fani SF, Mang i Anime na pewno mogą się tym produktem zainteresować.

 

Testy bojowe w niedzielę. Stay tuned.

Edited by SHOGUN_YAMATO
Link to post
Share on other sites

Eh... parę błędów :)

 

Gwint na tłumik ma 14mm i jeszcze paru fotek brakuje bo potem znalazłem. Tą daje bo pokazuje jak to wygląda po zdjęciu skorupy :)

 

 

thundermauldisec4.th.jpg

 

Poprawilbym błędy w samym tekście ale przez paru krewkich debili swego czasu zablokowano możliwość edycji postów :P

Link to post
Share on other sites

Ja prosiłem Gunfire o obniżenie do 350 FPS (z 380 podanych na stronie sklepu). Po niedzielnej strzelance rozbiorę go znowu i zrobię zejęcia bebechów na tyle na ile się da bez rzbieranie GB :)

 

Chwiejnej lufy nie ma faktycznie bo mocowanie lufy jest bardzo sztywne :) W normalnym M4 też tego nie mam bo wbiłem zewnętrzną do korpus DBoys. Teraz trzebaby ręką tego nie wyciągniesz :P

Edited by SHOGUN_YAMATO
Link to post
Share on other sites

TEST BOJOWY:

 

Niedzielna strzelanka w Luzinie (pomorskie). Teren mieszany, trochę budynków i dużo lasu dookoła. Karabinek spisał się na medal. Jest wygodny, bardzo dobry do budynków, bo krótki jak Beta, AKS74U czy MP5. Wszędzie się można wcisnąć a brak długiej lufy nie zdradza naszej pozycji przy wystawianiu karabinka z okien, zza ścian itp. W lesie sytuacja miała się trochę gorzej.

 

Krótka lufa skutkuje przeciętnym zasięgiem i rozrzutem na max. zasięgu wynoszącym ok. 40m. Ale przy odpowiednich manewrach przez krzaki da się ściągać ludzi.

 

Ogólne ergonomia użytkowani jest jak w każdej eMce, chociaż fajnie wyprofilowana kolba ułatwia złożenie się do celowania z przyrządów. Niestety karabinek jest dość głośny, czasem nie słyszałem, że koleś krzyczy, żę dostał strzelając na auto. Srebrna farba którą pokryty jest karabinek nie jest w cale tak świecąca jak by to się mogło wydawać. W terenie zabudowanym, czyli betonowych ścian, karabinek maskuje się znacznie lepiej niż inne czarne repliki. W lesie sytuacja ma się trochę gorzej, bo kolor szary w lesie nie występuje. Ale trochę cienia i po sprawie.

 

Wystrzelałem łącznie ok. 6-7 krótkich hi-capów od eMki czyli ok. 1000 kulek. Żadnej zacinki, podwójnych strzałów czy innych niespodzianek. Po trzecim hi-capie HopUp zaczął normalnie działać i można go już regulować.

 

Niestety wyszła też kolejna wada – gumowa powłoka na chwycie pistoletowym. Niestety bardzo szybko odłazi i wyciera się. Pod spodem jest chropowaty plastik. No cóż – czego można wymagać od pukawki za 550 PLN ? ;)

Edited by SHOGUN_YAMATO
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...