Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dziś dostałem paczkę z AK74M (CM040C) wszystko jest wpożo tylko mialem problemy z hopkiem bo mi kulkiraz prosto a raz na boki latały ale chyba udało mi się ten problem rozwiązać.. niestety zębatki od selektora są źle ułożone i spust blokuje się nie dochodząć do samej góry.. niestety nie umię wyjąć GB bo się blokuje (?) moze gtos powiedziec mi co blokuje ten gearbox i jak mam go wyjac zeby poprawic ułożenie tych zebatek? z gory thx

 

 

Odkręciłeś selektor??

Link to post
Share on other sites

Witam od jakiegoś czasu również jestem posiadaczem CM.040. Selektor również u mnie nie dochodzi do samego "dekla", szczerbinka lata jak "smród po gaciach", bateria stockowa podobno jest git (oddałem koledze), sama kolorystyka baterii nawiązuje do wyrobów intelecta, co do ładowania to również na mikroprocesorówce były problemy ale na wolnoładowarce ładuje się elegancko. Replika zakupiona u Krakmanów (w pudełku było pełno okruchów szkła!) śruba od selektora dokręcona kombinerkami i na razie nie "wylata" w replice wymieniłem (za pośrednictwem kolegi) lufę na precyzyjną Prometheusa dł. 460mm średnica 6.03 i oczywiście gumkę na silikon Guardera i tu mam problem jest coś nie tak, niestety nie strzelałem z repliki w stockowej konfiguracji także nie wiem czy to przez wymianę elementów, czy po prostu mi się trafił taki model. Gumka ponownie była wkładana i sprawdzano czy wszystko jest ok, ale coś jest nadal nie tak, replika nie ma powalającej celności, i wydaje mi się że replika jakby nie miała zadeklarowanej przez sprzedawcę mocy, ostatnio wystarczyło lekko przesunąć suwadło od hop-up żeby kulki podrywało do góry, na rozkręconym hop-up kulki leciały w miarę prosto nie wiem gdzie może leżeć tego przyczyna. Zastanawiam się nad zakupem nowej komory niestety nie wiem czy taka komora zda egzamin? Co o niej sądzicie?

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1843. Replikę zasilam pakietem firefoxa 10.8V (wchodzi bez problemu nawet jest dużo jeszcze miejsca). Kulki jakich używam są wagi 0.25 firm : Blaster, G&P, G&G (niestety wymieszały mi się). Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dystanser siedzi i ma się dobrze, kolega twierdzi że to przez silikon, trochę mi w to trudno uwierzyć ale może... poczekam jeżeli nadal będą się działy jaja to odsyłam do krakmanów. Co do przykręcania selektora to potwierdzam kombinerki i dokręcić, mało może wyszukane, ale chyba tylko tak najlepiej to zrobić.

Link to post
Share on other sites

Kilka pierwszych strzałów kontrolnych (wydawało by się wszystko ok) I nagle zgon. Brak reakcji na spust. Początkowo podejrzewałem baterię ale sprawdziłem na innych .... również to samo. Nie mam pojęcia co się mogło stać ? Miał ktoś taki problem z CM 040

?

Jutro spróbuję jeszcze zadzwonić do tg i wyjaśnić sprawę, w końcu jakby nie patrzeć od czego jest gwarancja

Link to post
Share on other sites

Nie ten dział...

 

A silnik stara się pracować? ("dyga"?)

 

Jeżeli nie to obwód jest gdzieś przerwany. Może styki się wygięły (miałem ostatnio taki przypadek). Sprawdź bezpiecznik.

Edited by Cincin
Link to post
Share on other sites

Nie ten dział...

 

A silnik stara się pracować? ("dyga"?)

 

Jeżeli nie to obwód jest gdzieś przerwany. Może styki się wygięły (miałem ostatnio taki przypadek). Sprawdź bezpiecznik.

 

0 reakcji(najprawdopodbniej obwód jest gdzieś przerwany). A bezpiecznik jest cały... :|

Link to post
Share on other sites

A więc Cymka doszła !

 

Dostawa (DPD) : ekspresowo i profesjonalnie. AK zamówiłem po 17 w środę.Następnego dnia ok. 16 paczka została wysłana. Dzisiaj ok. 12:30 paczka dotarła.

Towar bardzo dobrze zapakowany. Kilka warstw folii, później bąbelkowa i karton od repliki obłożony kartonem dla bezpieczeństwa, + za dobre zapakowanie.

 

Otwieramy karton !

 

Na wierzchu papiery od Krakmana czyli :

- gwarancja

- instrukcje, informacje, zalecenia

- jakieś pierdoły

Wyjmujemy 2 kawałki styropianu i ukazuje nam się replika. W małym kartonowym opakowaniu znajdziemy szit-ładowarkę oraz kluczyk do regulacji przyrządów. Pod repliką znajduje się wycior oraz akumulator, który poszedł odrazu do formatowania.

 

O samym AK

 

Wykonanie repliki stoi na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Zero luzów, wszystko idealnie spasowane, magazynek wchodzi i wychodzi gładko. Selektor chodzi tak jak powinien czyli z oporem, kolba nie ma luzów. Nic nie trzeszczy, nie puka, nie stuka. Wszystko jest tam gdzie powinno być. Mojego zaufania nie budzą jedynie spawy przy kolbie, aczkolwiek powinny wytrzymać swoje. Replikę rozkłada się jak Boyi'a, czyli wszystko jest na pinach. Sama replika jest bardzo poręczna, długością porównywalna do M4, co daje łatwość w manewrowaniu. Ani za krótka, ani za długa. Idealna.

W porównaniu z Boyi...

...Cyma zdecydowanie wygrywa. Przemawia za nią zastosowanie ulepszonych rozwiązań konkurenta, dokładne spasowanie i wysokiej jakości zastosowane materiały. Np. w Boyiach plastik moim zdaniem był strasznie szitowy i zakładam, że przy mocniejszym nacisku byłby w kawałkach. Natomiast tutaj plastik przypomina ten z G36C JG, jest twardy i gruby przez co daje poczucie pewności.

W kategorii bebechów również wygrywa Cyma. Według pomiaru z Krakmanów (10 strzałów na .20g, na zerowym HU) jak na chiński standard powtarzalność była bardzo dobra, odchyły jak na chinola również były nie wielkie. Oczywiście to nie TM, gdzie replika w stocku ma odchyły tylko +/- 1 fps, ale nie było więcej niż 10 fps'ów między kolejnymi strzałami. Prędkość wylotowa to ~ 420 fps.

 

Strzelanie

 

Formatuję batkę także nie mam okazji zobaczyć jak strzela. Jutro replika przejdzie bojowy test i wtedy napiszę tu więcej o efektach strzelania ;-)

Podsumowanie :

 

Nie żałuję ani złotówki wydanej na tą replikę. Za cenę połowę mniejszą od markowych replik mamy świetnie zrobiony karabinek II klasy, który nie zawiedzie nas przez długo, długo. Jedna z najlepszych serii chińskich replik na naszym rynku.

 

Plusy:

- full metal

- świetne wykonanie i spasowanie wszystkich elementów

- ergonomia i manewrowanie repliką

- ulepszone patenty Boyi

- dobre bebechy

- spora moc

- przyzwoita cena

 

Minusy:

- 430 fps w stocku to śmierć w ręku nowicjusza

 

KLIK

Edited by filon_swaj
Link to post
Share on other sites

Heh, czy któryś z użytkowników nowych cymek mógł by mi napisać jakiej firmy jest ładowarka dodawana do zestawu u krakmanów...

Jestem teraz poza domem i nie mogę sobie sprawdzić sam a potrzebuję wiedzieć kto to zmajstrował :mrgreen: (nie pytajcie po co, please)

Link to post
Share on other sites

Dostawa będzie ok. 10 czerwca.

 

A co do mojej Cymki to test bojowy zdała celująco ;-)

Nawet na stockowej gumce daje radę. Skupienie też w miarę, typowo chińskie, ale bez jakiegoś ogromnego rozrzutu. Powtarzalność powinna się zwiększyć po wymianie gumki. Zasięg skuteczny to ok. 50 m. Ze stockiem można śmiało ruszać na pole. ROF na stockowej batce (8.4) to 13 k/s .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...