Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak NIE zniszczyć repliki


Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ale na pewno nie zostanie zniszczone z bezczynności.

 

A tu nie masz racji, w elementach pneumatycznych "wysychają" oringi iiuszczelki, jesli są zrobione z silikonu lub zwykłej gumy to trzeba wymieniać co jakiś czas (rok może dłużej) jeśli są zrobione z gumy EPDM to wystarczy czyścic i przesmarować

Link to post
Share on other sites

Ok dziękuję, zagaję do Ciastka. A tak orientacyjnie ile mogła by kosztować wymiana gumki hop up( chyba ,że zrobię to sam) i rozebranie GB przesmarowanie i uszczelnienie? Ps jakoś ich strona nie działa.

 

 

Generalnie to chcę zrobić tak ,że ten sezon będę strzelał tak jak jest a później gdzieś w lutym zrobię serwis.

Bardziej by mi odpowiadało abym się sam nauczył to robić ale nie mam od kogo.

Edited by Mikuła
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o dystanser to już sprawa osobista, niektórym poprawia tor lotu kulki i zasięg, innym nie. U mnie się akurat sprawdziło :icon_razz2: .

Co do kulek. Dobre jakościowo kulki zalecane są przede wszystkim do giwer z precką. Oczywiście bez precki też lepiej ich używać bo na pewno będą ładniej latać( lepsza powtarzalność itp.) i nie będą zostawiać osadu na gumce, do tego mają tendencję jakościowo słabe kulki. A i zmniejszasz ryzyko że ci jakaś w komorze utknie :icon_biggrin: .

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Strzelanie na sucho, jak każdy strzał, może gaziaka uszkodzić. Jednak czy to będzie strzał na "mokro" czy na "sucho" nie ma najmniejszego znaczenia. I nie, sylikon w gazie w cale nie zwiększa żywotności repliki, jedynie paskudzi hop up. A pro po sylikonu, po wielu "eksperymentach" zauważyłem, że najlepiej jak występuje on w gaziakach w mikroskopijnej ilości. Nie wiem skąd się wzięła ta cała teoria, że strzelanie na sucho szkodzi. Widocznie autor takiego pomysłu strzelał nie tym co powinien.

Link to post
Share on other sites

Właśnie byłem przekonany że to zniszczyło zbijak w moim glocku KJW. Uszkodzenie sugerowało jednoznacznie że nie napotykając na opór w postaci zaworu, ww zatrzymuje się na innym elemencie i coś tam się chrzani. Nie mniej w KSC nic się nie zepsuło, dlatego napisałem ,,może".

Link to post
Share on other sites

Miałem 32 kjw i nigdy nie służył do treningów na sucho. Jedynie był wykorzystywany podczas strzelania. Zbijak stockowy padł.

Teraz mam marujca, 2 kjw, w 2 zbijak stalowy, w 1 stock TM. Strzelam i tak i tak, jednego kjw katuje, eksperymentuje na nim przeróżne rzeczy. Z pozostałych 2 regularnie strzelam + często strzelam z nich na sucho. Nic się nie dzieje, zbijak i elementy mechanizmu spustowego ok. Jedynie ściera się czarna powłoka (czyt. farba) z elementów, więc nic nienormalnego.

Morał z tego taki, że jak gówniany zbijak, i tak padnie, choćby się dmuchało, chuchało i paćkało sylikonu ile popadnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...