Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak się ma siła światła w kandelach do lumenów ?

Nie ma się.

To są dwie różne wartości. Zasadniczo kandele powinny być tylko miarą pomocniczą i określają stopień jasności światła w wiązce. Samoistnie wartość podana w kandelach nic nam nie mówi, ponieważ z reguły podaje się jeden, najjaśniejszy, punkt w "kole" dużo ciemniejszych.

Lumeny z kolei mówią o "ilości światła" ogólnie, niewiele zaś o jego skupieniu ("sile"?)

 

Zachęcam przede wszystkim do lektury:

http://www.bjsystem.com.pl/lumen.html

 

Tutaj co-nie-co o przeliczaniu, ale nie jestem w stanie tego zweryfikować z moją wiedzą. Wiele zależy pewnie od prawidłowej interpretacji wyników:

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=476

 

Pozdrawiam

Mortis

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja polecam latarki SureFire:

-są praktycznie nie zniszczalne (wersje aluminiowe, bomb proof)

-emitują mocną wiązkę światła (oślepiającą człowieka na kilka sekund)

-są kompaktowe

-wersje przeznaczone do samoobrony posiadające specjalne pierścienie (na oficjalnej stronie SureFire można poczytać "True Stories")

 

minusów nie zauważyłem chyba że przy żarniku ksenonowym ale to nie wina latarek tylko żarówki która nie zawsze wytrzyma wystrzał z broni palnej (podwieszona), w zasadzie krótka żywotność żarówki (ok.12h) i krótka żywotność ksenona na baterii (żarnik ksenonowy 65l wytrzymuje w mojej latarce 1h przy czym moduł LED 80l wytrzymuje 11h).

Link to post
Share on other sites

A ja zauważyłem minusy. Mania wielkości i przerost ceny nad treścią. Poza G2 Nitrolon nic bym od tej firmy nie kupił. A firm robiących na ich poziomie za wielką woda jest mnóstwo, choćby Pelican z Pelican M6 3320, średnio 10$ tańszy, jak na szybko sprawdzałem, od G2.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Jest temat o latarkach to się podłączę :)

Co byście polecili na nocnego MilSima ? Doświadczenia z zabawy nocnej nie mam żadnego :bialaflaga: Raczej latarka na czoło czy na replikę ? Trochę mam mieszane uczucia do mocowania "punktu celowania dla przeciwnika" na własnej głowie :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

Niestety nic nie wspomniałeś o terenie w jakim będzie się toczyła rozgrywka. Szczerze powiedziawszy, to mocna latarka na replice to podstawa (do CQB). Czołowa / hełmowa / podręczna, najlepiej z czerwonym filtrem lub białym i czerwonym światłem również się przyda - ma zupełnie inne zastosowanie niż latarka na replice.

 

Używanie latarki taktycznej w lesie, z mojego własnego doświadczenia, odbywa się sporadycznie. Latarka podręczna przydaje się do przyświecenia tu i ówdzie, na ogół na czerwono.

 

Pozdrawiam

M.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam,

szukam latarki do 3 zastosowań:

-EDC

-na rower

-okazjonalnie do podczepienia pod replikę.

 

W związku z tym oczekuję:

-przyzwoitych wymiarów i masy

-możliwości zamontowania na kierownicy i szynie

-możliwie taniego źródła zasilania (najlepiej akumulatorek wymienny z jakimiś jednorazowymi bateriami).

 

Cena - do 200zł.

 

Co moglibyście polecić?

Link to post
Share on other sites

Ostatnio kupiłem na test tanią latarkę która póki co daje radę. Na diodzie cree, można ją zasilić cr123, jest adapter na baterie AAA. W pudle jest akumulatorek 18650 i ładowarka.

 

Latarka to bailong. Na allegro za jakies 70-80 pln. Kupiłem ją przez przypadek szukając ładowarki do 18650, za te pieniądze nie ma co wybrzydzać.

Link to post
Share on other sites

W sumie to Ci nie odpowiem na to pytanie, bo się nie interesowałem. Ja preferuję Li-ion niż coś ogólnodostępnego

 

Po zastanowieniu dochodzę do wniosku, że w sumie to wystarczy mi dokupienie drugiego aku :icon_razz2:

 

Dzięki za odpowiedź, prawdopodobnie w najbliższym czasie sprawię sobie tego SolarForce'a.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...