Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

1. Mam gumkę Systemy a w późniejszym czasie chcę wymienić preckę. Moje pytanie, mogę już wymienić gumkę, a później przełożyć na inna lufę czy raczej jest to nie możliwe bo np. gumka na 99% się uszkodzi ?
Zależy jaka gumka, przezroczysty silikon ? Bardzo łatwo się uszkadza, ale ogólnie odnośnie wszystkich gumek - zależy od Twoich umiejętności i sprytu :)
2. Czy ktoś ma ( nie doszukałem się ) jakiś tutorial jak wymienić HU w Mp5
Tylko się nie nabierz na komorę dedykowaną do MP5 firmy CA jak ja (kupiłem w taiwangun, widziałem i w innych sklepach). Mocowanie do lufy ma na kołnierz + 2 śrubki. To Ci nie wejdzie do repliki. Tutaj jest jakaś w stylu do AK...
3. Czy ktoś ma ( nie doszukałem się ) jakiś tutorial jak wypodkładkować śrubę od HU, bo faktycznie lata suwak do ustawiania jak szalony. Po strzale praktycznie się przestawia.
Żadna filozofia. Wykręć śrubkę (HU Ci się nie rozleci), załóż na śrubkę podkładkę gumową lub np. małego o-ringa. Wkręć śrubkę. Ciesz się dobrze działającą komorą HU. Edited by gfilipek
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

spoko, będę musiał spróbować w weekend, choć szczerze jak machałem body to nie czułem jakby lufa miała zaraz wylecieć
To jedna z zalet tej repliki ;) Mój egzemplarz miał też komorę przyklejoną do precki czymś w rodzaju laku... Może na tym lufa Ci się "blokuje" ? W każdym razie jak rozbierzesz replikę to wypchnij lufę (nie ciągnij za komorę). Powinna się wysunąć...
Link to post
Share on other sites

udało się :) tak jak mówiłeś wystarczyło wyjąć lufę z komorą. Ale i tak jest wał... po włożeniu Systemy w ogóle nie ma HU. Jak go ustawie ma maxa to lufa wygląda idealnie jak okręg :/ Musiałem wrócić do stockowej gumki, choć też mi się wydaje, że słabo podkręca ( lub wcale ). Pytanie w cm.041 występuje dystanser? No z niczym taki się nie spotkałem i może straciłem go przez nieuwagę ?

Edited by rstychy
Link to post
Share on other sites

już doczytałem o tym. wczoraj jak wymieniałem gumkę to w międzyczasie rozpadła mi się obudowa z bezpiecznika. uznałem, że każdy mały element plastiku to kawałek tej obudowy. Nie doczytałem, o tym dystanserze. Na koniec wszystko łanie do koszta poleciało :(

 

Właśnie użyłem wkładu długopisu, jak podładuje batkę to potestuję HU

Edited by rstychy
Link to post
Share on other sites
Lepiej jak dystanser jest elastyczny. Możesz go zrobić z kawałka izolacji od kabla, kabla silikonowego, o-ringa.... lub kupić np. trapezowy icon_wink.gif

 

 

Założyłem z długopisu i nie ma źle, podkręca fajnie. Dzięki HU poprawił się zasięg i mp5 strzela mi na 53 m w drzewo o szerokości ludzkiej głowy (mierzone dalmierzem). Jak będę miał wolną chwilę to potestuję z izolacją.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Chciałbym osłabić prędkość wylotową, zastanawiam się zatem nad wyborem odpowiedniej sprężyny. W temacie istnieje post, w którym opisano wymianę na m110 - wg użytkownika niewiele dała, prędkość wylotowa utrzymuje się na wysokim - niewiele odbiegającym od stock'owego poziomie. Zależy mi na 300 - 320 fps, czy guarder m90 byłby odpowiednim wyborem?

Link to post
Share on other sites

Chciałbym osłabić prędkość wylotową, zastanawiam się zatem nad wyborem odpowiedniej sprężyny. W temacie istnieje post, w którym opisano wymianę na m110 - wg użytkownika niewiele dała, prędkość wylotowa utrzymuje się na wysokim - niewiele odbiegającym od stock'owego poziomie. Zależy mi na 300 - 320 fps, czy guarder m90 byłby odpowiednim wyborem?

 

tu jest temat o downgradzie mp5 zx cymy

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=68690&st=0

 

wsadzenie m100 guardera daje około 330 fps

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...