Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M40XB Sun Project - upgrade


Recommended Posts

Swoją historię z m40xb zacząłem jakieś 3 lata temu - pamiętam jak w piękny słoneczny dzień listonosz przyniósł mi długą paczkę a w niej ukrytą replikę. Kupiłem totalnego stocka, więc postanowiłem sobie, że jako karabin snajperski m40 musi mieć zrobiony porządny upgrade-robiłem go z przerwami do wczoraj :) Z zewnątrz m40 wygląda niebanalnie - ładne drewniane łoże, wszystko poza tym metalowe, więc i waga jest niemała - jakby nie patrzeć porządnie zrobiona replika! :)

 

Na początek warto wspomnieć, że stockowa m40xb jest dość porządnie zrobiona i spokojnie można latać na ok 280PDI czyli jakieś 450fsów. Jedyną słabą częścią już właściwie w stocku jest trzpień łączący rączkę przeładowania z cylindrem- mi rączka została w dłoni już przy 400fpsach, lecz bez trudu można go zastąpić spiłowaną śrubą :) Jednak po pierwsze chciałem mieć więcej a po za tym pękła mi niespodziewanie 1 z części z zestawie spustu - strzelanie było już niemożliwe...

 

Gdy zacząłem szukać części na ogólnie dostępnych i znanych sklepach, to okazało się, że do kupienia mam co najwyżej magazynek lub bączki do przymocowania pasa :/

Najbardziej zależało mi na jakimś zestawie spustu, ale oczywiście żadnych zapasowych części nie mogłem znaleźć, a dorobienie ich kosztowałoby fortunę. I wtedy wpadłem na zdjęcie w necie, na którym jakiś Japończyk spasował jakoś spust od APS2 Maruzena do m40xb. Chodziło dokładnie o Light Weight Trigger od King Arms'a - oczywiście zamówiłem sobie ten zestaw spustu z Redwolfa. Gdy już doszedł okazało się jednak, że przeróbki, które trzeba zrobić mnie przerastają (wydłużyć piston sear, zrobić nowe mocowanie do zestawu lufy) i spasowałem.

Po jakimś czasie łażąc z nudów po necie wpadłem na stronę sklepu w Japonii - x-fire.org - okazało się, że jest to mało znany sklep PDI. Ku mojemu zdziwieniu mogłem tam kupić nową, regulowaną komorę HU bo ta w stocku jest nieregulowana , wzmocniony tłok, wzmocnioną głowice cylindra, precyzyjny cylinder a nawet preckę PDI 6.01 czy wysoką szynę montażową pod optykę a wszystko dedykowane do m40xb! :D Niestety zestawu spustu jak nie było tak nie ma chociaż mili Japończycy z x-fire napisali mi w odpowiedzi na mojego maila, że może kiedyś wznowią produkcję zestawów spustu dedykowanych do m40xb. Warto w tym miejscu dodać, że oryginalnie w m40xb sprężyna jest ze średnicą wewnętrzną 7mm (oznaczone jako "s" przy nazwie, np 400s PDI) , tak samo prowadnica sprężyny jest 7mm a tłok ma średnicę wewnętrzną 9mm. Natomiast części wzmocnione są już robione pod 9mm sprężyny, czyli tak jak jest w m24 czy APS - prowadnica ma 9mm a tłok 11mm średnicy wew.

 

Ale głupi ma zawsze szczęście, więc znalazło się wybawienie i z tej opresji- w końcu miałem już wszystko poza tym nieszczęsnym spustem! Okazało się, że w sklepie dentrinity.com było to czego szukałem-wzmocnione części spustu :D Oczywiście zamówiłem bez wahania... Do tego jeszcze sprężyna 380PDI, czarna gumka HU Systemy i KONIEC!

 

Do wymarzonego efektu, czyli do przerobienia m40a1 w m40a3 brakowało mi jeszcze kilku rzeczy, np. łoża McMillana- te produkcji Fortress zamówiłem sobie z Redwolfa, a szynę montażową przerobiłem z tej ze sklepu PDI 8-)

 

Zdjęcia części stockowych i wzmocnionych oraz samej repliki: TU

 

Test mocy i celności przeprowadzę niebawem - niestety trudno mi wygospodarować chociażby dzień wolnego...

Link to post
Share on other sites

I po co zaczynać taki smutny temat? :D

 

Ale podam tak dla innych fanatyków m40-stek :)

 

Zespół cylindra, czyli tłok HD, głowica cylindra, cylinder precyzyjny -> 21 672 jenów

Komora HU ->6 552 jenów

Przejściówka do tłumika -> 1 344 jenów

Barrel spacer'ki -> 1,512 jenów

Wysoka szyna montażowa -> 7 392 jenów

Preclufka 6.01 ->14 208 jenów

Łoże McMillan A4 od Fortress -> 359 $

Części spustu -> 122 $

Sprężyna 380 PDI i czarna gumka systemy -> 100 zł

 

W podsumowaniu wychodzi ok. 53tyś jenów + 480$ + 100zł... :)

 

To tyle żeby strzelało... Do tego jeszcze będzie tuning wizualny, ale o tym jak już będzie skończony :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze policzyłem ale same części wychodzą około 2400zł. No tanio nie jest. Sam mam zamiar w przyszłości zamawiać z x-fire.org części takie jak zestway cylindra HD czy zero tigger już prawie nigdzie niedostępny. Napisał bym do Ciebie Małpetti w przyszłości co i jak ze sprawami wysyłki i płatności.

 

Z niecierpliwością czekam na podsumowanie zakończonego projektu.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Jesli ja dobrze licze to razem z replika wychodzi 4800 PLN. Nie wiem jaki jest kurs jena ale jako wyznacznik przyjmuje katalog Tokyo Marui (coby oszczedzic doliczania przesylek, cla itd.) - replika kosztujaca 15 000 jenow w katalogu TM u nas kosztuje 500 PLN. Zatem mozna przyjac ze 100 PLN to 3000 jenow. 53 000 jenow to w przyblizeniu 1800 PLN, do tego replika drugie tyle, przeliczka z dolarow to 1200 wiec jak byk wychodzi ze zbudowanie takiej repliki nie majac nic to koszt ~4800 PLN. Ale warto ^_^!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

O, widzę, że nie tylko ja bawiłem się w wymiarowanie łoża MacMillana :D Dzięki za te skany, przydadzą się. Mam pytanie:

 

Czy górna krawędź kolby leci pod kątem do góry? Chodzi o to, że szkic zawiera od razu poduszkę policzkową i nie mam pewności.

 

Jak to jest z grubością stopki kolby, bo wygląda na trochę więcej niż 3cm? Albo mam krzywe oczy :D

 

P.S. U mnie wahania były od 0 do 1,5cm

 

Edyta:

Czy kąty na szkicu się zgadzają?

Edited by sniper_tarzan
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze takie pytanie, czy w tym łożu jest blokada magazynka?

I jaka jest orientacyjna waga?

Waży ok 1,5kg choć nie mierzyłem tego w laboratorium. A mag ma specjalne wyciecie oczywiście w łożu, lecz blokada jest możliwa dzięki metalowej sztabie przykręcanej prostopadle do lufy zew.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Cześć.

Zastanawiam się nad wyborem M40XB od Suna Projetct i M24 CA, a więc mam parę pytań odnośnie tej pierwszej repliki.

Czy zespół cylindra CA będzie pasować? Czy może wystarczy wsadzić po prostu mocniejszą sprężynę? Jaka siedzi tam stockowo lufa? Obecnie komora HU jest już z regulacją, czy jest sens ją wymieniać, czy stockowa sobie radzi dobrze? To samo pytanie dotyczy gumki? Małpetti pisał, że wymieniał zestaw spustu, czyli fabryczny do kitu?

 

Chciałbym uzyskać ok. 600fps. Za cenę stockowego M40XB mogę już mieć prawie ukończone M24 CA. Dlatego chciałbym wiedzieć ile trzeba wsadzić w M40XB, aby uzyskać tyle fpsów.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Hmmm znalazłem taki zestaw cylindra do M40 http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=812

I taką preckę http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=885

Więc wygląda na to, że części w PL są, chociaż nie zbyt tanie. Teraz pytanie, czy rzeczy w podanych przeze mnie linkach nie są szmelcami. No i czy spust stockowy jest faktycznie do wymiany, czy może zostać, oraz komora hu z gumą.

Link to post
Share on other sites

Są dostępne np. u mnie i to pełny zestaw do tuningu z kopią ZT laylaxa. 8)

Mimo to chętnych jak na lekarstwo.

 

 

Ekhm ekhm... duży wybór części do VSR ? Hmm... może za granicą ale u nas cieńko (jedynie chyba na specshopie coś jest). Poza tym VSR to dobra snajperka, Dexter dobrze prawi, jakby ktoś chciał taką nabyć to zapraszam do komisu icon_wink3.gif
Edited by bart_a
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...