Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

Kaprysy chińczyka. Mój kolega miał cm.041 i na p&j-ach latał. I zero zacinek.

Odnośnie chińczyków mam problem z wyborem miedzy dwiema replikami

M4A1 P&J

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...1_p_j-1407.html

Czy własnie omówione w tym temacie CM.041

Adresu nie podaję bo jest na początku tematu.

Pomóżcie z wyborem według was jak jest z wytrzymałością, poręcznością i innymi takimi.

Ogółem która z nich więcej zniesie i więcej przeżyje. Wiem karabinek do PM-u

nie mają porównania ale ktora sie bardziej wizalnie podoba i która jest bardziej uniwersalna?

Prosze o pomoc w wyborze.

Dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tak się składa, że mam jedną i drugą replikę, osiągi bardzo zbliżone do siebie, różnica może z 4m.....

co do wytrzymałości to wydaje mi się, że przy odrobinie zachodu (jakieś smarowanko, mały przegląd, itd..) i jedna i druga replika posłuży Ci trochę

 

Poręczniejsza jest MP5, bo to PM a nie karabinek, ja mam wersje SD6.... byłem z nią ostatnio w lesie (dość gęsto porośniętym krzakami) nie dość, że nie było wstydu z zasięgiem to jeszcze przy wsuniętej kolbie łatwiej było mi się przez krzaki przedzierać.....

 

Wg mnie bierz tą, która Ci wpadła w oko :D

Dodam może, że ostatecznie decyduje się na MP5 i M4A1 RIS P&J sprzedaje ;p

Jak masz jakieś jeszcze pytania to pisz PW.

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Było napisane prędzej.

Systema najtańsza ale różnicy nie zauważysz bo jest ona nie wiele lepsza od CHIŃSkiej (co nie znaczy ze złej) lufy. Prometheus (tzw. promyk)-nie wiem czy dobrze napisałem.

Jak masz wersję sd6 to mozesz kupić sobie dłuższą preclufę od THOPMSONA.

Mam nadzieję że pomogłem.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam,

mam zamiar wyciszyć moja mp5 i mam pewne pytanie.

Czy ten zestaw:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=323

sie do tego nadaje? Tzn. czy wytrzyma i bedzie pasowal? (kompletnie sie na tym nie znam)

 

"Tuning" przeprowadzi sklep zbrojownia.

Czy może bardziej oplaca sie kupić inny "zestaw cichej glowicy.."

 

Z góry dziekuje za pomoc

Tom92

Edited by Tom92
Link to post
Share on other sites

rozumiem, ze masz na mysli CM.041, która ma GB v.2, tak samo jak ten "zestaw wyciszający", jak na mój gust będzie pasować :D co do producenta....wg mnie guarder byłby lepszym wyborem...

 

btw..skoro chcesz to robić w sklepie to oni Ci dobiorą już odpowiednie części, tylko żebyś zapłacił :P

Link to post
Share on other sites

Mam kolejne 2 pytanka :P

Czy montując ten "zestaw wyciszający" w zbrojowni (gdzie replika byla zakupiona) utrace gwarancje?

 

I ile fps bedzie miala replika jeśli zmienie springa z 120 na 110 skoro na 120 jest 400 fps?

 

Pozdrawiam.

Tom92

 

 

 

Witam pytanie dotyczące gwarancji skieruj do Zbrojowni , fpsów nie da się tak dokładnie określić bo zależy to od szczelności GB jak i długości lufy i jej jakości .

Link to post
Share on other sites

Witam.

Naczytałem się iż model CM041 (bez literek) jest udaną konstrukcją. Stoję przed wyborem jakiegoś modelu mp5, myślę jeszcze o JG071 (MP5 Navy, na allegro: http://allegro.pl/item850801576_jg_mp5_nav...uper_cena.html)

Który z tych modeli Waszym zdaniem jest lepiej wykonany, celniejszy, po prostu - lepszy?

Edited by scizophrenikz
Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanko (szukałem nie znalazłem): czym się różnią mid-capy CM od mid-capów Boyi?? No i jak podają (czy nie ma problemów)?

 

Pytam bo chce zamówić większą ilość, ale nigdzie nie znalazłem info...

 

No i ogólnikowe pytanie: brać CM/Boyi z metalu, czy pokusić się na boxa od MAGa (magi z ABSu)?

Edited by Quarc
Link to post
Share on other sites

Zamierzam kupić cm.041J i mam pytanie, a właściwie trzy. Kto podawał w tym temacie, że u Krakmanów dostał paś nośny, czy faktycznie dodają go do tej repliki?

I jak z magami? Bo chciałbym dokupić kilka low/mid przy zakupie. Te z CM będą pasowały? Bo też gdzieś czytałem, że nie wchodzą do końca, nie zatrzaskują się w ogóle.

Jaką wytrzymałość ma ta replika, bo czytam, że pochwalacie jakość wykonania, celność i zasięg, ale jak z wytrzymałością i ile kulek wytrzymuje stockowa bateria?

Edited by Reedson
Link to post
Share on other sites

Ja wolę metalowe. Mniejsze ryzyko połamania jak się czołgam z nimi w ładownicach... Takich też używam :)

 

Co do spasowania... Nawet tego samego producenta nie są do końca powtarzalne w produkcji, więc czasem trzeba podpiłować...

 

Pas z repliką to pewnie pomyłka Krakmanów - zapomnieli wyjąć by sprzedać oddzielnie ? :)

 

Wytrzymałość - jakiej odpowiedzi oczekujesz ? Moja poza klimatycznymi starciami farby (zwłaszcza na selektorze) nadal się dobrze trzyma. Jedyne co mnie drażni to lekko latająca kolba (góra-dół), ale nie ma co się dziwić, to nie oryginał.

 

Wytrzymałość bateri bardzo zalezy od temeratur i jej wydajności prądowej... Powinienes wytrzelać ok 8 magazynków przy temp ok 20stopni ;) Magazynki ~300 kulek.

 

Wzór: Pojemność bateri/12A*3600*11/pojemność magazynka

 

12A - typowy pobór prądu repliki ASG

11 - szybkostrzelność CM041

3600 - liczba sekund w godzinie

 

Wynik jest wartością przybliżoną i zawyżoną ponieważ dotyczy idealnych warunków.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witam.

Jak już wcześniej pisałem jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem CM.041 w wersji SD6...

Co do magów to dodam, że mam 7 low-capów CM i 1 mid i pasują tak jak należy, nic nie piłowałem ani nic nie rzeźbiłem w nich :wink:

 

I co odnośnie mid-capów, ma je ktoś w użytku?

 

Ja mam jeden i po nasmarowaniu go, jeszcze ani razu mnie nie zawiódł, a używam go co strzelankę ( od około 2 miechów)... a nasmarowanie go to nic prostrzego... do ładownicy z kulkami psikasz trochę smaru silikonowego na kulki i ładujesz nimi magazynek kilka razy, to powinno zagwarantować całkowite nasmarowanie prowadnicy, u mnie taka metoda spisuje się doskonale zarówno przy low-capach jak i mid-capie :D

 

Mam pytanko...orientuje się ktoś, czy ta stała kolba będzie pasowała bez problemów ?

zima idzie i duża batka się przyda :D

 

http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesori...do_mp5-175.html

Edited by lenczek
Link to post
Share on other sites

Przeczytałem chyba cały internet ale nigdzie nie znalazłem jak wypada CM.041PDW. Czy kolba jest pełna? Jakie osiągi?

 

Jeśli o mp5pdw jest jużtemat to proszę o nakierowanie. Strasznie dziwne, że po roku tej repliki w Polsce nie ma żadnych opinii na forach.

Link to post
Share on other sites

Ja do swojej doszedłem tak: wybijamy się taki mały pin który przytrzymuje sprężynę odpowiedzialną za pociąganie tego żelastwa wraz z rączką do przodu. Body rozkładamy na 2 połówki i w tedy można wyciągnąć ten metal wraz z rączką (a raczej z jej pozostałościami). W tym metalowym walcu siedzi taki mały pin, należy go wybić i gotowe. Pozbywamy się resztek rączki i kombinujemy, żeby znaleźć zamiennik :)

 

 

Pozdro!

Papuaz

Edited by Papuaz
Link to post
Share on other sites

Mogę napisać opinie po 6 miesiącach użytkowania...

 

Replika godna swojej ceny. Nic przy nie nie robiłem oprócz wymiany gumki na Systeme, zrobienia teflon-fixa oraz wymiany batki na najtańszą 9,6V. Batka która przychodzi w zestawie to jakiś złom, wydaje mi się, że przyjechała już martwa. ROF jest super, zasięg też. Nie wymieniałem precki na Systeme, ale jakoś nie miałem problemu z trafieniem. Wręcz przeciwnie wiele osób dziwiło się co to maleństwo potrafi. Bałem się, że bedę odstawał od reszty - troszeczkę tak jest jeśli chodzi o strzelanie się z 450 i 500fps. Ale japonczyki po 330, 360 są równe cm.041. Na nie jednych manewrach wymiatałem w lesie moją Mp5 - a satysfakcja jest olbrzymia - ustrzelić takiego AK-47 z 450 fps :)

 

Na ostatnich manewrach nastąpiła awaria - pękło body GB. Może to wada tej repliki - ale raczej defekt - akurat tego body. Na zewnątrz było minus 10,15 stopni. Olałem gwarancję Krakmana i sam naprawiam replikę. A najważniejsze z moich wypocin:

 

ok. 6 miesiący aktywnego używania, piach, ziemia, kurz. ok 25000 cykli i bebechy w gearboxie jak nówki - nic nie połamane, starte, pęknięte. Body repliki całe i fajnie starte.

 

Jak ktoś chcę porządne, w miarę tanie MP5 to polecam CM.041

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...