Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] L85 [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 620
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak z ciekawości dodam że to zdanie " Zaprojektowany specjalnie dla projektu SA80 SUSAT pasuje więc nic innego nie musi." znaczy: do repliki pasuje susat więc replika tegoż celownika (który jest obecnie w użytku) też pasuje więc reszta nie musi pasować. O możliwym przejściu na acogi wiadomo już od bardzo dawna. I jak byś nie zauważył mają one specjalny dodatkowy montaż na szynę do elki. Do elki jest jeszcze kilka innych optyk takich jak celowniki dzienno-nocne itp.

 

EDIT: Żeby nie było że jestem gołosłowny:

 

picsa80iwsonsa80pg4.th.jpgthpix.gif

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mam wielki dylemat pomiedzy SPR/A z GP z tunningiem do 450fps +zmienia komory na king armsa +aku all mi wyjdzie kolo 2,2k a tym l8 za co zaplace 1,4k za replike+aku 200zl? toto wszystko chyba wiec mam pytanie co radziecie kupic jezlei L* to mi powiedzcie czy sprezyna m130-m140 bedzie dobra do bateri 10.8V (czy ta bateria wogle wejdzie i czy sie nic nie zepsuje),jezeli tak to jakiej firmy a jezlei nie to 9,6 rowniez jakiej firmy,

Przy sprezynie m130 ile bedzie FPS na HIGHT i ile przy m140

 

Dzieki:P

Edited by r3xsi0
Link to post
Share on other sites

Przy sprezynie m130 ile bedzie FPS na HIGHT i ile przy m140

Chyba wiem, o co temu Panu chodzi, więc zadam to pytanie przystępniej:

W eLce mamy system regulacji mocy, polegający na cofaniu/dosuwaniu prowadnicy sprężyny. Mamy więc 3 ustawienia napięcia sprężyny (poprzez przesuwanie prowadnicy właśnie), pozwalające zwiększać/zmniejszać moc, jak zatem w przybliżeniu jest procentowa zmiana mocy na każdym ustawieniu? (dla przykładu, wstawiamy M120 - taką moc mamy na ustawieniu medium- zaś na ustawieniu low mamy moc odpowiadającą M110, a na ustawieniu high - M130)

Link to post
Share on other sites

Na jednej z ostatnich strzelanek pokusiłem się o sprawdzenie na chronometrze ile faktycznie wyciąga ta eLeczka bo strzela naprawdę fajnie.

 

Więc tak nie będzie to jakiś specjalny pomiar tylko rzeczywiste osiągi repliki bez przygotowania. Wzięta z boju na chrono ustawiony hu, kulki 0,23, sprężyna stock (M120), ustawienie sprężyny medium; średni pomiar to 400fps.

 

Do L85 spokojnie wejdzie bateria 10v lagre. Jest miejsce na baterię o długości co najmniej 5 segmentów.

Link to post
Share on other sites

Być może na początku przyszłego roku kupię eLkę. W związku z tym mam pare pytań.

 

W temacie o M4 ICSa są opinie, że kultura pracy gearboxa jest niezadowalająca, a problem ten rozwiązuje poprawienie podkładkowania. Jak z tym jest w nowym, specjalnym gearboxie ICSa?

Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi na MadOnionie; z jakiego materiału wykonane są łożyska? Jeśli z nylonu, to czy jest sens wymienić je na metalowe?

 

Jak na razie tyle i z góry dziękuje za odpowiedzi ;-)

Link to post
Share on other sites

Może nie odpowiem Ci konkretnie na Twoje pytania, ale może Ci dam pewną wskazówkę :)

Moj kolega ma tą elke full stock, ja latam z M16A4 G&P na gumce Systemy i komorze KA ze sprężyną M120. Nie sprawdzalem na chrono ile ma, ale fpsy powinne te dwie repliki miec podobne, 10fps róznicy i tak nie robi ;)

Raz pożyczylem od kumpla eLkę, z ciekawości na jedna strzelankę. Biega się z nią doskonale, jest cięższa od emki, ale w praktyce tego nie czuć. Kultura pracy jest dobra, dość głośne to jest, ale dźwięk dla mnie jest przyjemny ;) Strzela wyśmienicie. Kulki lecą stabilnie, daleko jak na tyle fps. Doskonała celność. Rof także przyzwoity. Co ważniejsze nie ma problemu z tanimi, chińskimi magami, podają znajomicie, również dołączony HIcap sie nie zacina, jedno nakręcenie na długo starcza. Na pierwszy rzut oka, częsci wykonane z metalu, szczególnie lufa sprawiają wrażenie zrobionych z plastiku, rzecz jasna tak nie jest ;) Tak jak mowilem, biegalo mi się z nią doskonale, jest o 20cm krótsza od emki, czuc to praktycznie cały czas, bardzo to ułatwia manewrowanie ;)

Warto zauważyć ze w stocku są już wsmacniane częsci co gwarantuje dłuższa prace, lub szybki upgrade.

Kolega również sobie bardzo chwali elę, wg mnei bardzo udany produkt.

 

Pragnę tylko przypomieć, że ten post to wyrażenie wylącznie moich doznań i wrażeń, nie chcę aby wytoczyła się przez to wojna lub bezsensowna dyskusja :)

 

Pozdrawiam

Edited by Crusher
Link to post
Share on other sites

Elkę kupiłem parę miesięcy temu i jest używana w miarę regularnie. Jest to pierwsza replika w której po zakupie nie musiałem nic wymieniać... Wstawiłem baterie i strzelała jak trzeba. Wymiana gumki HU była raczej kwestia przyzwyczajenia do Guardnera niż koniecznością. Pełnowymiarowa lufa (509) w karabinie długości MP5, dobre wyważenie, bardzo przyjemny single. Zastosowana sprężyna i system jej regulacji w zupełności spełnia moje wymagania i ograniczenia w grupie. Co do łożysk zastosowanych w L85A2, pomimo że gearbox miałem wyjęty w rękach nie powiem z czego są zrobione. Ponieważ karabin ma wzmocnione części i gwarancje na 18mc to nie podejrzewam ich o wsadzenie tam byle czego. Kultura pracy wg moich upodobań jest odpowiednia.

 

Dla kogo L85? Karabin można polecić brytofilom i lubiącym bezkolbowce. Jeżeli jesteś fanem eMek to nie jest karabin dla ciebie. Jeżeli pasjonują cię produkty Kałasznikowa to nie jest to karabin dla ciebie. Jeżeli lubisz plastikowe lekkie karabiny to nie jest to karabin dla ciebie. Jeżeli potrzebujesz karabinu który nie musi mieć snajperskich osiągów, nie chcesz do niego dokładać na kolejne tuningi, lubisz mieć magazynek blisko ciała i nie przeszkadza ci jego chłodna blacha to jest to czego szukałeś.

 

PS. Zgadzam się z opinia (subiektywną) przedmówcy.

Link to post
Share on other sites

Już nie mam żadnych wątpliwości co do kupna L85A2 (o ile miejscowe środowisko wyrazi zgodę na moje uczestnictwo w strzelankach :roll: ).

eMki mi się podobają, AK też, jednak L85 jest jakieś takie... inne :-P eMki i AK są bardzo popularne, można by powiedzieć oklepane, a L85 jest w moim środowisku rzadkością. Poza tym wiele wzmocnionych części, regulacja mocy, doskonałe wykonanie, bardzo dobre osiągi...po prostu ICS :lol:

Edit: literówka.

Edited by Ragi
Link to post
Share on other sites

Już nie mam żadnych wątpliwości co do kupna L85A2 (o ile miejscowe środowisko wyrazi zgodę na moje uczestnictwo w strzelankach :roll: ).

eMki mi się podobają, AK też, jednak L85 jest jakieś takie... inne :-P eMki i AK są bardzo popularne, można by powiedzieć oklepane, a L85 jest w moim środowisku rzadkością. Poza tym wiele wzmocnionych części, regulacja mocy, doskonałe wykonanie, bardzo dobre osiągi...po prostu ICS :lol:

Edit: literówka.

 

 

Ta...nie macał nie strzelał a wie ze ma dobre osiągi kolejne dziecko CS.

To co inni piszą to nie musi być prawda.

Link to post
Share on other sites

wioem zę ma dorbe osiagui bo gtralem w baterfidlaa!!11

 

Nie mam powodów, aby nie wierzyć w to, co piszą osoby doświadczone.

[...]kolejne dziecko CS.

Sama prawda... Na jakiej podstawie tak się o mnie wypowiadasz skoro mnie nie znasz? :roll:

"Taa... nie zna, nie widziała a mówi że jest dzieckiem CS, kolejny burak." - przekształcając Twoją wypowiedź.

 

Nie będę się z Tobą kłócił, bo nie o tym jest temat.

Przepraszam za OT.

EDIT:

Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
Edited by Ragi
Link to post
Share on other sites

Jak kupowałem tego L85A2 ten post miał zaledwie 1 stronę... Replika była zapowiadana i opisywana na WMASG, o zakupie zdecydowała nowatorska konstrukcja i nie miałem najmniejszego pojęcia jak się będzie sprawować. Opisy i doświadczenia innych producentów tego modelu nie były zachęcające.

 

Zakup nowego modelu to zawsze jest pewne ryzyko... niezależnie od marki nowy model może zawierać niespodzianki.

 

Posądzanie kolegów z forum o pisanie nieprawdy... no cóż powieści SF są od dawna... może posądzający sam kiedyś fantazjował i teraz podejrzewa innych o takie praktyki?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...