Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przyznam szczerze, że nie próbowałem ładować innymi kulkami. Nigdy nie miałem midcapów i nie sądziłem, że to mogłoby pomóc. Mnie szczerze niepodawanie kulek odstraszyło skutecznie od mid capów ale innym życzę powodzenia. A szkoda bo midy o tej pojemności skutecznie wyparły by u mnie hi capy. Może kiedyś.

pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

Witam na forum to mój pierwszy post jeżeli w złym miejscu proszę o przeniesienie.

 

Mam pytanie konkretnie do posiadaczy modelu cm040 a mianowicie: czy u was siódme ogniwo w akumulatorze też jest podłączone do poprzedniego plusem do plusa? Zdziwiłem się trochę jak po naładowaniu na maksa akumulatora kałach wypluł pół magazynka kulek i zdechł. Oblookałem trochę akumulator i to zauważyłem. Czy to mogła być tego przyczyna? Proszę o szybką odpowiedź bo mam zamiar wysłać na reklamację.

 

z góry dzięki za pomoc

 

Dziobak

Link to post
Share on other sites

Posiadam owy model, doszedł w piątek. Baterie naładowałem (ok 6,5h) wystrzelałem może ze 100 kulek w karton i dzisiaj poszedłem przestrzelać ją na zewnątrz. Replika wypluła ze 4 kulki i bateria zedechła ;| Tyle, że u mnie niby ogniwa połączone są ok. Kolejny problem to to, że pożyczyłem inną na 100% naładowaną baterię i po podłączeniu brak jakiejkolwiek reakcji na spust. Na semi spust "klika" czego nie było wcześniej... nie mam pojęcia co robić... :|

 

Edit:

 

Znalazłem w temacie rade Jano_84, aby podpiąć baterie bezpośrednio do silnika... O dziwno pomogło :| replika znowu reaguje na spust. Pozostaje kwestia baterii. Dziobak - radze jednak przenieść dyskusje na ten temat do odpowiedniego działu bo zaraz to poleci w kosmos.

Edited by Nomad
Link to post
Share on other sites

Bezpiecznik i styki powinny być ok bo przecież replika strzela już normalnie. Bezpośrednio do silnika podpiąłem tylko na sekundę, żeby zaskoczył. Dzięki temu spust się "odblokował" i po normalnym podłączeniu baterii wszystko działa. Gdyby coś było nie tak z w/w elementami replika dalej by była martwa.

 

Chyba, że masz na myśli to, że bateria padła po wystrzeleniu 200 kulek. Jakieś opory, zwarcia etc. powodują praktycznie natychmiastowe rozładowanie pakietu (nie znam się na tym, więc nie bić jeżeli pisze herezje ;) )

 

Nie chodziło mi o to, że temat o CM.040 tu nie pasuje tylko ogólnie ta dyskusja powinna być prowadzona w dziale problemy i serwis ;)

Edited by Nomad
Link to post
Share on other sites

Tak mam na myśli to, że bateria padła po około 200 strzałach. Naładowałem i rozładowałem ten aku jeszcze 2 razy i teraz wystrzeliwuje prawie cały magazynek. Niby póki się nie sformatuje baterii to nie osiąga swojej pełnej wydajności, ale bez przesady żeby wystrzelił pół maga zamiast trzech, czterech.

Link to post
Share on other sites

Polecam replikę w 100% wymieniłem tylko zębatki na mocniejsze ponieważ używam batki 11.1v li-po(reakcja na spust jest niesamowita). Replika godna polecenia, jakość wykonania na naprawdę dużym poziomie. Kultura pracy również nie miałem z nią żadnych problemów jeszcze (dziękować Bogu). Replika jest kompatybilna z częściami z ostrego odpowiednika, tzn łoże i nakładka wchodzą bez większych problemów troszkę trzeba spiłować niektóre części, rura gazowa lekko spiłowana tam przy ryglu też wchodzi ekstra, kolba po modyfikacji też jest do założenia. Replikę polecam wszystkim. Replika na użytku u mnie już dość długi czas i sprawdza się w terenie wyśmienicie.

Edited by Erav
Link to post
Share on other sites

Z tego się teraz zrobił lekki karabin maszynowy, jak na maxa masz batkę naładowaną (ja mam 1600 mAh) to na trybie auto przy nie da się wystrzelić mniej niż 3 kulek. ROF jest naprawdę duży, a o zęby się nie bój ja swoje wymieniłem niedawno a na starych nie było śladów zużycia po dość długim używaniu, i wcale nie oszczędzałem kulek na starych zębatkach.Sprężynę mam stockową, a szybkostrzelność jest dużo większa niż na stockowej batce. Dodałem do niego oryginalne części tzn. części od ostrego odpowiednika oraz go postarzyłem i wybiłem numery na suwadle oraz deklu. Wygląda on teraz tak:

img0260sb.th.jpg

Jak się podoba? :D

Edited by Erav
Link to post
Share on other sites

Trochę się zmęczyłem to czytając ale dobrnąłem do konca.

Więc ta replika z czego co wyczytałem nie jest wolana od wad ale dobra jako chinol. Wiem OCB. Chciałem sie zapytac jeszcze odnosnie tych dwóch

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...8m_cm-1415.html

Czy moze lepszy jest ten

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...48_cm-1504.html

Ja wielu róznic w bebechach nie widze JEDEN pies tylko dłuzsza lufa w tym drugim

Z tego co wyczytałem wszystko jest ładnie pięknie i gra i buczy.

Czy tak jest w rzeczywistosci. Odpowiedzcie plx.

Pozdrawiam. Osobiście oba mi sie bardzo podobają i czy one sa ze stali czy z gównolitu ZnAl bo w koncu nie wiem. I ile wytrzymają.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...