Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

spora różnica fps na pełnym i pustym magu


Recommended Posts

Sama komora może być tutaj problemem, tudzież umiejscowienie jej. Więcej kulek, większy nacisk na komorę/dyszę. Więc ja bym stawiał na dyszę lub komorę HU. Mi przez moją komorę ucieka 40 fps i w specu nie mieli pojęcia dlaczego, na innych komorach jest 40 więcej i tyle, a komora niby ok.

Link to post
Share on other sites

Sama komora może być tutaj problemem, tudzież umiejscowienie jej. Więcej kulek, większy nacisk na komorę/dyszę. Więc ja bym stawiał na dyszę lub komorę HU. Mi przez moją komorę ucieka 40 fps i w specu nie mieli pojęcia dlaczego, na innych komorach jest 40 więcej i tyle, a komora niby ok.

 

No ok, ale co ja mam niby zrobić. Składałem i rozkładałem ją n' razy. Na stockowej CA i na KA taki sam efekt (gumka czarna systema).

Link to post
Share on other sites
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4fd01250acf66310.html Rysunek wprawdzie do innego tematu ale podobny by był jakbym robił do tego ;-) . Przy pełnym magu kulki są pchane z taka siłą, ze w jakiś sposób następuje podwinięcie gumki HU. I tracisz masę fps. Jak to rozwiązać na chwilę obecną nie mam pomysłu (wykończony jestem) ale coś wykombinuję ;-) . Wtedy napiszę.
Link to post
Share on other sites

Pytanie po co rozkładałeś komorę HU n razy? Nie znasz podstawowej zasady, że jak działa to się nie rusza?

 

Foka- czytaj czytaj, a nie zbłądzisz :) Zacząłem grzebać bo coś się skopało a nie z nudów (nigdzie nie pisałem, że rozebrałem sprawny układ).

 

Za każdym razem wszystko rozkładam i składam powoli, nic na chama i gwinty i inne części są w b. dobrym stanie. Zjechały się co prawda kółeczka przytrzymujące koła zębate komory ale mam kilka w zapasie więc to nie problem.

 

Sama gumka wygląda na zupełnie nie zużytą (aczkolwiek nowa zamówiona, sprawdzam każde ogniwo).

Link to post
Share on other sites

Wyjaśnienie dla ciekawych przyczyny usterki.

 

Winowajcą był popychacz trący o koło zebate tłokowe i body GB.

 

Forumowli mądrale którzy już chcą wpisać "no nieeee, przecież od tego się zaczyna":

 

Popychacz chodził elegancko jak składałem gb. Osobiście podejrzewam, że podkładka się nieco wytarła i podczas strzelania dopiero się to układało tak, że blokowało popychacz. No, jakby nie było. Nieco zeszlifowałem popychacz w miejscu tarcia i zmieniłem podkładkowanie. Na dzień dzisiejszy mam 438 fps (z badziewnie- bo na szybko) założonym HU.

 

Chwała Poldeckowi za poświęcony mi czas i pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Niby nie jest wynik zachwycający, ale strzykawka na zespole cylinder + tłok + dysza jest, komora HU z lufa szczelna. Ekseprymentowałem z różnymi stopniami docisku komory do gb bez większych rezultatów. Więc tak już chyba zostanie. Nowa gumka HU w drodze, ale nie spodziewam się rewelacyjnych zmian.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...