Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Zastanów się.

Części "gazowe" to nie GB, który sobie wkładasz jako gotowy wkład. Muszą się na czymś trzymać. Po drugie czemu na wielu forach piszą ludzie, ze AEGi mają szersze body i chwyt niż prawdziwy odpowiednik, i że dopiero GBB M4 to odwzorowuje właściwie?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Nazgool

Krótko, zwięźle i treściwie;) A jak wygląda sprawa z wymianą metal body w WE? Jak mam rozumieć body od AEG'ów się nie nadają...

Nie ma potrzeby wymiany body bo stockowe jest z aluminium lotniczego i ma oznaczenia Colta po za tym nie jest malowane już od dawna. Custom body też już się pojawiają i kwestią czasu jest kiedy wejdą body na szerszą skalę. Body z AEG się nie nadają bo wewnątrz pasować nie będą. TS Custom - body Larue Tactical, miało ich być tylko kilkaset za fortunę, a okazało się, że będą je jednak produkować na szerszą skalę:

temp_1.jpg

 

A jeśli chcesz wymienić body mimo wszystko to trzeba kupić lower i upper receiver, a potem poprzekładać graty. Możesz kupić lower od ostrej w ciemno (na 100% będzie pasować)

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Akurat z chwytem to prawda, gaziaki mają węższy.

Komory zamkowe musiałbym porównać

Dobrze wiedzieć. Włąsnie zastanawiałem się nad wymianą na MIAD (chińską kopię).

@Nazgool. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Właśnie zamówiłem swoją WE z Taiwanguna, ale na zdjęciach body jest bez oznaczeń - gładkie i świecące jak pupa niemowlęcia.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Dobrze wiedzieć. Włąsnie zastanawiałem się nad wymianą na MIAD (chińską kopię).

@Nazgool. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Właśnie zamówiłem swoją WE z Taiwanguna, ale na zdjęciach body jest bez oznaczeń - gładkie i świecące jak pupa niemowlęcia.

Mnie to też ciekawi. Daj znać jak i co kiedy już dojdzie replika. Najlepiej jeśli zrobisz fotki gratów wewnętrznych. Jak najszybciej postaraj się przesiąść na propan i CO2 bo replika nie lubi gg, kulki latają jak głupie przez nadmiar silikonu w systemie i nie idzie sobie z tym poradzić.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Nazgool, czy poprawiła Ci sie celność? Czy montowałeś już precke? jaką to ma celność na 50m w porównaniu z aegami?

 

Pozdrawiam.

 

Mam preckę, adaptację na co2 i gumkę hu z zapasu nie stocku. Mogę powiedzieć tyle, że przy fps około 380 1 bb = 1 człenio się zdarzało. Biła w dół co mnie zaskoczyło, ale pod regulowałerm i bije prosto

Ja nie strzelam z aeg'a więc nie mam skali porównawczej, ale też nie chcę mieć aeg'a.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Mnie to też ciekawi. Daj znać jak i co kiedy już dojdzie replika. Najlepiej jeśli zrobisz fotki gratów wewnętrznych. Jak najszybciej postaraj się przesiąść na propan i CO2 bo replika nie lubi gg, kulki latają jak głupie przez nadmiar silikonu w systemie i nie idzie sobie z tym poradzić.

Zatem przyszła paczuszka od Krakmanów. Link do galerii: KLIK

Kilka pierwszych spostrzeżeń. Body tak jak w opisie u Krakmanów bez oznaczeń, lekko się błyszczy, ale bez przesady. Bolt catch stalowy (przynajmniej sprawia takie wrażenie). Miłe wrażenie sprawia cieżar repliki - solidne trzy kilo żelastwa. Plastiki dobrej jakości, także chwyt przedni sprawia dobre wrażenie pod względem wykonania. Magazynek niestety już był obdrapany, ale to chyba dowód na rzezcywiste testy repliki przed wysyłką. Farba miejscami się odłupuje (wskazuje to, że jest to najprawdopodobniej wersja 1). Kolba lekko sie telepie, ale nie bardziej niż w innych emkach, które mialem okazję macać lub rozkładać. Słowem na pierwszy rzut oka wydaje się to być trafny wybór jak za te pieniądze. Napewno trzeba będzie wymienić kilka części na wzmoznione oraz dokupić konwersję na CO2, ale to z czasem. Same grzebanie w gazowej emce sprawia (przynajmniej mi) dużo wiekszą przyjemność niż w jakimś tam AEG'u. Zdjęcia galerii będą stopniowo uzupełniane o dalsze modyfikacje. Zamierzony efekt końcowy ma być repliką Noveske N4 Light Carbine, lub Light Recce (tu nie mogę się jeszcze zdecydować...:D). Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dźwignia przeładowania jest malowana ? Zgodnie z tym co mi Krakmani napisali powinna mieć lufę precyzyjną. Czy możesz potwierdzić ?

Tak, charging handle jest pokryta tą samą farbą co reszta korpusu. Co do precki, trudno mi powiedzieć ale chyba tak.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Tak, charging handle jest pokryta tą samą farbą co reszta korpusu. Co do precki, trudno mi powiedzieć ale chyba tak.

Charging handle malowane jest z jakiegoś shit-metal, pęknie tak jak u wszystkich. Tego akurat nie da się ominąć, kwestią otwartą pozostaje kiedy. Możesz zrobić zdjęcie samego bolt carriera z zaworem ? Wydaje mi się, że masz tam stabilizator systemu (taki plastik wsadzony w carrier). Mam wrażenie, że zawór (nozzle) jest stalowy, ale dopiero po wyglądzie można powiedzieć co to za typ.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Zatem po pierwszych testach polowych. Na początek uwagi co do strzelania out of the box. Zasięg - jakieś niecałe 40 m; zasięg skuteczny - 25 m (na nieustawionym hop siupie przez 20m kulka leci prosto, po czym gwałtownie podciąga w górę); blow-back - miły kop w obojczyk (co jakiś czas pojawiają się porównania do odrzutu z kalibru .22LR; musze się z tym nie zgodzić, strzelałem z różnej broni .22, ale odrzut jest tam i tak silniejszy, blow-back M4GBB to po prostu odrzut M4GBB). Jednym słowem - kilka przeróbek i wszystkie AEG mogą się schować ;). Uwagi po dalszym grzebaniu w bebechach. Masa smaru pokrywająca charging handle (najprawdopodobniej aluminiowy), nozzle również wydaje się być z aluminium. Pojawiły się też drobne białe plastikowe opiłki - znak, że coś trze o wspomniany stabilizator systemu (jeśli to jest to właśnie). Dla zainteresowanych dalsze foty są TUTAJ.Pytania do pozostałych posiadaczy M4 WE (głównie do nieocenionego Nazgoola). 1) jak to jest z tym funkcjonalnym bolt catchem? Po ostatniej kulce zamek nie zostawał w tylnym położeniu tylko walił postym gazem. Z tego co mi wiadomo (mogę się mylić) są 2 rodzaje magów: z funkcjonalnym i dysfunkcjonalmym bolt catchem. Czy jest coś innego aby bolt catch działał? Może zainstalowanie w magu tego: KLIK? 2) czy i jakich akcesoriów wymiennych używaliście (np. czy któreś risy nie pasują, które uchwyty zawieszenia taktycznego - np. od WA - nie wejdą pod tubus kolby, lub czy chwyt pistoletowy od WA wejdzie na WE itd.). Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Główkę zaworu czyli ten "nozzle" (folding valve) masz stalową, ale jest to główka na green gas/propan.

W magazynku na górnej ściance znajduje się takie małe suwadło i płytki wystające do działania bolt cacha. W zależności od tego jak ustawiony jest przełącznik magazynka bolt cach powinien działać bądź nie. Podobno te płytki działają:

 

http://www.airsoft123.com/index_eproduct_v...p?products_id=3

 

Piszę podobno bo nie kupowałem ich. Dopiero teraz mam je zamiar kupić w ramach gruntownego remontu i rozebrania całej repliki na czynniki pierwsze. Bo właśnie straciłem semi - auto, jeden magazynek, i pojawił się problem z wypadającymi magazynkami podczas strzelania. O dziwo moja radość ze spadku fps po instalacji CO2 kit była przed wczesna. Replika wczoraj na chrono pokazała 500 fps i znów podkręca kulki w górę :( .

 

@2 Muszę powiedzieć, że jestem wściekły na tego gościa i już nic więcej u niego nie kupuję:

http://www.tacticalquartermaster.co.uk

 

Kupiłem ten oto https://www.tacticalquartermaster.co.uk/cat...es/DSCF0932.JPG bajer, który jest opisany: Quick detach sling swivel for the WA / WE GBB M4 Rifle with a sliding stock. I mam teraz masę piłowania bo właśnie nie pasuje. Mało tego. Próbowałem go w ogóle założyć na kolbie i okazało się, że pozycja kolby gra rolę w przeładowaniu repliki. Czyli musi być wkręcona na odpowiednią głębokość w lower receiver inaczej bolt carrier będzie pozostawał w pozycji tylnej za każdym pociągnięciem dźwigni przeładowania. Na arnies można znaleźć informacje w tym wątku na 301 stron jakie risy pasują. Ja nie montowałem risów, ale sprawdzę za tydzień na milsimie wezmę kolegi risy do PTW.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź, w szczególności co do bolt-catcha. Jeśli zaś chodzi o wskazany sling swivel do WA też rozpatrywałem jego zakup, jak również nabycie tego: KLIK. Nastawiony byłem na lekkie dopasowanie do WE, ale skoro głębokość wkręcenie tubusa kolby ma takie znaczenie poszukam innego rozwiązania. W przypadku risów byłem ciekaw dopasowania szyn o bardziej nietypowym montażu. U mnie np. risy od GR16R4 G&G pasują idealnie, żadnych luzów, nic. Ciekaw jestem czy wiele zachodu będzie wymagał montaż 9-10 calówki.

Edit: w poprzednim poście zapomniałem dodać, że na tłumiku płomienia od razu pojawiła się korozja po kilku godzinach strzelanki w bezdeszczowy dzień. Dziwne...

Edited by Steiner
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Właśnie na Arnies ludzie piszą, że Magpul ASAP pasuje i nawet daje się kolbę wkręcić do końca. Gdyby ten gość z TQM nie napisał, że pasuje do WE to nie kupiłbym kawałka żelastwa, które teraz będę musiał piłować. O risach G&G też czytałem, że pasują. Pisząc 9 - 10 cali masz na myśli szyny czy lufę zewnętrzną ?

U mnie nie ma rdzy, a jeździła ze mną na strzelanki od chwili kiedy ją kupiłem w najróżniejszych aurach pogodowych.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Mówiąc o 9-10 calówce miałem na myśli tylko RIS, np taki: KLIK.

Co do rdzy, po szybkim przetarciu twardym papierem (ale nie ściernym) większość osadu zeszła. Nie zmienia to faktu, że i tak tłumik płomienia będzie zmieniany. Ciekawe tylko jaki gwint ma WE, lewo- czy prawoskrętny?

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Mówiąc o 9-10 calówce miałem na myśli tylko RIS, np taki: KLIK.

Co do rdzy, po szybkim przetarciu twardym papierem (ale nie ściernym) większość osadu zeszła. Nie zmienia to faktu, że i tak tłumik płomienia będzie zmieniany. Ciekawe tylko jaki gwint ma WE, lewo- czy prawoskrętny?

Nie pamiętam :wink: raz go kiedyś na samym początku dokręciłem i tak już siedzi.

 

http://wem4guide.wikidot.com/upper-receiver-takedown

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Co free-floating RIS mam już chyba odpowiedź na swoje pytanie z WEM Guide:

"Airsoft accessories, likewise, will work with the WE M4. The only "snag" you may (or may not) encounter is making airsoft "Free floating RIS units" work with the WE. The main reason is the different barrel nuts. The WE uses a real steel thread pitch and outer diameter. Real barrel nuts from real weapons manufacturers such as Knights Armament, Larue, and DD thread right on." :wink:

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Nie planowałem zakupu ris, a teraz i tak musi zaczekać zanim połapię się o co chodzi z tym moim semi - auto. Jak na razie wyniki dochodzenia nie wskazują na nic. Podejrzewałem bolt carrier, w którym znalazłem mały otwór przypominający pęknięcie. Niestety to nie to. Przypominam sobie, że kiedyś obciąłem delikatnie #117 i być może to jest problem, chociaż nigdy nie był. Chyba trzeba będzie załatwić to na zasadzie prób i błędów. Wolę nawet nie myśleć o kosztach :roll:

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Dzięki eso, ale nie sądzę, że tam jest problem. W każdym razie tak mi to wygląda. Mimo wszystko rozbiorę cały lower receiver z zespołem spustowym włącznie, nawet jeśli nie przyniesie to żadnego efektu. Coś powoduje, że replika strzela podwójnie przy ogniu pojedynczym. Szybkostrzelność jest wtedy zaskakująca (aegi się mogą schować).

Sposoby na poprawienie hu ? Generacji 1 czy 2 ? Ponad wszystko trzeba zbić fps bo to właśnie one powodują, że kulkę podkręca w górę. Przez chwilę zaraz po instalacji CO2, fps spadły do 360 - 380, hop up został skręcony na maksimum i replika biła w dół. Następnie po przesmarowaniu tego i owego fps wróciły tajemniczo do poprzednich wskazań i kulki zaczęło podkręcać w górę. Mimo to mogę potwierdzić, że z dystansu około 35 - 40 metrów trafić człowieka semi - auto wystarcza 3 - 4 strzały bez zbytniego przykładania się.

Link to post
Share on other sites

Właśnie doszła moja emka, i podczas szybkiego testowania w domu zauważyłem, ze strzelając na auto po wystrzeleniu ostatniej kulki zamek nie zostaje z tyłu, normalnie dalej strzelam tylko bez kulek - na semi wszystko chodzi pięknie. Co może być za to odpowiedzialne?

 

Jutro przejdę się do lasku przestrzelać, poustawiać hu, kolimator i zobaczymy jak będzie, w niedziele test bojowy, mam nadzieję, że nic nie padnie ;)

 

Btw: moj pierwszy karabinek gbb - awesome!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...