Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie mam pytanie.. Czy wam także atrapa suwadła tak cholernie brzydko chodzi i na boki się rusza ? Denerwują mnie wszystkie trzepoczące podzespoły w mojej replice i chce wszelkim kosztem je naprawić :D Ciekawe czy pasowała by stalowa atrapa suwadła od Boyi? Tam raczej nie wyrobi się ta szyna która jest w znalowej atrapie cymowskiej?

 

Atrapa suwadła chodzi normalnie nie zauważyłem aby chodziła brzydko i u mnie nie rusza się na boki. A co do denerwujących części i rzeczy, które trzepoczą to po prostu trzeba rozebrać i złożyć oraz zrobić tak żeby nie trzepotało :-P

 

Co do stalowej atrapy suwadła od Boyi nie wypowiem się gdyż nie mam takiej pod ręką, więc nie sprawdzę czy by pasowała. Jak będziesz miał taką informację to podziel się nią ;-)

Link to post
Share on other sites

w sumie ze wszystkimi trzeszczącymi, telepiącymi się mankamentami poradziłem sobie. Np górną pokrywę zamka od wewnątrz obkleiłem plastrami z taśmy opatrunkowej, tak samo z ruszającym się kolankiem. Jeszcze chwyt pistoletowy się telepie, ale to już nie do naprawienia chyba :D taki drętwy odlew.

Link to post
Share on other sites

Replika cud, miód i orzeszki. A właściwie, chciałbym założyć do niej dwójnóg i mam do was pytanie, jak założyć szynę RIS pod przednią/dolną okładzinę. Znacie jakieś sposoby? Chciałbym z tą repliką nie tylko biegać, ale móc sobie "usiąść" i czekać na ofiary, oczywiście dwójnóg mi to ułatwi :D

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

P3t3r

Pisałem taki post:

 

Czy to już ma te same bebechy co 0.40 i 0.48

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...c1eb3087d3c62eb

 

Odpowiedziałeś mi, że 0,39 to stara wersja (ta sama co 0,42). I tu zrodziły mi się pewne wątpliwości. Dziś po dłuższym czasie dostałem mail od gunfire, z informacją że rozkręcili go i w środku różni się od 0,40 tylko kablami i bezpiecznikiem. A wydawało mi się z tego co czytałem, że wersja stara czyli 0,42 i tak jak pisałeś 0,39 maję jednak inne bebechy.

Edited by Urukhar
Link to post
Share on other sites

cm.036, 093 i 042 ma prowadnicę sprężyny plastikową, łożyska dziwne widziałem kilka razy plastiki, do tego zębatki są nieco słabsze. kable i bezpiecznik to to samo - syf. Repliki wewnętrznie różnią się jeszcze komorą hop up, gdzie najnowsza generacja przoduje - komora metalowa, która jak dla mnie świetnie kręci. Jednym słowem warto te kilkadziesiąt złotych dopłacić i kupić nową generację.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie.

Powiem tak. Bądź tu człowieku mądry :)

Dostałem na pytanie o tą wersję 0,39 taką odpowiedź cytuję:

 

"Na wstępie przepraszam za tak długi czas odpowiedzi, ale przyznam się - nie wiedzieliśmy. Ale nasz kolega z serwisu wybebeszył każdą z tych replik i dokładnie obejrzał... więc już wiemy. Człowiek uczy się całe życie ;)

 

Repliki posiadają dokładnie takie same elementy wewnętrzne; jedyne, co je różni, to typ użytych bezpieczników i rodzaj okablowania - poza tym wszystko w środku to to samo. Różnice są naprawdę marginalne.

 

I teraz rodzi się pytanie czy możliwe jest to że jest jakiś nowy wypust 0,39 gdzie ładują po prostu to samo co w nowszych modelach. Czy jednak Panowie z Gunfire sprawdzili nie te repliki?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Valki:

 

Niestety to chyba jest standardem w tych kałachach ;/ Moja bateria również żywotnością nie grzeszyła. Jeszcze przy + temp. pozwalała wypluć 100 kulek teraz 2,3... tak więc bateria jest na starcie do wywalenia. A szkoda bo to oznacza, że trzeba do ceny repliki doliczyć jeszcze te 100zł.

 

Ty jeżeli sprawdziłeś baterie jeszcze tego samego dnia którego odebrałeś replikę możesz powołać się w przeciągu 3 dni na gwarancję ale ja niestety sprawiłem swoją dopiero na manewrach kilka dni później ;/

 

Wiem, że baterie zawsze były jedną z pięt achillesowych chińczyków i że krakmani niby dodali do opisu replik notkę informującą "że akumulator z zestawu nie gwarantuje długiej i efektywnej pracy mechanizmu repliki" ale ten akumulator w większości przypadków nie gwarantuje jakiejkolwiek pracy mechanizmu ;| Więc nie rozumiem po co dawać klientowi jakiekolwiek złudzenia, że ta bateria pociągnie chociaż 1-2 hicapy.

 

Podnieść cenę repliki o 30-40zł, od razu wsadzać tam firefoxa (tak jak zrobili to w przypadku emek z PJta) i każdy byłby happy i nie byłoby zbędnych nieporozumień.

 

Możliwe, że doświadczony maniak nie widzi w tym wielkiego problemu, ale osoby nie siedzące w temacie niepotrzebnie się rozczarowują na samym starcie.

Edited by Nomad
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...