Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] L85 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 620
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do ICS'a spokojnie można wsadzić M140, tylko trzeba uzbroić się w baterie o pojemności 5Ah ;) Przełożenie zębatek jest wyważone na stock, a wsadzając M140 uzyskamy ponadprzeciętną prądożerstwo :)

 

No nie wiem, silnik Turbo3000 i prądożerność... jakoś w to nie wierzę. Na testach uciągał 170 więc chyba z 140 też sobie poradzi. Silnik o podobnych parametrach jest w SR-25 i tam ciągnie 140 na chińskiej barerii, znajomy ma ICS Turbo 3000 w Mk12 SPR i spokojnie ciągnie 140. Do chwytu wejdzie chyba odpowiednio duża bateria a karabin kupuje się bez niej więc jeżeli planuje wzmocnienia to i baterię stosowną można kupić.

Edited by dragon_bp
Link to post
Share on other sites

Ale tu chodzi o przełożenie, które jest w tym wypadku stock'owe, a takie przełożenia nie ułatwia pracy silnikowi i baterii ;-)

 

Jeżeli chodzi o repliki bez wzmocnionego silnika to i owszem.

Ale ten silnik ustępuje tylko (o ile w ogóle ustępuje) systemie.

Mocna sprężyna nigdy nie ułatwia pracy. Mogę zapewnić z własnego doświadczenia że silnik ICS spokojnie chodzi ze sprężyna 140 na baterii lagre 8,4v 3300mAh G&P i standardowych zębatkach XYT (Boyi). Mam taką kombinację w Mk12 i sprawuje się bez zarzutu. Na marginesie powiem że silnik oryginalny chiński z Boyi i standardowy CA nie dawały sobie z tym rady. Jest jeszcze silnik PJ (ten co jest w SR-25) i on też daje spokojnie radę na zwykłych przełożeniach i z bateria 9,6v 1500mAh Intelecta. To są silniki z magnesami neodymowymi nieporównywalnymi do zwykłych silników. Magnesy są tak mocne że jeżeli się połączy dwa silniki ze sobą to bardzo trudno je rozdzielić.

 

Silniki o zwiększonym momencie obrotowym stosuje sie w replikach z mocnymi sprężynami i w sytuacji gdy nie można w replice zainstalować baterii o dużej pojemności. W przypadku L85A2 nie ma problemów z bateria o dużej pojemności.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Dla przykładu w związku z prądożernościom.

AK74M ICS stock - bateria sanyo 1700 - 4000 tyś kulek

AKM74M ICS M140 - bateria ta sama - 800 kulek

Gun nie stracił na ROFie nic, ale baterie padały jak muchy.

 

Ale tak na oko to jak dajesz 140 to bateria 1700mAh to jednak trochę mało, prawdopodobnie na zwykłym silniku wystrzelił byś z jeden magazynek.

 

Prawa fizyki obowiązują niezależnie od producenta silnika...

Jeżeli przy baterii 3300 mAh zmienisz sprężynę nie będzie tak drastycznego spadku ilości wystrzelonych kulek. A tak na marginesie to AK-74m w stocku to ma chyba 100 albo 110 więc jest pewna różnica w porównaniu z L85A2.

W CA nawet byś nie myślał o wstawianiu sprężyny 140 na stockowych częściach, serwis już przy 120 zalecają wymianę zębatek.

 

PS; każdy serwis ci powie że bateria 1700 do takiej sprężyny to zdecydowanie za mało.

 

A wracając do porównań, porównywałeś na tej samej baterii strzelać z innych modeli AK np SLR z CA. Wtedy było by porównanie jak to działa i czy w ogóle działa... np; czy SLR w ogóle na takiej baterii pociągnie sprężynę 140?

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

To może ja się wypowiem... Dziś byłem na strzelaniu z eLką(pożyczoną od kumpla). Generalnie rewelacyjnie, bardzo łatwo się celuje, bardzo wygodne itp. Zmartwila mnie tylko jedna rzecz - bardzo słaby rof - 15 k/s przy baterii 9,6 2200 G&P, full stock. Dla porównania moja G&P na M120 na baterii large 8,4 pruje 22k/s. Reszta w miarę OK.

Edited by Crusher
Link to post
Share on other sites

@ Kasztan

Myślę że nie będziesz miał żadnych problemów.

L85 ciąży prawie idealnie na środek przy włożonej dużej baterii, z małą tendencją ciążenia na tył.

Generalnie rewelacyjnie się nią operuje, biega, czołga, skacze.

Śmiem twierdzić że to jedna z najbardziej poręcznych broni.

Link to post
Share on other sites

Mam G&G, ale tutaj chyba sprawa jest podobna:

Czy łatwo jest operować eLką niskim osobom?
Łatwiej niż M4 IMHO. Ciężkie, ale poręczne. Jedna uwaga - przedni chwyt jest wyjątkowo niewygodny jeżeli masz małe ręce.
Generalnie rewelacyjnie się nią operuje, biega, czołga, skacze.
Tylko nie czołga... Z powodu wagi jest to po prostu katorga. Za to można prowadzić ostrzał z jednej ręki uciekając.
Śmiem twierdzić że to jedna z najbardziej poręcznych broni.
Nie przesadzaj. :) Pobiegaj z nią tak z kilka miesięcy, zmienisz zdanie. Poza wspominanym niewygodnym chwytem i brakiem możliwości jego zmiany, dochodzą problemy z szybką wymianą magazyna, całkiem sporą wagą i problemy z sensownym montażem optyki.

Taki P90, AUG czy nawet mniejsze MP5 i inne małe bronie są o wiele lepsze jeżeli o to chodzi. Co nie oznacza, że eLka jest zła. :)

 

A tak w ogóle... Nie przeszkadza wam dziwny wzór przedniego chwytu? Chodzi mi tutaj o nieproporcjonalnie duże szczeliny, przez które widać baterie. Kto to wymyślił, czego to jest replika? Dla mnie wygląda to ochydnie i psuje ogólne wrażenie.

Edited by BlazakoV
Link to post
Share on other sites

A tak w ogóle... Nie przeszkadza wam dziwny wzór przedniego chwytu? Chodzi mi tutaj o nieproporcjonalnie duże szczeliny, przez które widać baterie. Kto to wymyślił, czego to jest replika? Dla mnie wygląda to ochydnie i psuje ogólne wrażenie.

 

A tutaj wychodzi drobny brak znajomości współczesnych sił JKM :) W dodatku pisałem już o tym w recenzji i innych tematach o eli - ICS wyposażył eLę w nowym typ handguarda, taki jaki jest teraz fasowany standardowo. STAR również ma w ofercie taki handguard, jednak jest to dodatkowy wydatek:

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airs...il?prodID=22287

 

Jak dla mnie rozwiązanie fantastyczne - przynajmniej nie muszę się babrać z kupowaniem wymyślnej baterii z dodatkowym modułem, wystarczy zwykły large :)

Link to post
Share on other sites

BlazakoV a ile ty masz swoją elkę że się tak autorytatywnie wypowiadasz? Ja mam już prawie 2 lata swojego Stara. Lepszą ergonomię ma chyba tylko Aug i FN200. Słabe możliwości montażu optyki? Zaprojektowany specjalnie dla projektu SA80 SUSAT pasuje więc nic innego nie musi. Nie wiem jak nowy Handguard ale stary model jest o niebo wygodniejszy niż raczka a Augu czy frontgrip w M4 dorównać może tylko frontgrip z M16VN. Magazynki po prostu trzeba umieć zmieniać. I proszę nie mów że ta replika jest ciężka, moja w pełni załadowana waży prawie 8kg i jakoś mi to nie przeszkadza i też jest to elka.

Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie rozwiązanie fantastyczne - przynajmniej nie muszę się babrać z kupowaniem wymyślnej baterii z dodatkowym modułem, wystarczy zwykły large
Wyglądu nic Ci nie odda. :) Imho "bleee". :lol: Kto co lubi.

 

BlazakoV a ile ty masz swoją elkę że się tak autorytatywnie wypowiadasz?
Wyrażam swoje zdanie. Sporo osób z armii brytyjskiej ma (z tego co wiem) podobne. A lat? No niedługo z 1,5 będzie. Starczy, żeby trochę już ją poznać.
Zaprojektowany specjalnie dla projektu SA80 SUSAT pasuje więc nic innego nie musi
Co nie zmienia faktu, że jak ktoś chce mieć coś innego (np nie chcę wydawać tych kilku stów na optykę lub lubi niskie montaże) - ma problem.
Nie wiem jak nowy Handguard ale stary model jest o niebo wygodniejszy niż raczka a Augu czy frontgrip w M4
Jak dla kogo... Ja nie mogę wygodnie nawet objąć tego gripa ręką. Za szeroki, i na dodatek płaski. Szyn także nie ma jak zamontować.
Magazynki po prostu trzeba umieć zmieniać.
Nawet jak będziesz umiał to i tak będzie wygodniej w M4/MP5/G3/..., zwłaszcza leżąc. A w tych ostatnich zwalniacz magazynka nie zaczepia się o oporządzenie (pomimo tych śmiesznych blaszek).
I proszę nie mów że ta replika jest ciężka, moja w pełni załadowana waży prawie 8kg i jakoś mi to nie przeszkadza i też jest to elka.
Ja jestem dość lekkiej postury, i w porównaniu z plastic-fantastic TM jest ciężka. Trochę przeszkadza - zwłaszcza dla tego, że nie lubie nosić broni na pasach (nie śmiać się proszę...).

 

Wcześniej miałem AUG, trochę strzelałem z P90... Obie repliki były IMHO wygodniejsze. Co nie oznacza, że dla posiadacza AK/M16/G3 (zwłaszcza niskiego) ergonomia eLki to i tak kosmos. :)

Edited by BlazakoV
Link to post
Share on other sites

Hm ja mam 180cm wzrostu i ważę niecałe 70kg wiec za wielki nie jestem. Zmiana maga w pozycji leżącej to też nie problem i mi się jakoś zwalniacz maga nie zaczepia o nic w oporządzeniu ani jego osłona nie sprawia problemów. Nie dziwie się że P90 było dla ciebie wygodne jak nie jesteś wysoki to jest idealne a ja jakoś muszę się garbić żeby sie przymierzyć. Gdyby mocowanie handguarda było takie jak w Starze czy G&G to zamontował byś nowy Risowy guard lun po prostu mógł byś dokręcić szynę po prawej stronie Handguardu.

 

Literówka :D

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

P90 to broń wybitnie kompaktowa, i pewnie wagą rozmiarami przewyższa w tym L85.

Moja bateria jest czarna, i w ogóle jej nie widać, tylko kabelki, które też się zamaskuje.

Jak ktoś kupuje eLke, to musi mieć świadomość tego, że nic poza SUSATem nie zamontuje bez problemów.

Mi w ogóle grip nowego typu nie przeszkadza, chwyta chwyta się OK.

Magazynki sprawnie potrafię wymieniać w brytyjskich zimowych rękawicach, kto się orientuje ten wie jak one wyglądają. I jakoś przy zmianie magazynków na glebie problemów nie miałem, i nic mi nie haczyło, dziwne.

Jak dla mnie ta replika to pióreczko, wcześniej miałem prawie 10kg M249.

Link to post
Share on other sites

Co do wygody przedniego chwytu...

Dla osób o dużych dłoniach jest ok, na pewno jest z nim lepiej niż w AUG.

W ten weekend byłem na strzelance gdzie było sporo patrolowania... bardzo wy sie przydała szyna ris i zamontowana na niej pionowa raczka. Ponieważ chwyt jest dość szeroki opierałem go na zaciśniętej dłoni ale jednak to nie to samo co porządna raczka.

 

Co do rof ja mam batkę G&P 3300 mAh 9,6v przy nastawach na medium mam prawie kosiarkę.

Bardzo pod tym względem przypomina mi AUG. Jest tylko cięższa.

Na baterii 8,4v 1500mAh rof był mało zadowalający.

 

PS.

W AUG w wersji A3 już można sobie taka rączkę na ris założyć i wtedy znikają problemy wcześniejszej chwiejnej i delikatnej rączki.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...