Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

a skąd ty wiesz jak kręci gumka wyciągnięta ze skopanej "Dupy" ?

 

wierz mi że wiem. co do tego zasięgu 80m. jak by na to nie patrząc strzelasz z punktu który jest położony wyżej niż punkt docelowy więc sie nie dziw że daleko lata. ja na przeźroczystym guarderze mam zasię 60m w lini prostej jak pisałem odmierzony na torach kolejowych. co do batki ja jade na 9.6 do mojej wersji J zamontowałem stałą kolbę i tam zmieściłem 4000 mAh. i ROF'a mam lepszego niż mój kumpel który ma M4 G&P na stockowej batce a jest to replika (G&P) którą z powodzeniem można nazwać kosiarką.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wierz mi że wiem. co do tego zasięgu 80m. jak by na to nie patrząc strzelasz z punktu który jest położony wyżej niż punkt docelowy więc sie nie dziw że daleko lata. ja na przeźroczystym guarderze mam zasię 60m w lini prostej jak pisałem odmierzony na torach kolejowych.

 

Właśnie o to chodzi że moje okno i dach są na tej samej wysokości (nad garażem jest dobudówka i dach jest ukośny), zresztą widze że kulka nie leci lobem w dół, tylko po lini prostej.

Link to post
Share on other sites

Broń naprawde fajna. Ja problemow z tlumikiem nie mam... moze czegos nie docisnales? Nie wiem jak Ty ale ja mam ogniwa 1200 nie 1400... Z wad technicznych jakie zauwazylem to moge powiedziec, ze dyngs regualcji hop siupa chodzi lekko... za lekko i moze przy gwaltownych ruchach sie przesuwac

Edited by cassius
Link to post
Share on other sites

Dobre rozwiazanie, zrobie pewnie cos podobnego 8-). Nie wiem jak wam ale mi sie nie podoba raczka ktora dodali ;p. Zakupilbym tą ktora jest we wtepnej recenzji Jacka pirata ale nie zmiesci mi sie wtedy latarka na dolnej szynie bo na bocznych chce mniec osłonki :). W kazdym razie karabinek fajny bo daje chyba duze mozliwosci ^^

Link to post
Share on other sites

u mnie zaczęły się pierwsze problemy i wymiany. na pierwszy ogień poszło okablowanie. wymieniłem na niskooporowe z CA bo kiedy podłączałem batke do kabelka w chwycie przednim to w ogóle nie łączyło a jak do kabelka od GB to działało bez zarzutu. jak już wymienili mi to się okazało że replika nie chce strzelać no to poszły łożyska do wymiany. nie wiem jakie dali ale chyba 7 mm. wiem tyle że dopłaciłem i od razu włożyłem Systemę. i to by było na tyle ale poważenie zastanawiam się nad zakupem eMki od PJ dokładniej PJ4 RIS. w tej MP5 chce włożyć słabszego springa ok. 100 m/s i zostawić do CQB.

Link to post
Share on other sites

Wyjaśnijcie proszę jedną rzecz: ludzie w M24 pakują 2,5k po to by mieć zasięg 70m przy 550fps a tu wspaniały, chiński wyrób o mocy 400fps ma zasięg 80m: jak? Tylko lunetę zamontować i karabin wyborowy będzie.

 

Przechodząc do rzeczy. Denerwuje mnie taki bezkrytycyzm. Osoba młoda i niedoświadczona po przeczytaniu takich rewelacji nie będzie się wahać. Więc proszę o uściślenie wypowiedzi. I nagle z tych 80m powstanie 45m skutecznego...

Link to post
Share on other sites
Zasięg maksymalny - i tu jestem w dużym szoku, jak na tak krótką lufe i stockową gumkę która bardzo ładnie kręci, wynosi na kulkach 0.25g Extreme 80 m (mierzone miarką).
.

HMMMMM to bardzo dziwne i nieprawdopodobne, że masz taki zasięg.Przypominam, że strzelając z kulek o m=0,25g nie masz już ok. 400fps, a jakieś 360fps. Im większa masa kulki tym bardziej spada Vp. Poniżej dwa posty NeOcRoN-a, który przerobił chińskiego L-96(Well)

Ja na mojej konstrukcji już ponad 1500 kulek i żadnego śladu zużycia. Spręzyna M190 było 637fps teraz troszkę się ubiła i jest 611fps

Uzyskał ponad 600fps w tej replice (oczywiście mierzone na kulkach o m=0,20g), czyli w rzeczywistości jak strzelał kulkami o m=0,34g to jego Vp była w granicy ok. 460fps.

Całkowity zasięg ja wiem z 80m to spokojnie, ale nie daję gwarancji że ktoś tam poczuje kulkę. W Bornem zdejmowałem ludzi z około 70m i dodawało mi radości że czuli i schodzili, chociaż nie zawsze.
.

Następna rzecz to, że powyżej 50m bardzo duży wpływ na lot kulki mają warunki atm. (wiatr). Przy prędkości ok. 450fps realny zasięg jest w granicach ok. 55m. W warunkach optymalnych zasięg celnego strzału (sylwetka - ogień serią – kulka leci już lobem) może dochodzić do około 60m.” (kulki o m=0,28g). Czyli jak masz ok. 400fps to zasięg realny będzie wynosił koło 50m, a całkowity ok. 60m. Jakim cudem masz te 80m to ja nie wiem, bo z tego co wyczytałem na tym Forum to, żeby mieć taki zasięg to trzeba mieć tak z 600fps.

Link to post
Share on other sites

Ktoś niestety ma problem z prawidłowym odmierzeniem odległości... :/

Ja wiem, nowa replika i wogóle, ale nie rób z tego fikcji literackiej.

Jak masz całkowity zasięg 60m to i tak byłoby świetnie.

 

Ja u siebie mając teraz 540fpsów mam zasięg skuteczny 60-65m, całkowity dochodzi do ponad 100m, ale co z tego skoro prawdopodobieństwo jest zerowe, żeby kogoś trafić...

 

Także, przed takimi recenzjami radzę nie pić (ach te święta :D), albo sprawdzić metrówką dokładny zasięg.

 

Pozdrawiam pj

Link to post
Share on other sites

ja zasięg mojej repliki odmierzałem na torach kolejowych a dla potwierdzenia sprawdziłem jeszcze takim urządzonkiem podobnym do tego jakie mają organizatorzy biegów ulicznych tj. "metromierz" na kólku i wyszło 65 m. swoją droga jeśli macie kogoś kto by kupił to MP5 to pisać na PW bo poświąteczny przypływ pieniążków sprawił że jak sie uda to żelastwo sprzedać to kupuję sobie M4A1 G&P z logiem USMC do robię reko FR. pozdrawiam

Edited by Kuczu
Link to post
Share on other sites

I ja rozwieje wasze wszelkie wątpliwości bo byłem u Macwolfa i widziałem na własne oczy że pestki śmigają na 80m. to po pierwsze

po drugie

_Misza_ dlaczego w tobie tak mało wiary... widziałem repliki które mają 380fps i miały podobny zasięg, to jest tylko kwestia SZCZELNOŚCI!!! i dobrej gumki a bebechy jak juz wiecie w środku są pierwsza klasa.

Link to post
Share on other sites

Robi się trochę OT, ale błagam, jakby ta replika miała ten zasięg 80m, to wszyscy by latali tylko z cymkami jako snajperki.

Każdy miałby w 4 literach tuning i markowe repliki...

 

Wiem, mp5 cymy jest naprawdę dobrze wykonane, rzekłbym ma lepsze flaki niż G&G nawet. Ale nie uwierzę w takie rzeczy, że replika na m120 ma zasięg 80m, cokolwiek by nie mając w środku, na takiej sprężynie jest to nie od osiągnięcia.

 

A tak poza tym to o jakim zasięgu tutaj mówimy, całkowity czy skuteczny?

Link to post
Share on other sites

80m?? Coś mi się nie wydaje. Nie dacie rady oszukać staruszka Newtona. Fizyka to przedmiot ścisły i tam nie ma zbytnio miejsca na cuda, choćbyś nie wiem jak się starał. Na dodatek ze mnie trochę taki św. Tomasz (nie uwierzę póki nie zobaczę- jak możecie to nakręćcie jakieś demko). EOF

Dobra a wracając do tematu. Porównywał ktoś tą mp5 z markowymi odpowiednikami (ca,ics, g&g, tm)?? No i jak na ich tle wypada?

Link to post
Share on other sites

widziałem repliki które mają 380fps i miały podobny zasięg, to jest tylko kwestia SZCZELNOŚCI!!! i dobrej gumki a bebechy jak juz wiecie w środku są pierwsza klasa.

 

Szczelność ma swoje odzwierciedlenie w fps. Tylko.

Komora, gumka hu, precka w Cymie są gorsze od komory KA z gumka Systemy i lufą Promyka. Na pewno.

Niech ktoś weźmie miarkę i zrobi dokładne pomiary na zasięg skuteczny i maksymalny.

Link to post
Share on other sites

Wiem, mp5 cymy jest naprawdę dobrze wykonane, rzekłbym ma lepsze flaki niż G&G nawet. Ale nie uwierzę w takie rzeczy, że replika na m120 ma zasięg 80m, cokolwiek by nie mając w środku, na takiej sprężynie jest to nie od osiągnięcia.

 

A tak poza tym to o jakim zasięgu tutaj mówimy, całkowity czy skuteczny?

 

Wierzyć nie musicie, kulka przelatuje przez 4 działki z których każda ma 20 m szerokości. I mówimy tu o zasięgu maksymalnym czyli całkowitym (jakby ktoś nie znał stwierdzenia maksymalny), czyli tam gdzie kulka dolatuje.

Link to post
Share on other sites

Wierzyć nie musicie, kulka przelatuje przez 4 działki z których każda ma 20 m szerokości. I mówimy tu o zasięgu maksymalnym czyli całkowitym (jakby ktoś nie znał stwierdzenia maksymalny), czyli tam gdzie kulka dolatuje.

Lobem, to ja też się bym mógł pochwalić takim zasięgiem... Nie możliwym jest żeby kulka przeleciała po lini (w miare) prostej na 80m. I przestańcie takie pierdoły wypisywać, bo człowiek nie wie czy śmiać się czy płakać...

Link to post
Share on other sites

Mac jak to jest. Na tym 80m juz jeszcze ja widzisz czy szukasz w trawie? :| Ja mam tą mp5 i w sumie nie sprawdzalem zasiegu maksymalnego, ale zadna replika tej klasy nie "pociagnie" do 80 metra. Jedyne co moge powiedziec to to, zasieg skuteczny to cos ok 40/45m. Tak na oko ;). Dodac jeszcze moge ze z jednej strony zaczela mi zlazic farba z selektora ognia, a dokladnie w miejscu gdzie sie trzyma paluch. Najwidoczniej nie jest ona lux jakosci :). Nie jestem znawca, ale maluje i wyglada mi ona na akrylowa wiec bedzie pewnie wszystkim z czasem zlazic

Link to post
Share on other sites

Mac jak to jest. Na tym 80m juz jeszcze ja widzisz czy szukasz w trawie? :| Ja mam tą mp5 i w sumie nie sprawdzalem zasiegu maksymalnego, ale zadna replika tej klasy nie "pociagnie" do 80 metra. Jedyne co moge powiedziec to to, zasieg skuteczny to cos ok 40/45m. Tak na oko ;).

 

Widze gdzie kulka dolatuje i pod koniec czwartej dzialki zaczyna opadac i trafia w dach. I nie jest to zaden lot lobem.

Link to post
Share on other sites

Widze gdzie kulka dolatuje i pod koniec czwartej dzialki zaczyna opadac i trafia w dach. I nie jest to zaden lot lobem.

No to w takim razie kupuje te Cyme, daje lunete i jestem snajper...

 

CM.041B - 599pln

Luneta - 149pln

 

Mina kolesi którzy wydają po 1-2k pln na sam tuning żeby uzyskać taki sam zasięg - bezcenne.

 

:wink:

 

Pewnie to jedna z tych rzeczy, co to się Einsteinowi nie śniła...

Link to post
Share on other sites

Chciałbym sie wtrącić i z tego co czytałem to mówimy o zasiegu całkowitym. Czemu niby nie moze miec 80m - lufa precyzyjna, 400fps?? (no moze troche przesadzone, ale jak ją kupie to wam odpowiem xD)

Mam nadzieje, że powymianie sprężynki na M110 MadOnion zasięg mi nie dużo spadnie ;/(bardzo chce sprawdzić czy ta odległość to prawda ;/)

Mój kumpel ma M4 z JG IIIG. nie ma preclufy, ale sprężynke M120 i ma zasięg ok. 55m całkowity (mierzone wzdłuz garazy każdy po 2,5m *21garaży)

 

Pozdrawaim;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...