Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak NIE zniszczyć repliki


Recommended Posts

Od razu sory ale nie wiedziałem gdzie wrzucić ten temat

Otóż wiadomo, ASG jak wszystko inne może się zepsuć, może się coś zdarzyć, ale na pewno nie zostanie zniszczone z bezczynności.

Więc oto jest moje pytanie:

Co robić żeby nie zepsuć swojego asg?

Mimo iż to metal, to się wyrabia, nie ma niezniszczalnej repliki, ale jak ktoś dobrze użytkuje to u niego posiedzi hoho kilka lat. A jak ktoś bezmyślnie używa ją do zabawy [przykład dziecko 8 lat], to wiadomo że długo nie pociągnie.

Więc prosiłbym o rady, co robić, i czego nie robić, jak użytkować asg żeby przeżyło przez długi czas

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie napieprzać o ziemię, nie używać jako podnośnika do samochodów, tudzież jako rozrzutnika gnojowicy. A i jeszcze jedna bardzo ważna sprawa: nie dotykać spustu - styki się przepalają...

 

A tak serio - co 2-3 miesiące rozebrać, nasmarować, ewentualne zużyte części wymienić. Nie strzelać z zapchaną przez kulki lub piach lufą. Nie traktować repliki jak prawdziwej broni - jest duuuużo mniej wytrzymała.

Link to post
Share on other sites

Czyścić regularnie lufę. Całą replikę czyścić w razie jakichś "brudniejszych" strzelanek (np. plaża/pustynia), odłączać batkę gdy się dłużej nie strzela, można np. mosfet zainstalować (ludzie chwalą), nie używać zbyt mocnych baterii, modlić się do repliki.

 

Na razie tyle przychodzi mi do głowy.

Link to post
Share on other sites

Przedewszystkim uważać na piasek, w każdej maszynie jest on zabójczy. Nie uzywac magazynka jako podporki, gdy lezysz, wtedy piasek wlazi w zebatke, ktora naciaga sprezynke. No i czyscic regularnie, jak to napisali ludzie powyzej:)

 

A w kwestii baterii, jak masz stockową ladowarke, to nie przesadzic z czasem ladowania, bo to tez szkodzi:) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1.Dbaj o batkę - nie przeładuj i rozładowuj przed każdym ładowaniem zwiększy to żywotność akumulatorka

 

2.Nie strzelaj "na sucho"

 

3.Po każdych manewrach wyciągaj magazynek i strzel na singlu raz-przeważnie zostaje jedna kulka w komorze HU a nawet jeśli nie kulka to w ten sposób rozluźnisz sprężynę to przedłuży czas w którym będzie dawać nominalną prędkość początkową.

 

4.Staraj się nie zostawiać magazynka z kulkami w "kominku" można je zwolnić odpowiednim "dinksem" to przedłuży żywotność sprężyny w magu

 

5.Używaj tylko dobrych kulek(czystych ,nie zabrudzonych no i oczywiście "bezszwowych") zmniejsza to ryzyko zacinki ,jeżeli taka się zdarzy (dźwięk wystrzału jest tak jakby stłumiony i nie wylatują kulki :] ) to przerwij strzelanie od razu.

 

6.Uważaj na kable przy wypinaniu batki (nie szarp!!)

 

7.Od czasu do czasu psiknij olejem silikonowym do komory HU i do maga i czyść wyciorem lufę(pamiętając o tym żeby wcześniej dać HU do pozycji zero) ;)

 

do tego od czasu do czasu pogłaszcz replikę i powiedz parę ciepłych słów ;) możesz ją nawet nazwać :P

Link to post
Share on other sites
2.Nie strzelaj "na sucho"

pomiędzy strzelaniem na sucho i na "mokro" :P nie ma różnicy dla części szczególnej

7.Od czasu do czasu psiknij olejem silikonowym do komory HU i do maga i czyść wyciorem lufę(pamiętając o tym żeby wcześniej dać HU do pozycji zero) icon_wink.gif

raczej psiknąć trochę w lufę, kiedy masz zdjętą gumkę, bo jeśli psikniesz na nią to HU będzie miał olbrzymie problemy z podkręcaniem

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak chcesz żeby replika długo żyła konserwuj bebechy bo tam się najwięcej dzieje sprawdzaj czy zębatki GB nie poprzecierane, czy nie ma luzów, gumkę HU itd.

Aha no i jeszcze dbaj o batke polecam też co jakiś dłuższy czas wymienić.

Edited by _Zygus_
Link to post
Share on other sites

ekstremalne dbanie o batke :

Gdy rozładowałes na akcji ( pusta niechce strzelać )

To naładuj na maxa zawiń dobrze w worek jakiś , naj lpeiej hermetyczny i włóż do lodówki ( bez ściemy ) jak wyciagniesz będzie naładowana jak nowa :D

 

po każdej strzelance rozładowywuj . No chyba że mało strzelałem bateria potrafi utrzymać ładunek ( w suchym pomieszczeniu zimnym ) nawet do roku !

 

Rozładowywanie .

 

Pierw teoria . :

 

Każde ogniwo ma 1,2 V.

Bateria składa się przeciętnie od 5-10 ogniw , czyli matematycznie 7,2, 8,4, 9,6 ... itp.

 

ROŁADOWAĆ maxymalnie żeby nie uszkodzić akumulatora to wartość 1 v na ogniwie . Tzn. jesli masz 5 ogniw to nie możesz zejść poniżej 5 V na całej bateri .

 

Ładowanie !

 

Można ładowac każdym napięciem prądu stałego nawet 12 V akumulator 8,4 V

ALE trzeba ograniczać prąd . W zależności od akumulatora może być to duży prąd lub mały . Zazwyczaj stosuje się mały prąd ponieważ nie psuje ogniw.

Jeśli na ładowarce pisze " 9,6 V i 250 mAh " oznacza to że przez 1 h da do akumulatora 250 mA . Jeśli aku ma pojemność 1000 mAh ( Ah ) to trzeba ładować 4 h .

jesli dacie prąd 0,5 A ( 500 mA) to czas będzie wynościć 2 h . A ekstremalnie 1 A to w ciągu 1 h naładujecie go . Tylko w tedy można za bardzo aku. przysmarzyć .

 

 

 

Rozładowywanie .

 

Potrzeba ;

Akumulator.

Odbiornik wentylator lub wentylatory .

Miernik cyfrowy lub elektroniczny . ( Woltomierz napięcia stałego )

 

Pod łanczamy do czerwonego kabelka z akumulatora czerwony kabelek z wentylatora a czarny do czarnego i staramy się wepchnąć do wtyków sądy pomiarowe miernika .

 

i wentylator kręci ... rozładowywując Aku ... i co jakiś czas patrzymy jak mu idzie .

 

dochodzi ( wersja 8,4 V ) tak już po woli do 8 V można sie spodziewać spadku . do 7,5 lub nawet 7 V . I w tedy wiemy że trzeba przestać . Ale zalecane przeze mnie to jest 7,5 V .

 

 

I Repliki nie lubą wody ... :P tak jakoś niewiem dlaczego .

 

Uważaj na śrube dociskającą silnik ! jak się poluźni możes mieć problemy z replika i może się coś stać .

 

uważaj na to żeby ci sie nie otworzył karabinek pod czas strzelania ( w FN 2000 JLS pod czas strzelania mogłeś otworzyć sobie przód karabinku i zniszczyć dysze [ miałem to wiec wiem ] )

NIE rozbierać GearBoxa jak niewiesz jak złożyć .

Głupota - zepsucie .

 

Głaskać i naj lepiej znaleść miękkie słoneczne miejsce na karabinek ( lubią sie opalać )

Edited by Cyr4x
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Warto też zainwestować w "precyzyjność" repliki. Np. preclufa dobra guma HU. Wiadomo że przy stockowej lufie celność jest mniejsza, i zeby w kogoś trafić nalezy wystrzelić np. 4 kulki. Z lufa precyzyjną 2 kulki. Czyli z precką strzelasz 50% mniej (ale zabijasz tak samo :P) A wiadomo że z każdym strzałem replika się zużywa...

P.S. Czy mam racje to nie wiem, no ale tak mi się wydaje;]

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Moja rada:

1. Nie traktuj repliki jako broń ostrą, szczególnie kałachy, nie tarzaj replikę w błocie, nie podpalaj, nie podpinaj na łańcuch do BWP, samochodu czy do traktora. Traktuj jako zabawkę, w ekstremalnych przypadkach jako wabik na laski.

2. Czyśc replikę regularnie (chociażby lufę)

3. Nie grzeb jak nie umiesz potem złożyc

4. Używaj odpowiedniej batki

5. Nie przesadzaj z ogniem ciągłym

6. Zwalniaj sprężynę po strzelance

 

Resztę dopowiedzą inni.

Edited by Fear Factor
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Na pewno:

1. Nie traktuj repliki jako broń ostrą, szczególnie kałachy, nie tarzaj replikę w błocie, nie podpalaj, nie podpinaj na łańcuch do BWP, samochodu czy do traktora. Traktuj jako zabawkę, w ekstremalnych przypadkach jako wabik na laski.

2. Czyśc replikę regularnie (chociażby lufę)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Naucz się jej budowy ZANIM ją rozłożysz. I przyzwyczaj się do częstego rozkładania. Dbaj o części wewnętrzne, obchodź się z nimi jakby były ze szkła, wypełnionego nitrogliceryną ;) Smaruj oringi, czyść co strzelankę, przed i po, nie próbuj nawet eksperymentować z gazami, nie grzeb przesadnie w mechanice spustu.

Edited by Pritcher
Link to post
Share on other sites

W przypadku WE zasilanego CO2 replika wymaga dodatkowego smarowania, przynajmniej w wersji M4. Inaczej o-ring nr 122 się szybko strzępi. Na gasguns.info ludzie klną tą część 122 na czym świat stoi, a sklepy oferują zapasowe oringi w zestawach po 5 sztuk.

Ale znam zasadę o której mówisz. GBB to jednak ciut inne gaziaki niż zwykłe pistolety. Jakikolwiek syf wewnątrz niszczy wszelkie uszczelki błyskawicznie.

 

Zapomniałem dodać że 'częste rozkładanie', to w porównaniu do aegów, które potrafią 10 000 strzałów przepuścić bez żadnego serwisowania.

Edited by Pritcher
Link to post
Share on other sites

Dlatego wspomniałem o podstawowym czyszczeniu wykonywanym regularnie. Wystarczy. Mam 4 GBB, wcześniej miałem jeszcze jednego i nie miałem problemów. Rozkładać kompletnie musiałem raz - po wytarzaniu pistoletu w piachu. Jest o tym artykuł w Warsztacie ;)

Poza tym wystarczy zdjęcie zamka, wyjęcie lufy, wyczyszczenie do czysta i przesmarowanie pracujących części.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

A jak ktoś bezmyślnie używa ją do zabawy [przykład dziecko 8 lat], to wiadomo że długo nie pociągnie.

Więc prosiłbym o rady, co robić, i czego nie robić, jak użytkować asg żeby przeżyło przez długi czas

 

Dajesz replike do zabawy 8 latkowi ? :sciana:

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 10 months later...

Ja też trochę odkopię. Wiele osób pisało żeby rozebrać replikę co jakiś czas. Jednak jeżeli jeszcze nie mam doświadczenia, to lepiej tego w ogóle nie robić czy dać na serwis?

Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia a tym bardziej w rozbieraniu i składaniu GB to daj na serwis. Tylko poczytaj na forum gdzie. Od siebie nie polecam specshopu. Złe podkładkowanie i musiałem jechać do prywatnego serwisanta.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...