Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP5 [CYMA]


Recommended Posts

Kochani! Jestem najbardziej Zielony ze Wszystkich Zielonych. Wydaje mi się również, że póki co nie mogę zakładać tematów, stąd zamieszczenie mojej prośby w tym miejscu! Stałem się nabywcą mp5 Cymy http://www.taiwangun.com/shop,show,1333

Szukam pomysłu na skompletowanie ubioru odpowiedniego dla mojej repliki. Podpowiedzcie więc proszę, Wskażcie ewentualnie miejsca w których mógłbym dokonać zakupów. Dziękuję za każdą radę.

 

p.s. Osoby, których "zieleń" odeszła w niepamięć dawno temu proszę o powstrzymanie się od złośliwości pod moim adresem ;-)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja Ci wskaże miejsce w którym znajdziesz odpowiedzi ;>

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=12027&hl=

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=7279&hl= itp...

 

poszukaj sobie w poddziale o o mundurze i oporządzeniu. Ładownice na magi do m16 pasują także do mp5

 

 

Żeby nie było oft. wie ktoś może, kiedy i w jakim sklepie pojawią się CM.041 w wersji SD6?

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

witam,

czy mial ktos stycznosc z kilkoma wersjami tej mp5 (CM041J, CM041, CM041B) i moze powiedziec ktora jest najlepsza? Osobiscie zalezaloby mi na skladanej kolbie-aby karabin mogl miejscic sie w plecaku, jednak nie wiem czy moze stala nie bedzie po prostu lepsza...

 

pzdr

vorio

Link to post
Share on other sites

Witam a mógłby mi ktoś powiedzieć co w tej MP5 nie jest z metalu byłbym bardzo wdzięczny

 

Replika była wiele razy opisywana, są dostępne fotki, opinie ludzi, zanim zaczniesz zadawać tego typu pytania to poczytaj troszkę bo bez tej umiejętności za dużo się o airsofcie nie dowiesz :-)

Edited by coyote_x
Link to post
Share on other sites

Panowie, czy ktoś z Was bawił się już CM041 w wersji "J" (wysuwana kolba)? Zastanawiam się jak wygląda kwestia jej trwałości...

 

Laika krytycznych uwag kilka (zaczynam zabawę z ASG, proszę zatem wybaczyć niefachowy język niniejszej opinii):

 

Mam za sobą dopiero pierwsze strzelanie wersją J, a zatem o trwałości kolby nie mogę powiedzieć wiele. Kolba i jej mocowanie wyglądają solidnie, sądzę że nie powinno być problemów z ich trwałością.

Mam za to inne zastrzeżenie dotyczące osłony bezpiecznika. Niedostateczna ilość miejsca na baterię (w chwycie przednim) wymusza umiejętne jej "pakowanie". Jest z tym trochę gimnastyki:

-za długie kable - niby "linki" jednakże z giętkością mające niewiele wspólnego,

-niedorzeczne miejsce zamocowania osłony bezpiecznika (pod lufą).

Wkładając baterię można nią łatwo przycisnąć wspomnianą osłonę i zmiażdżyć ją (wykonana w kruchego plastiku). Po godzinie posiadania repliki zabrałem się za przerabianie tego elementu (skrócenie kabli, umieszczenie bezpiecznika w osłonie ze sklepu elektronicznego). Poprzez zwiększenie ilości miejsca w chwycie kolby pozwoliło to na poprawę komfortu wkładania baterii, zapobiegło przede wszystkim konieczności zawijania kabli.

Zaletą wersji J jest z pewnością praktyczność użytkowania (łatwo składana kolba o trójstopniowej regulacji długości). Wadą - mała ilość miejsca na baterię powodująca konieczność niezwykle ostrożnego jej wkładania.

Link to post
Share on other sites

Słyszałem różne opinie o tym, że MP5 nie nadają się do lasu.

Podsumowując.Dobry wybór na początek?

 

Zapewniam, że w lesie nie będziesz miał kompleksów :) Wyrzut jest bardzo mocny, zasięg skuteczny bez zarzutu. Sądzę zatem, że wątpliwości można mieć co do przydatności CM041 w CQB - niby MP5, jednak niezwykle mocna.

Jeżeli chodzi o przydatność dla początkującego - polecam, Pamiętaj jednak proszę o tych fps'ach i rozważnie Posługuj się repliką.

Edited by mapajo
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

A ja mam jedno pytanko. Mianowicie: czy po zakupie MP5 z Cymki MUSZĘ wymienić akumulator OD RAZU czy mogę to zrobić później ( czyt. za miesiąc, dwa )? Na rofie mi nie zależy tak bardzo bo ja jestem przyzwyczajony na semi auto jechać albo krótkie serie. I jak z formatem? Co mam zrobić po zakupie z akumulatorem?:) Z góry dzięki za odp. 8-)

Link to post
Share on other sites

Dobrze wiedzieć :) A jak z formatem? Co mam zrobić na "świeżo" po powrocie z KrK? :P

 

Bateria w pudle będzie rozładowana. Podepnij ją na odpowiedni czas (wzór jego wyliczenia znajdziesz w instrukcji - wychodzi chyba mniej niż 8 godzin). Należy ściśle trzymać się wyliczonego czasu. Jeżeli tak postąpisz bateria posłuży na długo. Stock to 1400 mHah, do lasu wystarcza na jakieś 5 magów (ogień pojedynczy oraz semi), do CQB idealna. Niebawem w ofercie taiwangun'a będą batki większe pojemnościowo, pasujące do tej repliki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...