Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie. Kumpel dziś testował PBS-a na tym AKM-ie... I powiem Wam, że nie byłbym przekonany, co do wytrzymałości muszki (w miejscu gwintu). Obawiam się że przy jakimś "puknięciu" będzie buba i PBS odleci razem z gwintem.

 

Ktoś lata z jakimś masywnym tłumikiem? jak się sprawdza, jak sadzicie, czy jest dość wytrzymały żeby z PBS-em śmigać?

Link to post
Share on other sites

Mylisz się i to bardzo ;) Po pierwsze repliki nowej serii cymy budowane są już inaczej a mianowicie lufa ma gwint tak jak w palnym a nie podstawa muszki. Ponadto jestem użytkownikiem tłumika PBS-1 od dłuższego czasu nawet tutaj zamieszczałem zdjęcie AKMS-a z PBS-em i jakoś nie boję się o lufę... Tyle co mogę napisać.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Jacek namów kolegę na dyszę JBU, taką:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2416

 

Naprawdę daje bardzo dobrą szczelność. Testowane w wielu wariantach w RPK Cymy i zdecydowanie ta dysza była najlepsza. Co do BU. Czy jest sens wyrzucania pieniędzy na niego ? Z tego co mi wiadomo BU ma sens przy sprężynach od m120 w górę. Tuleja w tłoku daje radę. Bez niej wyniki są znacznie niższe. Zrobisz jak uważasz. Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie.

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Lepiej zamiast BU wsadzić wyciszona głowice tłoka i cylindra,na pewno będzie lepsza kultura i bezawaryjność niż na stocku i mniejsza kasa niż BU.

 

co do tulei to przez nią przy próbach wsadzenia M130 guardera straciłem 3 zębatki tłokowe :) przy większych sprężynach radzę ja spiłować ponieważ tłok nie dochodzi do końca,zacina się bo sprężyna,tuleja i łożyska na prowadnicy dają po prostu zbyt dużą długość. bynajmniej u mnie.

 

 

Jeszcze raz proszę kogoś kto ma cymke z EBB chociaż o rysunek w paincie jak wygląda ten drut. ;)

Link to post
Share on other sites

nie, nie i jeszcze raz Lipol. Do tej kolby wejdzie tylko 8.4v na ogniwach large. niestety ...

 

Wymierzyłem kolbe i ten Lipol mi wejdzie (zależy mi na C) http://www.nastik.pl/dualsky-2600mah-3s1p-111v-p-2389.html aczkolwiek może być potrzebna delikatma interwencja pilnikiem, żeby lipol wchodził gładko.

 

 

P.s. Dysza JBU w moim karabinku pasuje idealnie. Początkowo miałem 520 fps na m150, wsadziłem tą dysze i mam 545 stabilnie, to sie nazywa kilka fps gratis niemalże za darmo :)

 

P.s.2 Zapomniałem o fotkach bebechów po zdeżeniu z m150. Mogę zapewnić, że wszystkie są jak nowe.

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Zamówiłem właśnie replikę CM 0.40 wersję "surową" tzn. bez tych literek przy nazwie :)

 

Jak dojdzie dam jakieś fotki czy cuś, choć chyba każdy już widział to i tak będzie to +10 do lanu :D Tak więc pewnie do czwartku będę miał, również pojawi się jakiś opis ode mnie, choć pierwsze wrażenie na pewno będzie pisane pod wpływem emocji. A niezawodność broni w boju opiszę, pewnie gdzieś za miesiąc, a może i wcześniej.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Na AirsoftPro mają podwójnie uszczelnione dysze do AK o długości 19,7mm.

Robię tam właśnie zamówienie na dyszę do Giety i zastanawiam się czy nie przetestować też tej do AK.

@Hubcio - czym mierzyłeś tą dyszę tj. czy pomiar był dokładny? Równiusieńkie 19mm?

Link to post
Share on other sites

@szczupe - pomiar wykonany został za pomocą suwmiarki. Nie posiadam bardziej specjalistycznego sprzętu, aby wykonać bardziej dokładny pomiar.

Tamten pomiar wykonałem na szybko bez podawania części dziesiętnej, teraz przed chwilą wykonałem dokładniejszy pomiar i wyszło 19,7 mm. Tak jak jest na AirsoftPro, fajnie jakbyś przetestował i się podzielił później informacjami z testu ;-)

Link to post
Share on other sites

Sorry, za głupie pytanie, ale na Taiwanie jest status paczki "w realizacji - komplet produktów". A więc czy tam są informacje dawane ze spóźnieniem? Zamówiłem wczoraj wieczorem, za pobraniem, kurier. Chyba powinno zostać już dziś wysłane... Proszę o odpowiedź, z góry dzięki.

 

 

Edit. Ok, dzięki :( A już myślałem, że jutro będę mógł pomacać replikę :(

Edited by skejtowy
Link to post
Share on other sites

Sorry, za głupie pytanie, ale na Taiwanie jest status paczki "w realizacji - komplet produktów". A więc czy tam są informacje dawane ze spóźnieniem? Zamówiłem wczoraj wieczorem, za pobraniem, kurier. Chyba powinno zostać już dziś wysłane... Proszę o odpowiedź, z góry dzięki.

 

Sklep TaiwanGun w okresie 30.12.2009-03.01.2010 był nieczynny z powodu inwentaryzacji, a w tym okresie sądzę że ludzie wykonywali także zamówienia. Więc paczki są kompletowane i wysyłane z jakąś tam kolejnością. Jeśli masz status: "w realizacji - komplet produktów" to paczka powinna być jutro wysłana.

Edited by Hubcio
Link to post
Share on other sites

Wrażeniami z pewnością się podzielę jednak sądzę że nie wcześnie jak po wypłacie w lutym ;-)

W tym miesiącu na stół operacyjny idzie Gieta...

 

Swoją drogą ciekaw jestem jak długo będzie szła przesyłka z Czech bo nie dopytałem czy to kurier czy poczta... :roll:

Edited by szczupe
Link to post
Share on other sites

Szukałem i nie mogę nigdzie znaleźć. Czy to już ma te same bebechy co 0.40 i 0.48

 

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...c1eb3087d3c62eb

 

Poza tym nie wiem czy ten post został usunięty ale dwa razy przeglądałem i nie mogę znaleźć postu który dokładnie mówi które modele CYMY są już tej nowej generacji. Wyszło mi tak 0.40, 0.48, 0.45 i 0.42 czy tylko te czy ten 0,39 też a może są jeszcze jakieś?

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za kolejny off, ale wiecie jak to jest kiedy czekacie na replikę i doczekać się nie można. Otóż, napisałem wczoraj E-maila do Krakman i otrzymałem odpowiedź: "witam

Mielismy dwu dniowe opóznienie w zwiazku z remamentem .Paczka dzisiaj od nas wyjdzie

pozdrawiam"

Zaraz po tym otrzymałem E-mail o zmianie statusu paczki na "Zrealizowany". Ok...ok... Ale nigdy nie dostałem E-maila o zmianie statusu na "zrealizowany" bez numeru paczki abym mógł kontrolować przesyłkę itd. Pierwsza moja sytuacja... Zawsze pisze: "Witaj Radosław !

 

Informujemy, że Twoje zamówienie numer 0000018777 zostało zrealizowane.

 

Przesyłka została nadana dnia 30.07.2009 pocztą kurierską DPD na adres:

blablabla...."

 

Więc nie wiem czy paczka rzeczywiście jest wysłana, czy tylko ją zapakowali, liczę, że ktoś mi szybko odpowie, bo jestem strasznie zniecierpliwiony... Chciałbym, to dostać jutro...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

też tak srałem przy swoich pierwszych zamówieniach przez internet :/

nie przeżywaj, pewnie jutro albo po jutrze odstaniesz.

 

Panowie mam pytanie.. Czy wam także atrapa suwadła tak cholernie brzydko chodzi i na boki się rusza ? Denerwują mnie wszystkie trzepoczące podzespoły w mojej replice i chce wszelkim kosztem je naprawić :D Ciekawe czy pasowała by stalowa atrapa suwadła od Boyi? Tam raczej nie wyrobi się ta szyna która jest w znalowej atrapie cymowskiej?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...