Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] L85 [ICS]


Recommended Posts

Jestem już po pierwszym strzelaniu. Ustawienia medium, bateria li-po 7v. Rof na takiej bateri jest w sam raz, na 11 v wyszła ma kosiareczka. Testowałem z kolegami zasięg, testowane były 2 emki gp z sprężynami 130 i g36 CA z sprężyną 110, wszystkie zostają w tyle o co najmniej 5 metrów, co ciekawe elka jest full stock a reszta z preckami porządnymi gumkami hop up itd. Skupienie jest ok, nie jest jakieś super rewelacyjne i dobra precka poprawiła by je.

 

Wystrzelane jakieś 1k kulek a napięcie na batce spadło o 0,4 v także nie uważam żeby była jakoś szczególnie prądożerna. Na zawieszeniu 3 punktowym wygodnie się ją nosi a dorbe wyważenie sprawia że i dobrze się strzela, na dobrą sprawę przycelowanie z jednej ręki nie stanowi problemu. Problem mam tylko z kolimatorem trochę za nisko siedzi i ciężko się zlożyć będę musiał poszukać jakiegoś montażu z podwyższeniem.

 

Generalnie jestem zadowolony jak na razie, świetnie się strzela, łatwo rozkłada(troche za łatwo piny lubią mim same wychodzić) i wygodna w noszeniu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 620
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rozpiszę może nieco z małym fotostory (z góry sory za jakość - robiłem fonem) o likwidacji szczeliny między górnym a dolnym "body".

 

A więc zaczynamy, rozkręcamy naszą eLkę, tak żeby mieć lufę zewnętrzną razem z HU w ręce, więc praktycznie wykręcamy 6 śrubek i mamy coś takiego:

dsc01002al3.th.jpg

Interesuje nas głównie element zaznaczony na czerwono, który odpowiada za sztywność lufy, trzymanie łoża itp, generalnie fajny jest.

Bierzemy najlepiej wiertarkę z szczotką cierną i szlifujemy sobie stronę która przylega do lufy, przyda się też wyrzynarka z ostrzem do metalu lub brzeszczot, by zrobić głębsze wgłębienie na lufę. Po zabiegu element wygląda mniej więcej tak:

dsc00999kg2.th.jpg

Lufę postanowiłem też odchudzić by mieć pewność że zabieg coś da:

dsc01001sv2.th.jpg

Wszystko ładnie czyścimy z opiłków i pyłu, skręcamy i cieszymy się eLką bez jakiejkolwiek szczeliny między bodami :P Widok z lewej i prawej (po lewej jeszcze trzeba ciut przeszlifować):

dsc01003qz8.th.jpg

dsc01004zt0.th.jpg

I fajnal efect:

dsc01008cl7.th.jpg

I na stojaka:

dsc01016la4.th.jpg

Może komuś pomogłem :)

 

Pozdrawiam, Menel.

Edited by men3L
Link to post
Share on other sites

Na zawieszeniu 3 punktowym wygodnie się ją nosi a dorbe wyważenie sprawia że i dobrze się strzela, na dobrą sprawę przycelowanie z jednej ręki nie stanowi problemu. Problem mam tylko z kolimatorem trochę za nisko siedzi i ciężko się zlożyć będę musiał poszukać jakiegoś montażu z podwyższeniem.

 

Generalnie jestem zadowolony jak na razie, świetnie się strzela, łatwo rozkłada(troche za łatwo piny lubią mim same wychodzić) i wygodna w noszeniu.

Elka niby ergonomiczna, wyważenie też niczego sobie (wprawdzie tył trochę ciężkawy, choć zawsze można włożyć coś ciężkiego w chwyt przedni aby wyważyć całość), jednak trzeba się przyzwyczaić. Ja, jako że do tej pory strzelałem z peema ze składaną kolbą miałem na początku spore problemy z przybraniem wygodnej pozycji. Sprawę nie ułatwiają przeziernikowe przyrządy celownicze, z których MI znacznie trudniej się celuje niż z standardowej muszki i szczerbinki. Na szczęście replika jest w miarę krótka, a układ bull-pup nie miał okazji dać mi się we znaki (choć z ostatecznym osądem powstrzymam się do wypróbowania kilku low-capów zamiast hi-capów).

A, skoro o magazynku mowa: czy u was też stockowy hi-cap klekocze w gnieździe gdy nim poruszać na boki? Czy z innymi magami jest ten sam problem? (nie wiem, może są ciut szersze, albo co...)

Men3l-> u mnie body wygląda bez przeróbki tak, jak twoje po przeróbce- mam rozumieć, że wcześniej szczelina była większa? No i czy nie trzeba było skrócić śrubki dokręcające lufę? Nie żebym miał swoją eLeczkę przerabiać - pytam z czystej ciekawości.

Link to post
Share on other sites

Hmmm... No i pojawił się pierwszy kłopot: pękła w jednym miejscu obudowa silnika. Owszem, silnik dalej trzyma się stabilnie na pozostałych częściach obudowy, wszystko wydaje się działać w pełni sprawnie, kto wie, może nawet ta usterka nie będzie miała żadnego wpływu w przyszłości na działanie repliki... Ale niesmak pozostał, tym większy, że przecież kupiłem sobie cholerną markową replikę zamiast jak do tej pory skutecznie żerować na bezawaryjnych wydawałoby się chińczykach. Niby taka mała pierdółka, a aż chce się rzec przekornie "całe szczęście, że kupiłem niezawodnego ICS'a". :lol: :???: Ale mam nadzieję, że teraz już nie będzie nieprzyjemnych niespodzianek.

A, zapomniałem jeszcze zapytać o jedno: używałem lekkich kulek (0,2 G&G) na ustawieniu low i miałem dziwne problemy z działaniem hop-up'a: niby repliczka strzela sobie ładnie, daleko, celnie, jednak co 2-3-ci lub 4-ty strzał bywa podkręcony inaczej - kulka albo leci w kosmos, albo spada w dół. Cóż to się może dziać? Gumka się dociera czy jak?

Edited by Tony Halik
Link to post
Share on other sites

Jak ci ten silnik strzelił? Bo szczerze pierwsze słyszę żeby komuś obudowa silnika pękła.

Śrubek nie trzeba skracać, przed zabiegiem szczelina była dość spora, było przez nią widać styki spustowe. Ile wystrzeliłeś kulek w sumie? Jeśli mało to masz jeszcze sylikon w komorze, jeśli tak to Ci się samo dotrze. Teraz zbyt ciepło nie ma więc hop-siupy od mroza też szaleją.

Co do wyważenia repliki, manewrowania nią, przeładowania to eLka dla mnie jest dużo lepsza niż AK, G36, a M16 to zostawia daleeko w tyle.

Link to post
Share on other sites

Jak ci ten silnik strzelił? Bo szczerze pierwsze słyszę żeby komuś obudowa silnika pękła.

Sam się dziwię z powodu tej awarii. Ale w sumie to małe piwo, bo nie wpływa negatywnie na pracę mechanizmu (silnik nie jest luźny, nie cofa się do tyłu)

Ile wystrzeliłeś kulek w sumie? Jeśli mało to masz jeszcze sylikon w komorze, jeśli tak to Ci się samo dotrze. Teraz zbyt ciepło nie ma więc hop-siupy od mroza też szaleją.

Co do wyważenia repliki, manewrowania nią, przeładowania to eLka dla mnie jest dużo lepsza niż AK, G36, a M16 to zostawia daleeko w tyle.

Może z 4 hi-capy. Zobaczę, jak to będzie wyglądać za jakiś czas, spróbuję też karmić eLę cięższym kompozytem.

A co do ergonomii L85 nie mam zastrzeżeń, tyle tylko, że trzeba się przestawić - dla mnie to na początku zupełnie inna bajka była, pamięć mięśniowa została poddana próbie. Poza tym tył wydaje się strasznie masywny, co na początku niektórym (zwłaszcza użytkownikom składanych kolb) może przeszkadzać. Może, ale nie musi.

Link to post
Share on other sites

Co do baterii Intellecta 8.4 V 1400 mAh już wiem, że do tej repliki trzeba czegoś znacznie mocniejszego. W temperaturze pokojowej działała tak sobie, powiedzmy że nic powalającego, ale jeszcze ujdzie. W terenie działał tylko tryb auto i wyraźnie było słychać, że trzeba lepszej baterii.

Edited by Bat_Sirius
Link to post
Share on other sites

A, skoro o magazynku mowa: czy u was też stockowy hi-cap klekocze w gnieździe gdy nim poruszać na boki? Czy z innymi magami jest ten sam problem? (nie wiem, może są ciut szersze, albo co...)

 

U mnie jest to samo. Magazynki ICS latają i grzechoczą jakkolwiek trzymają się mocno i nie mam możliwości by same wypadły. Miałem możliwość strzelania jeszcze tylko jednego rodzaju magów (chinole PJ) i te latały już mniej.

Link to post
Share on other sites

U mnie jest to samo. Magazynki ICS latają i grzechoczą jakkolwiek trzymają się mocno i nie mam możliwości by same wypadły.

Wypaść w istocie nie wypadną, ale już przycisk zwalniacza magazynka potrafił się zablokować na "otwartym", gdy go za mocno wcisnąć. W dodatku mała sprężynka schowana w dźwigni zatrzymującej zamek w tylnym położeniu się obluzowała i przekręciła, co - choć nijak nie wpłynęło na użyteczność dźwigni, która teraz po prostu sama nie odskakuje - spowodowało delikatną irytację, gdyż w mojej eLi wszystko ma być idealne :-F A, no i niestety większość metalowych części to nie stal - z tej jest cały korpus, osłona spustu, śruby i to chyba wszystko. Miałem również problem z uszkiem na pasek przy frontgripie - by go dokręcić trzeba wykręcić śrubę po drugiej stronie chwytu, ta jednak okazała się tylko atrapą przyklejoną klejem. A tak poza tym, to L85 piękne jest, wiele potrafię zatem wybaczyć, a już na pewno takie małe pierdoły.

Link to post
Share on other sites

Dziwne bo u mnie sprawdzałem magnesem i od lufy, muszki i rączki transportowej to oderwać go nie umiałem.

Prawdopodobnie działo się tak dlatego, że użyłeś silnego magnesu: "łapał" on wtedy zdaje się lufę wewnętrzną, lub w wypadku muszki śruby, którymi jest skręcona. Ja sprawdzałem małym i słabym magnesem, który "przykleił się" tylko do śrub, korpusu, osłony spustu, magazynka, sprężynek i podkładek, selektora ognia, fragmentu atrapy mechanizmu gazowego wersji ostrej. Wychodzi więc na to, że większość elementów w sumie newralgicznych i podatnych na wyrobienie jest ze stopu aluminium, czyli: lufa zewnętrzna, muszka, szyna, rączka, spust, przycisk zwalniacza magazynka, oba zaczepy na pas.

Link to post
Share on other sites

Wiecie może gdzie kupić zamek do L85(urwała mi sie rączka na zamku i wolałbym wymienić całośc, niż kleić) ?

Zapytaj w Mad Onion. Kiedyś udało mi się zgubić z AK74 (ICS) jakiś "istotny szczegół", który był charakterystyczny tylko dla ICSa i w Mad Onion go mieli. Możliwe, że w ogóle mają dostęp do każdej części z replik ICSa.

Link to post
Share on other sites

Rozwiewając wątpliwości - wszyskie repliki produkowane na Tajwanie (w tym ICS) są kupowane za dolary. Podobnie transport - również opłacany jest w dolarach, nie złotówkach. Ponieważ kurs dolara idzie makabrycznie w górę, musimy podnosić ceny. Jak dolar stanieje - ceny spadną. Sami chcielibyśmy, aby repliki były tańsze - ponieważ wtedy więcej osób mogło by sobie na nie pozwolić, podobnie jak na akcesoria. Ale podstawowych praw ekonomii nie przeskoczymy. Jak kupujemy drogo, musimy podnieść cenę.

Link to post
Share on other sites

Przecież można regulować HU bez śrubokręta, jeśli o to ci chodzi. Pazurkiem łatwo przestawić, w sumie ja tylko tak HU reguluje bo nie chce mi się bawić ;)

Swoją drogą szkoda że podrożało, no ale co zrobić, niech się cieszą ci co kupili wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą szkoda że podrożało, no ale co zrobić, niech się cieszą ci co kupili wcześniej.

Oj taaak...

Tym bardziej można się cieszyć, że gearbox dość szybko wrócił z serwisu - żadnych problemów z reklamacją na madonion nie było - tak trzymać. (nie, żebym chciał jakoś giwery do serwisu wysyłać, ale jak już był kłopot z awarią, to niech nie będzie problemów z gwarancją)

Link to post
Share on other sites
Przecież można regulować HU bez śrubokręta, jeśli o to ci chodzi. Pazurkiem łatwo przestawić, w sumie ja tylko tak HU reguluje bo nie chce mi się bawić

 

A te cuś od regulacji HU da sie przekręcić o więcej, niż 180 stopni, bo jakoś przekręcam o 180 stopni spokojnie i dalej się nie da(a kulki Blastery 0.25 po 20 m lecą do góry). ?

Edited by wiking126p
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...