Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy 18 Bdsz lub inna jednostka ma je w użyciu?


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio miałem okazje oglądać fotki z prezentacji sprzętu mającego jechać do Iraku. Prezentacje przygotowali zołnierze z 18 Bdsz z Bielska a była podobno we Wrocławiu.

Dlaczego? Nie wiem ale zaciekawił mnie rkm Minimi, karabinek mp5 coś podobnego do mp5 , m4 oraz nasz odpowiednik Baretta chyba pod nazwą Wilk.

Czy ktoś może się na ten temat wypowiedzieć?

Link to post
Share on other sites

Wkbw Tor. Powinien być obecnie testowany w jednostkach eksportowych jak i zabrany na wycieczkę organizowaną przez biuro podróży Wojsko Polskie. MP-5 to nie karabinek tylko pistolet maszynowy.

A Minimi to km UKM-2000D albo kbkm-2003(?){do wyjaśnienia ale raczej mało prawdopodobne}.

Link to post
Share on other sites

Możliwe. Nie mając zdjęcia moge tylko spekulować co to mogło być. Choć nie majac wprawnego oka z większej odległości można pomylić UKM-2000D z Minimi. Zwłąszcza jak się widzi je pierwszy raz na oczy (jak np ja dziwiąc się "krótkiemu" PK w rękach chłopaków z Krakowa).

Link to post
Share on other sites

Wiem że błędne jest stiwedzenie "Minimi to km UKM-2000D". Niemniej ze złożoną kolbą na bok może sprawiac wrażenie, że jest to włąśnie Minimi u laika. To taka moja dywagacja co ma 18 bdsz.

Prawdopodobnie i osoba znajaca się na rzeczy mogłaby się pomylić oglądajac kiepskiej jakości zdjęcie.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Nie to nie ukm 2000, z cała pewnością jest to jedna z wersji minimi. Widać w nim stałą kolbę i materiałowy magazynek w moro.

Jak tylko bede miał taką opcję to postaram sie podesłać fotki.

A co do jednostki to ta os. była na 100% z 18 bdsz.

 

Muszę dodać ze jest tam tez sporo ciekawego sprzętu takiego jak tel.satelitarne. małe przenośne radary, nowocześnie wyglądające namioty i śpiwór z takim małym iglo nad glową .. nie wiem jak to sie fachowo nazywa.

Link to post
Share on other sites

Drodzy koledzy, interpretując słowa naszego kolegi roziko przyjąłem, że używając określenia „w moro” miał on na myśli „w kamuflażu”.

Jak wszystkim wiadomo zwrot ten jest powszechnie używany (oczywiście błędnie) przez osoby nie znające się tak dobrze jak Wy na sprzęcie, rodzajach kamuflażu i broni palnej.

 

Ten namiot to prawdopodobnie gore-tex’owa „norka” firmy Summit

Link to post
Share on other sites

Drodzy koledzy, interpretując słowa naszego kolegi roziko przyjąłem, że używając określenia „w moro” miał on na myśli „w kamuflażu”.

Jak wszystkim wiadomo zwrot ten jest powszechnie używany (oczywiście błędnie) przez osoby nie znające się tak dobrze jak Wy na sprzęcie, rodzajach kamuflażu i broni palnej.

Ależ wszyscy dokładnie wiedzieli o co chodzi. Tylko to, że my wiemy oraz to, że powszechnie używa się niepoprawnych nazw nie oznacza, że należy to tolerować, a wręcz przeciwnie. Należy to piętnować i uczyć ludzi poprawnych nazw aby nie popełniali błędów. Ale koniec OT bo nie o tym ten temat.

Link to post
Share on other sites

O wybaczcie wszyscy najmądrzejsi tego forum za to jakże glupie i poniżające moją osobe zdanie :-F

Wynika ono tylko i wyłącznie z pośpiechu i braku zainteresowania wpatrywaniem się w malutkie zdjęcie Z Tel. i checi określenia jakiego rodzaju kamuflarz (materiał maskujący - to dla tych naj..:/) jest zastosowany w tym rodzaju broni palnej.

Trochę się na tym znam.

I zanim ci naj.. poraz kolejny zaczną się madrzyć i pokazywać jacy to oni nie są bo udało im się wyłapać wielki BŁĄD to może sami pow. co to za rodzaj MATERIAŁU MASKUJĄSEGO został uzyty?

 

Muszę dodać ze Punisher prawie trafił tylko tamten ma stałą kolbę i nie ma osłon na przedniej czesci lufy. No i jest dłuższy niż ten z fotki.

 

Pzdr i szukajcie ot tam gdzie jest naprawdę potrzebny hehe ..

Link to post
Share on other sites

Niepotrzebnie się unosisz. Popełniłeś błąd i ktoś Ci go wytknął, tak to boli? Nas drażni użycie słowa "moro" jako określenie "wszystkiego w ciapy", a mnie i kilku kolegów zainteresowanych LWP szczególnie. Nie chciało Ci się wpatrywać co to wystarczyło napisać właśnie "w kamuflażu" lub coś podobnego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...