Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Guest Mati13k

Ehh, to może spróbuję. W szukajce znalazłem jakiś temat ze zmianą gumki hu, ale bez zdjęć- niestety dla takiego laika jak ja to niewybaczalny brak. :mrgreen: Mogę prosić o jakiśk konkretny link?

 

 

P.S. Po odsunięciu trochę do przodu pokrętła regulacji hu mogę regulować gumkę ręcznie - jednak za drugim strzałem hu znowu jest na zero albo wogóle ta regulacja nic nie daje. Może mi się zdawało. Trudno, może sam się za to wezmę.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Powiem ci tak ja zmieniałem gumkę tydzień po zakupie giety i też miałem duże opory przed grzbaniem w bebechach. Temat na forum gdzieś był. W brew pozorom jest to proste jak drut. Trzeba tylko pamiętać by nie pogubić drobiazgów z komory (np dystanser i taki mały cycek co go dociska, śrubki do mocowania wszystkiego). Jako, że to chinol to rób wszystko delikatnie, śrubki lubią się ukręcać.

Masz tu szybki poradnik, który ja kiedyś dostałem.

Zdejmujesz grip, czyli chwyt przedni. Po prawej masz 3 śrubki - odkręcasz, wyjmujesz śruby. Zdejmujesz gniazdo magazynka, przy odczepianiu go, nacisnij zatrzask. Odepnij kabelek który widzisz. Teraz delikatnie możesz wyjąć zespół komory.

Teraz musisz docisnąć komorę do tego całego zestawu, obrócić o 90 stopni w lewo, wyskoczy. Następnie, zerujesz hopup (pokrętło na maksa w dół), zdejmujesz je, wyjmujesz taki wihajster i dystanser (uważaj żeby nie zgubić, bo to małe gówinko jest ) Teraz delikatnie ciągnij lufę w swoją stronę, delikatnie, bez nerwów. Jak wyjdzie bez gumki - penseta w dłoń i delikatnie wyciągasz. Potem nakładasz gumkę na lufę, i odwrotnie, delikatnie wkladasz - w razie gdyby sie zsuwała, to kręć na lewo prawo delikatnie,ale nadal trzymając się tej lini na lufie. No a potem tylko pierscien na lufe (pomiedzy lufe a komore, zeby byla stabilna) i montaż ponowny.

Edited by lynx79
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Ok, rozebrałem to, wszystko okej, ale brakuje chyba dystansera i takiego "czegoś" co blokuję pokrętło regulacji hu. Czyli pozostaje zakup nowej komory hu... Jaką polecacie? :???:

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Opisałem to parę postów wyżej. Regulowałem sobie hop up'a spokojnie w tu nagle pyk coś strzeliło. Patrzę, a tu nima pokrętła do regulacji hu. Dowiedziałem się, że komora padła, ale panowie ze zbrojowni napisali, że da się to złożyć jak nic nie wypadło. Byłem pewien, że nic nie wypadło, ale dzisiaj rozebrałem gietkę i nie ma dystansera i tego gówienka co blokuje pokrętło przed spadaniem. Co mam zrobić?

Link to post
Share on other sites

CA robi komory hopup z plastiku. Z tego co wiem do Marui ona nie pasuje, tak więc wypadałoby znaleźć kogoś, kto montował taką komorę do JG i pasowała, by uniknąć sytuacji, że komora nie pasuje tak jak w pierwowzorze.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Hmm, więc proszę, mówcie. Kto zamontował komorę CA w gietce JG? A drogi Azurze- jaką komorę mi polecisz, która napewno pasuje ;D Może być stockowa, ale nie wiem gdzie ją kupić. Nie chcę używanej. Nowy stock wytrzymał mi 2 tyg, to wolę nie wiedzieć ile wytrzyma używany. :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Ja miałem komorę CA w swojej Giecie i pasuje bez żadnych modyfikacji, również podkręca lepiej od stokowej. Teraz mam wsadzoną metalową komorę dokładnie , lecz nie wsadzisz jej bez modyfikacji komory. A i polecam wymienić dyszę na dyszę dedykowaną do Augusta.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Zamówiłem komorę od CA. Mam nadzieję, że jest lepsza ( wytrzymałością ) od tej stockowej, która mi 2 tyg wytrzymała. I tak miałem plany zamówienia ze speca czapki i kulek, więc zamówiłem wszystko na raz - nie muszę płacić za drugą przesyłkę u krakmanów. ;) Pozdrawiam i dziękuję za pomoc, szczególnie za link jak wymienić gumkę hu. :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
Nowy stock wytrzymał mi 2 tyg, to wolę nie wiedzieć ile wytrzyma używany. :mrgreen:

 

W Twoich zdolnych rękach zapewne tyle samo.

 

Zamówiłem komorę od CA. Mam nadzieję, że jest lepsza ( wytrzymałością ) od tej stockowej

 

Nie jest, więc uważaj na rączki. :mrgreen:

Ja eż mam tą komorę i pasuje jak ulał.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

W Twoich zdolnych rękach zapewne tyle samo.

Nie jest, więc uważaj na rączki. :mrgreen:

Ja eż mam tą komorę i pasuje jak ulał.

 

Możesz mnie łaskawie nie obrażać? Obchodziłem się z tą gietką jak z jajkiem, a i tak coś się sypnęło tak o. Na początku strzelanki, rano było dobrze. Może to wada fabryczna, albo się coś wyrobiło. Jestem pewien, że ta gietka ani razu mi nie upadła czy coś. Body wygląda jak nowe. Jedyne ślady zużycia to lekko zdarta farba na zatrzasku kolby, ale to normalne.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to super replika wygodna ergonomiczna,celna dobrze wyważona super się z nią biega.

Składana kolba to jest to co w niej lubię więc nadaje się do pomieszczeń jak i na tereny otwarte.

Dobra szybkostrzelność, wygodny spust oraz selektor ognia łatwa i szybka wymiana magazynka(można złączyć ze sobą 2-3 magazynki) tylko moim zdaniem ma jedną małą wadę a mianowicie wyciąganie akumulatora w ak-47 albo w m16 jest łatwiej bo akumulator mamy w kolbie a tu przy zamykaniu musimy patrzeć żeby nie uszkodzić kabli i odpowiednio założyć ten element repliki.

Ogólnie replika jest git polecam ją :uśmiech:

Edited by ziooomol
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...