Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie, jest ok, co dziwne... o ile zalaczony do repliki h-cap wlazi zawsze to low-capy musza byc nabite przynajmniej 5/6 kulkami by sie zatrzasnely w komorze. Dziwne, ale najwidoczniej tak to dziala. Przy okazji czy w waszych replikach i czy w ogole w replikach jest tak ze 3kulki nie wchodza do wnetrza komory (lufy?) i przy wymianie magazynka gdy wydaje sie ze ten jest juz jest pusty to wspomniane 3/4kulki upadaja na ziemie...?

Link to post
Share on other sites

Miałem okazję strzelić parę razy w Lubsku. Odległość zmierzona na podstawie podkładów linii kolejowej. Zasięg skuteczny oceniam na 40-45 metrów (blaster 0.23) Bardzo celna. Postawiłem tam na tej odległości deskę i trafiałem w nią. Chwyt prosty niestety jest jakiś ....do kitu. Zasięg ogólny oceniam na 60 metrów. Nie chodzi mi tutaj o loooooobbbb.

Ogólnie to coś mało informacji jest na temat tej repliki a wydaje się, ze to świetna giwerka. Gun był kolegi.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich!

 

Czy mógł by ktoś opisać dokładnie zalety i wady tej broni. Ciekaw mnie jak wygląda sprawa z częściami zamiennymi

 

A zamiast czekać aż ktoś odpisze to poszukaj w sieci. Cytat z taiwangun odnośnie części:

 

Warto też dodać, że model jest w pełni kompatybilny z częściami i akcesoriami innych producentów, co ma znaczenie przy wszelkiego rodzaju wzmocnieniach.

 

A wady i zalety powoli się ujawniają (bo replika jest "młoda") i ludzie pisza o nich właśnie w tym temace wiec go chociaż łaskawie przeczytaj.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie. Poszukiwałem trochę informacji na temat tej repliczki w necie. Szczególnie zwracałem uwagę na problemy zgłaszane przez użytkowników. Również fora zagraniczne. Powiem tak....nie ma tego za dużo. Wiem, replika jest świeża ale nie aż tak....to daje do myślenia.

Jeżeli chodzi o tuning to praktycznie nie trzeba nic robić. Polecam dokupić ładowarkę mikroprocesorową oraz jak jednak wymienić gumkę. Dla maniaków ciszy....zębatki helikalne oraz cichy zestaw...Jak ktoś będzie na prawdę chciał to wymienić lufę wew. na dłuższą i ukryć ją w tłumiku dzwięku.

 

Miałem stokową replikę w łapie. Pisałem o tym kilka postów wcześniej. To godna polecenia replika. Oczywiście to nadal jest PM. Jedni lubią Emki z turbo doładowaniem na na każdym wolnym miejscu na szynach a tutaj to po prostu nie przejdzie.

 

Czytajcie topik zanim coś napiszecie.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A wady i zalety powoli się ujawniają (bo replika jest "młoda") i ludzie pisza o nich właśnie w tym temace wiec go chociaż łaskawie przeczytaj.

 

Temat łaskawie przeczytałem już 2 razy ale nie znalazłem w nim informacji które by mnie satysfakcjonowały dlatego poprosilem o jakiś dokladny opis tej broni

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam. Posiadam tę replikę ze stałą kolbą od kilku dni i mogę powiedziec:

-nic nie trzeszczy

-po dokręceniu śrubki która trzyma RIS (trzeba uważac bo łatwo idzie zjechac główkę śruby) nic nie lata

-super celny

-mocny (pod koniec magazynka pękła butelka po 0.5 absolwent :lol: odległośc 15m)

-pod regulator hopka trzeba podłożyc malutką podkładkę bo hopek za lekko chodzi

Narazię nie napotkałem poważnych i mniej poważnych usterek, oby tak dalej.

Za tę cenę naprawdę warto 8)

Edited by MEZO25
Link to post
Share on other sites

Jako, że też posiadam tą replikę już jakiś czas, podsumuję:

 

- podkładka pod śrubę regulacji hopka konieczna, bez niej się rozreguluje

 

- dokręcić śrubę mocującą trzpień ze sprężyną od mechanizmu przeładowania, dostęp po zdjęciu kolby

 

- dokręcić obie śruby imbusowe od przełącznika trybu ognia (inaczej nieciekawy efekt po jakimś czasie strzelania)

 

- jak wcześniej pisałem, trzeba włożyć cienkiego o-ringa pod montaż końcówki lufy do korpusu (miejsce pod celownikiem, konieczny demontaż przedniego uchwytu zawieszenia), dzięki temu całość będzie usztywniona i nie będzie latała, wtedy dopiero można dokręcić dolną śrubę mocującą RIS

 

Po wykonaniu w/w czynności jestem zadowolony z repliki.

 

PS. lepiej pasują magazynki cymy niż galaxy, na tajwanie ta sama cena, cyma lepiej wykonana i nie lata tak bardzo.

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem cały temat, giwery przestrzelałem (wersje 041 i 041J) i śmieszy mnie jak czytam o chęciach tuningowania mocowo tej MP5 - ponad 400fps w pm to mało??? Ta replika ma służyć do walki na dystansie 40-50m i fabrycznie jest do tego doskonale (nawet o te 40-50fps za mocno) przystosowana. Kombinowanie z gumkami czy lufami też wydaje się bezcelowe bo do celu 30x30cm na dystansie 40m trafia się bezproblemu (chyba, że ktoś strzelać nie umie).

 

Przyrządy są regulowane (w chinolach rzecz dotąd niespotykana) dzięki czemu można je wykalibrować i mieć pewniaka nawet w sytuacjach gdzie oświetlenie jest niewystarczające aby widzieć wylatujące kulki.

 

Łatwość rozłożenia i dostania się np. do zapchanej lufy to kwestia kilku sekund.

 

Ogólnie replika trochę za mocna ale jeśli ktoś rzeczywiście chce wydać dodatkowe pieniądze niech włoży LiPo 11,1V - pozytywny efekt gwarantowany ;-)

Link to post
Share on other sites

A jaką bateryjką do tego polecacie?

Niestety podstawową przeładowałem i nie trzyma nawet 10 minut :/ Tak to jest, jak się ładuje tym zasilaczem bez wymaganej wiedzy ;-)

Na ostatniej strzelance chciałem pożyczyć od kumpla jakaś, ale na 7 które próbowałem działała tylko 1... Nie wiem czy to normalne, czy ja coś spartoliłem... :???: Dlatego proszę o fachową poradę :uśmiech:

Aha... Ja mam model ze stała kolbą i riskami. ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...