Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Guest Mati13k

Ja na twoim miejscu wymieniłbym gumkę i lufę samodzielnie. Wierz mi, nic nie zepsujesz o ile masz 1/100 procent inteligencji. Sam też na początku się bałem, ale pomógł mi ten poradnik: http://www.wmasg.pl/artykuly/warsztat/3/wy...m,_ca,_jg)/166/. Ja już nigdy nie poproszę o nic panów ze zbrojowni. Na odpiernicz złożyli mi komorę i lufę ( w sklepie, poprosiłem ich żeby zamontowali gumkę i lufę tak samo jak ty chcesz ich poprosić ) przez co sam musiałem robić to od nowa+ kupować nową komorę. Zapytałem się serwisanta czy mogą mi to złożyć jeszcze raz to szanowany pan napisał mniej więcej coś takiego: oczywiście możemy złożyć jeżeli chcesz zapłacić 40 zł za serwis + przesyłka w obie strony ;) "... Spróbuj sam, jeżeli będziesz się trzymał poradnika dokładnie to będziesz miał pewność, że nic nie zepsujesz i jeszcze czegoś się nauczysz.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mati13k powiem Ci szczerze, że Twoja historia mnie zadziwia. Panowie ze Zbrojowni byli chwaleni za serwis a tu taki klopsik... Nieciekawa sprawa.

 

Tunik, jeśli nie masz dwóch lewych rąk to spróbuj to złożyć sam, to nie problem zwłaszcza z poradnikiem.

Link to post
Share on other sites

Mati13k - nie miałem jak do tej pory nic ze zbrojowni, ale czytałem wiele pozytywnych opinii. Dla tego właśnie poleciłem w/w sposób. To tak, żeby nie było nieporozumień. Być może Twoje zamówienie stało się wyjątkiem potwierdzającym regułę? ;-)

 

Tunik - to jest Spart... oops ;-) To jest gietka! :lol: nie psuje się tak z powietrza, jak niektóre chińczyki.

Co jeszcze - zależy jaki trafi Ci się egzemplarz. Jednym śmigają bez interwencji kilka lat, a innym... no cóż, poczytaj temat, niedawno było :roll: tak średnio koło dwóch-trzech lat pochodzi. Potem coś się zapewne posypie. A że to nie samochód to części nie są jakoś cholernie drogie.

Pomijam całkowicie fakt, że czyszcząc ją regularnie (a trzeba) poznasz ją od podszewki, przestaniesz się bać coś zmieniać.

Edited by HellCat
Link to post
Share on other sites

A ja się bałem że ledwie co ją zakupie a na następną będę musiał kasę zbierać :mrgreen:

 

No to też w sumie od użytkownika zależy :roll:, ale ja jakoś nie mam zamiaru po niej skakać ;-)

 

No właśnie czyścić i smarować...

 

A jak z tym smarem sylikonowym?

Na zbrojowni są ale nie wiem jaki wziąć, a jak bym brał gienie ze zbrojowni to i smar od razu.

Edited by tunik
Link to post
Share on other sites

No tym smarem to możesz psiknąć do lufy i nic więcej, dalej się nie dostaniesz.

 

Jeśli chodzi o działanie takiej G, 2-3 to dużo, wręcz bardzo dużo bym powiedział. Tak jak napisałeś Hipis, wszystko zależy od użytkownika, jeden naparza 10sekundowe serie, drugi nie.

Link to post
Share on other sites

10 sekundowe? Tylko?

 

Co do tego ile pochodzi to głównie zależy od tego co ktoś nazywa śmiercią repliki. Jednemu pójdą zębatki, wymieni na nowe, drugi kupi nową replikę...

To nie ,,replika" z bazaru, która po wystrzeleniu 10 magazynków będzie CAŁKOWICIE zniszczona, to replika która przy zniszczeniu danej części(np.: tłoka) da się łatwo i tanio naprawić. Ja już w ciągu pół roku musiałem zakupić nową batkę, komorę, kilka gumek HU, lutować kable i naprawiać styki. Powodem było częste grzebanie w replice. Mój kolega ma replikę kilka miesięcy dłużej, nie wymieniał w niej nic, nic nie rozkręcał, ładuje baterię ponad pół doby, sieje dłługie serie i nic mu się nie sypie. Ale ja znam moją replikę na pamięć, wiem gdzie siedzą jakie części itp. a on boi się wymienić gumkę HU.

Link to post
Share on other sites

No właśnie. Rozebrałem moje cudo trzy razy, wymieniając lufy, gumki etc.

 

Ładuję cały czas wg. wyczytanego z instrukcji wzoru (bodaj 6,5h, nie mogę zapamiętać i cały czas liczę :lol:) stockową ładowarką. Cały dzień strzelania (zazwyczaj dwa-trzy strzały w serii) - w sumie koło 600 kulek (3 midcapy 100bb x2). Schodzę z pola bitwy z wciąż strzelającą repliką. Po powrocie do domu jeszcze trochę do puszek postrzelać i dopiero wtedy silnik zwalnia.

 

Jak do tej pory MUSIAŁEM wymienić jedynie magazynek, bo coś się w nim spieprzyło i włożyłem w niego swoje łapki ;-) Podaje, ale jak go cały czas się kręci. Poza tym dodatkowo lufa, którą polecałem Hipisowi i czarna guma systemy (wcześniej Guarder).

 

I chodzi bezawaryjnie. Poza standardową dolegliwością zmiany trybu ognia. Ale to rzadko ;-) Ogólnie jestem zadowolony z takiego zestawu i spokojnie mogę go polecać.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

O co chodzi z tą dolegliwością :strach:

 

Chyba o to, że czasami nie strzela na semi więc trza dać full auto, a potem znowu na semi strzela. Tak jest przy słabej batce. ;)

Link to post
Share on other sites

Ta dolegliwość to akurat dolegliwość każdego AEGa i nie tylko przy rozładowanej batce.

 

 

Codename, dopiero teraz zajarzyłem, że z Hydry jesteś :D Pewnie żeśmy się widzieli na tym zlocie na Nowosolnej :) Co do tego co Ci sie dzieje to dziwne - blokuje Ci się spust, czy nawet gdy nie jest naciśnięty to replika nawala? To by na jakieś zwarcie wskazywało.

Link to post
Share on other sites

@Azur

Akurat ja w ostatniej chwili musiałem odwołać wyjazd i nie było mnie na "Zieleni".

 

Problem z repliką zdarzył się może z 2-3 razy (zawsze w Łowiczu :P ) Zaczynam strzelać na auto, gdy zdejmuje palec z języka spustowego broń nadal strzela. Była taka śmieszna sytuacja, gdy to się stało ja złapałem za kolbę i strzelałem z okopu :D. Żeby replika przestała strzelać musiałem zmienić tryb ognia.

Link to post
Share on other sites

Mam dziwne problemy z ustawieniem hop upa, kręcę w górę i zasięg się zwiększa, ale czasami gdy ruszę hop up to tak jakby się zerowało i muszę z powrotem kręcić najpierw w dół (do pozycji o) i od nowa ustawiać. Pytanie czy ktoś również coś takiego miał (i czy dało się to jakoś w miarę naprawić) czy trzeba wymienić gumkę/komorę ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie dotyczące osprzętu do G'ietki. Upatrzyłem sobie pewien tłumik i zastanawiam się czy będzie pasować (montowany jest na tłumik płomienia). Pytałem sklepu czy będzie pasować, odpowiedzieli, że tak. Mam jednak wątpliwości, ze względu na nietypowość owego tłumika płomienia. Waszym zdaniem będzie pasować?

http://www.taiwangun.com/shop,show,1122

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...