Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

Lufa precyzyjna na zasięg wpływa w minimalnym stopniu.

 

Wiesz czemu nam się nie bardzo chce w to wierzyć?

Np w moim wypadku:

- replika 480 fps (sprężyna 140, do tego zwykła więc da więcej fps w gb long, który jest w mojej replice)

- precka Systemy, a nie chińska, w dodatku przynajmniej 2 razy dłuższa niż w MP5

- komora hop-up King Arms - chwalona jako jedna z najlepszych

- gumka hop-up Systemy - chwalona za to, że świetnie podnosi zasięg i celność

 

I jeśli chodzi o zasięg:

skuteczny 60 metrów

całkowity 70 metrów

 

Jeśli ta MP5 ma zasięg 80 metrów, nawet całkowity, to ja sprzedaje tą giwerę co mam i kupuje MP5, skoro praktycznie nie jest obciążony gearbox (słabsza sprężyna) i kosztuje o wiele mniej.

 

Inni użytkownicy zapewne czują się w tej chwili podobnie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:wink: 80m....

 

 

Ponawiam pytanie-czy ktoś grzebał w GB??

 

I jeszcze takie pytaneczko:czy to MP5 nadaje się do lasu,bo jestem zielony a wyczytałem na forum złowieszcze ZGINIESZ Z TYM MP5 W LESIE(nie odnosi się do tego tylko ogólnie to MPów) :-F a tu z kolei że ma tyle skutecznego co snajperka po tuningu :strach: więc proszę o poinstruowanie ;-)

Link to post
Share on other sites

No ja w mojej byłej MP5 Tokyo ~300FPS (nie całkiem stock) miałem na 0.20 te 40m skutecznego, sprawdzane miarką. A i przy tym nie miałem precki tylko CA 6.08 i strzelałem z pestek, które często nie leciały jak powinny. Może koledze pomyliło się i działki mają szerokość 10m a nie 20m? :)

 

A do lasu dlaczego nie? MP5 400FPS ma być gorsza od AK 400FPS? Pfff...

Edited by NikonCZWA
Link to post
Share on other sites

Długość lufy ma znaczenie, jeśli porównujemy lufy np. 15cm z lufami 50 cm. Również ma spore znaczenie w wypadku Airsoftowych karabinów wyborowych. Ale to co tutaj pisałem, to same uogólnienia - jeśli kogoś interesuje jak to jest dokładnie, to polecam zaznajomić się z odpowiednimi tematami na forum.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dalej nie chce mi się w to wierzyć.

 

Zwłaszcza, że po takim cudownym doszczelnieniu, bore-upie i takiej sprężynie powinien mieć ponad 470 fps, jak nie więcej fps.

 

I nadal nie wierzę nawet w 80m całkowitego, nie wspominając o skutecznym.

 

Czy ktoś mógłby pokusić się, o jakieś bardziej wiarygodne źródła? Film? Zdjęcia chociaż?

Link to post
Share on other sites

A jak wygląda ta Cyma w porównaniu z CA, ICS, TM? Czy po regulacji HopUpa nada się do CQB? Właściwie jakie jest jej przeznaczenie? Jestem zielony i szukam pierwszego AEGA - po tym co przeczytałem na forum jak zjawię się z Cymą na CQB to mnie wywalą na butach, bo za mocna... Sugestie??? ps 500 zł różnicy nie stanowi dla mnie aż tak dużego problemu - pytanie czy markowe MP5 są warte tych dodatkowych pieniędzy?

Link to post
Share on other sites

Jeśli markowy, to zastanawiałbym się tylko nad ICSem.

 

Ale wg mnie (wiedza oparta na forum) Cyma wystarczy. Do CQB owszem, jest zbyt mocna, musiałbyś napisać do sklepu, żeby wymienili Ci sprężynę maksymalnie na M110.

Edited by Bajeczny1990
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Tu masz wstępną recke na jej temat

 

http://www.wmasg.pl/aktualnosci/cyma_mp5_r...informacji/816/

 

Jest to naprawde dobra oferta. Pistolet na pewno nie pozbawiony wad, ale to jak z większością replik. W kazdej znajdzie sie mniejszy lub większny mankament. Ja w swojej MP5 na razie nie doszukalem sie czegos co by bardzo przeszkadzalo, ot male niedociagniecia :)

Edited by cassius
Link to post
Share on other sites

A ja z kolei polecam tą wysoką, bo daje świetny komfort celowania, zwłaszcza, jeśli używasz maski, lub czegoś podobnego. W dodatku nie zasłania przyrządów mechanicznych, a boczna szyna RAS pozwala Ci na zamontowanie dodatkowo wskaźnika laserowego/latarki taktycznej.

Link to post
Share on other sites

Sama lufa (nawet km head) niewiele da jak nie będzie porządnych kulek (np. G&G). Gumka i lufa nawet jeśli są spoko to i tak nie dorastają gumce systemy i jej precce. No chyba, że cyma bije już wszystko na łeb (w co mi się wierzyć nie chce). Długość lufy fakt ma znaczenie, ale o wiele ważniejsze w asg to jak ta lufa jest wykonana (6,04 cymy, a ta sama srednica systemy czy nawet km heada to jest roznica). Jak tylko do mnie przyjdzie cymka (gls sobie w kulki leci już) to gdzieś w okolicach zimy/późnej jesieni będę wstawiał prcke km heada/ promyka i zrobię dokładne pomiary.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...