Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Jestem zainteresowany wymianą komory hop-up oraz lufy na precyzyjną. Czy Ktoś z Was ma doświadczenie z wymianą tych elementów w cm.041 i Mógłby podsunąć mi pomysł? Jeżeli tak prosiłbym o wskazanie elementów konkretnych producentów. P.s. Zależy mi zwłaszcza na poprawieniu pracy regulacji hop-up. Mimo podkładkowania oraz zastosowania innych trick'ów opisanych na forum działanie tego elementu w mojej replice jest dalekie od ideału. Pozdrawiam

Edited by mapajo
Link to post
Share on other sites
oraz lufy na precyzyjną

przecież tam masz precke w stocku, jak już wymieniać to na coś z najwyższej półki, Promyk być może ?

 

Mimo podkładkowania oraz zastosowania innych trick'ów opisanych na forum działanie tego elementu w mojej replice jest dalekie od ideału

 

Słabo kręci ? regulacja się sama przestawia ??

Może to wina gumki, że słabo kręci ??

 

edit.

Mi na gumce guardera przeźroczystej i na stock komorze itp..... ~50m śmiało ciągnie...dalej to już loteria....

Edited by lenczek
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to, że w cm.041 (chyba) jest tak, że jak naciągniesz dźwignię przeładowania, to otwiera Ci się wyrzut łusek. W cm.027 (starsza wersja), którą posiadam (i dlatego się tak dopytuje) nie ma otwierającego się wyrzutu (jest to zaklejone/zalane, w każdym razie nie ruchome). Chce w swojej mp5 (cm.027-j) wymienić body na metalowe, a jako że CA ma je w całkiem przystępnej cenie i dodatkowo dorzuca komorę hop up i właśnie ten mechanizm, to się nad nią poważnie zastanawiam... pozostaje tylko pytanie, czy body będzie pasować i czy da się zamontować ten mechanizm (w moim modelu oczywiście).

 

P.S To cytat z opisu repliki cm.041, w którym jest mowa o ruchomym wyrzucie łusek "Otwierane przy pomocy dźwigni przeładowania okno wyrzutu łusek kryje regulację systemu Hop Up." Jak mówiłem ja czegoś takiego nie mam i zastanawiam się, czy przy nowym body da się to zamontować.

Edited by Prawda
Link to post
Share on other sites

przecież tam masz precke w stocku, jak już wymieniać to na coś z najwyższej półki, Promyk być może ?

Słabo kręci ? regulacja się sama przestawia ??

Może to wina gumki, że słabo kręci ??

 

edit.

Mi na gumce guardera przeźroczystej i na stock komorze itp..... ~50m śmiało ciągnie...dalej to już loteria....

 

Kręci słabo, nie trzyma ustawienia, mimo że suwak hop-up'a nie zmienia swojej pozycji, czasami podaje dwie kulki naraz, mechanizm działa poprawnie po "rozgrzaniu" (po kilku kulkach chwyta ustawienie a replika strzela w zadany cel, po nawet krótkiej przerwie znów wymaga paru strzałów "rozgrzewkowych"). Opisane działanie repliki dotyczy wysokich temperatrur używania, nie obecnej aury, dlatego też wątpię, by wina leżała po stronie gumki (mam czarnego guardera, przezroczysty mi się potargał). Czy Mógłbyś wskazać mi link do wspomnianej przez Ciebie precki? Czy Ktokolwiek mógłby namierzyć mi alternatywną do stock'owej komorę hop up?

Link to post
Share on other sites

ja miałem to samo jak miałem brud w komorze i na gumce.... zwykłe zabiegi czyszczące sprawiły iż wszystkie podane przez Ciebie objawy ustąpiły :D

Może masz brud w magach ? zasyfione kulki ? trochę smaru na gumce ?? zobacz....weź waciki i spróbuj wyczyścić komorę...u mnie dało to egzamin...

 

a po drugie...wymień gumkę na przeźroczystego guardera.... czarna kręci dobrze, ale przy większej ilości fpsów....

Link to post
Share on other sites

ja miałem to samo jak miałem brud w komorze i na gumce.... zwykłe zabiegi czyszczące sprawiły iż wszystkie podane przez Ciebie objawy ustąpiły :D

Może masz brud w magach ? zasyfione kulki ? trochę smaru na gumce ?? zobacz....weź waciki i spróbuj wyczyścić komorę...u mnie dało to egzamin...

 

a po drugie...wymień gumkę na przeźroczystego guardera.... czarna kręci dobrze, ale przy większej ilości fpsów....

 

Dziękuję za wskazówki, wypróbuję Twoje rady, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Rady nie przyniosły rezultatu, mimo wyczyszczenia komponentów podkręcanie nadal uważam za słabe. W związku z tym ponawiam pytanie o komorę hop up i preckę pasującą do cm.041. Czy te komory są odpowiednim wyborem? http://www.specshop.pl/index.php?cPath=22_...t=2a&page=1

 

http://www.militaria.pl/i_chih_shivan_corp...774.xml?cat=877

Edited by mapajo
Link to post
Share on other sites

a jak z gumką ?? próbowałeś innej ? komory nie wymieniaj, stockowa jest dobra, wg mnie to będzie wina gumki i dystansera..... jak masz możliwość to wsadź inną gumkę i zobacz, czy to ci coś da....jeżeli po zmianie gumki nie będzie widać różnicy czyli to nie była wina gumki i wtedy Twoje zakupy będą miały sens

 

btw...lufa nie ma nic wspólnego z kręceniem bb's...wg mnie kasa wydanie nie potrzebnie...ja mam skupienie na stock lufie bardzo dobre...

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem gumkę (przezroczysty guarder), strzelanie odbyło się w ogrzewanej hali, zatem to nie wina temperatury. Spróbuję gumy systemy i dystansera h (już zamówiłem - jeżeli nie przydadzą się do mp5 znajdą zastosowanie w innych replikach). Dziękuję za rady, pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Posiadam tą replike od pół roku i jestem zadowolony z niej, kupiłem ją dlatego że spodobał mi się wygląd oraz wykonanie.

 

Mam pytanie, chciałbym zwiększyć zasięg tej repliki, a to dlatego że jak kupowałem tą broń to niewiedziałem do końca że będe się strzelał tylko w lesie, więc nie obowiązują mnie żadne ograniczenia ilości fps, z drugiej strony nie chce sprzedawać tej broni i kupywać innej.

 

Po przeczytaniu wszystkich stron nie dowidziałem się jak zwiększyć zasięg tylko jak zmniejszyć ilość fps.

Inni piszą żeby zmienić lufe na dłuższą (360mm) z tłumikiem, ale to chyba zmieni się tylko skupienie. W sumie to się już pogubiłem, więc prosze o konkretną pomoc.

 

Z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Hmm to pytanie i odpowiedzi powinieneś znaleźć w dziale Tunung, aczkolwiek na Twoim miejscu wymieniłbym: lufę [Jak najbardziej dłuższą. Co Ci da 60 metrów zasięgu z rozrzutem na 5 metrów?] Prometheus/ KM-Head Systema/Guarder, gumka Systema/DeepFire, dystanser H. Do GB M120 Guardera. Generalnie części są OK, pokusiłbym się o shimming, nową uszczelkę na głowicy tłoka i cylindra, porządne smarowanie. Nie oriętuję się zbytnio na temat prowadnicy sprężyny, ale w przypadku braku łożyskowania przydała by się jakaś lepsza.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

witam.

Dzisiaj w swojej mp5 SD6, w przednim chwycie umieściłem po małych przeróbkach baterie 9.6V mini, tak więc jakby ktoś chciał coś takiego zrobić to potwierdzam, że jest to możliwe.

Dodam może jeszcze, że ROF mnie trochę przeraża na 9.6V :D

będę musiał co 2 strzelanki kulki kupować :D

 

edit.

ktos próbował stocka na Li-po odpalać ?? nie mieli zębatek ? :D

Edited by lenczek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...