Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Realizm w grach - Poszukiwanie ideału


Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak czy inaczej nie znajdziecie Gry Idealu ktora jest Realna, moze kiedys ale nie teraz. Kazda gra ma cos w sobie co wyklucza ja od gry Realistycznej np. ze rozpierdalacie jednym gosciem Niewiadomo ile wrogow, albo ze zolnierz nosi przy sobie Ak-47, 1000 amunicji, pistolet, Bazuke, Granaty i tak dalej.

 

 

TO JEST TYLKO MOJE ZDANIE NIE MUSICIE SIE ZGADZAC Z TYM CO NAPISALEM

Link to post
Share on other sites
To ja może z innej beczki:

 

Live For Speed - wyścigi samochodowe.

 

Zdajesz sobie sprawe co czynisz? Przecież LFS to śmieszna arkadówka. Jeżeli chcesz gry która zbliża się do rzeczywistości w kategorii wyscigów obadaj sobie takie tytuły jak netKar, iRacing, rFactor czy GTR. Dla fanów oldschoolu moge dorzucić jeszcze Sports Car GT

Link to post
Share on other sites

Zapewniam że LFS to nie żadna tam arcadówka. A tym bardziej jak wrzuciż trochę modów. Pewnie grałeś tylko w demo bez żadnych modów czy dodatków, tymi podstawowymi samochodami którymi nie da się jeździć i nie próbowałeś nawet bawić się setami, dlatego mówisz takie rzeczy. :)

Edited by Mamlas
Link to post
Share on other sites

Tak czy inaczej nie znajdziecie Gry Idealu ktora jest Realna, moze kiedys ale nie teraz. Kazda gra ma cos w sobie co wyklucza ja od gry Realistycznej np. ze rozpierdalacie jednym gosciem Niewiadomo ile wrogow, albo ze zolnierz nosi przy sobie Ak-47, 1000 amunicji, pistolet, Bazuke, Granaty i tak dalej.

TO JEST TYLKO MOJE ZDANIE NIE MUSICIE SIE ZGADZAC Z TYM CO NAPISALEM

 

 

Zgadzam się z tobą w pełni. Nie ma gry-ideału. To jest niemożliwe do wykonania. Pomyślcie, ile by było przy tym roboty? Poza tym, lepiej nie ulepszać czegoś, co jest dobre/bardzo dobre. Jak to ktoś powiedział: lepsze jest wrogiem dobrego.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

ARMA 2 nawet bym polecil ale bron Boze nie zadna zpiracona bo sie szybciej zniechecicie niz wam to bedzie mile. Kampania nawet daje rade [ale nie po to sie ta gre kupuje], realizm jest jak dotad najlepszy ze wszystkich tego typu gier, system dowodzenia poprawiony na lepszy, bardziej intuicyjny itp... tak wiec nie jest zle, a wrecz dobrze. Niekiedy jakies bugi daja sie we znaki ale jesli o to chodzi to nie jest tragicznie. No i do tego ta piekna grafika.... :-o

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 10 months later...

Gra, która możliwie najrealniej odwzorowuje rzeczywiste pole walki to strategia Achtung panzer: kharkov 1943, oraz oparty na tym samym silniku symulator 'tankowy' steel fury 1942. Kto grał w te gry wie o czym mówie, no i ta fizyka... cud miód. Seria combat mission, close combat, arma2, theatre of war itp. to 'arcadówki' przy genialnych produkcjach Graviteamu :) Powiem nawet więcej - zapewniam, że nie powstanie nic lepszego(realniejszego) dopóki graviteam nie wypuści kolejnego symulatora.

Ps: jeśli chodzi właśnie o ideał realizmu to ja stawiam na Achtung panzer.

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Realizm w grach? Proponuję zakupić sobie Steel Beasts razem z Tokenem za bagatelka 500zł. Szkolą się na tym pancerniaki, grafa może nie najśweższa ale AI oraz "podręcznik" walki pancernej są dopracowane do bólu.

 

Edited by Lamus
Link to post
Share on other sites

realizm? trzeba oddzielić symulatory od gier akcji, które nie są tym samym. Jeden nazwie realizmem jak największe odwzorowanie i symulacji walk jakie się odbywają bądź odbyły, inny uzna gdy gra jest przepiękna jest dużo strzelana i zwykle rozbijamy 300 przeciwników. Osobiście pomimo wielu niedoróbek porządną i realistyczną grą nazwałbym Americas Army, bądź Red Orchestra. CoD'a lubię, nawet bardzo ale broń boże nie uznałbym tego za realnistyczną grę. Prędzej Brothers in Arms :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Fallout: New Vegas w trybie Hardcore ? Nie jest to prawdziwy FPS, ale jak się postarasz to strzelania jest dużo. Trzeba jeść, pić, rany nie goją się od razu po zaaplikowaniu stimpaka, amunicja ma swoją wagę i inne. Postać nie jest typowym terminatorem, ale pancerz i tak wytrzymuje dużo postrzałów. Przyznam się że ja nie ukończyłem gry w tym trybie, okazał się dla mnie zbyt wymagający, szczególnie na początku.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie najbardziej realistyczny jest Armed Assault jak i jego poprzednik Operation Flashpoint. Niestety nie odnalazłem tego swoistego klimatu, realizmu wspomnianych gier w drugiej odsłonie Operation Flashpoint - Dragon Rising. Armed Assault + mody daje na prawdę świetne połączenie, a jeżeli lubisz bawić się w tworzenie misji (ich tworzenie jest nadzwyczaj proste) to ta gra jest właśnie dla ciebie.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie ArmA II + ACE albo ArmA I (już słabiej z AI) + SLX, ogólnie to mi się bardziej podoba ArmA II nie modyfikowana, tylko z addonami typu LoBo IRG + GK z OA jeszcze jakaś dobra mapa typu Faluja czy Baghdad z GK moda.

Tworzenie misji jest banalne, parę punktów docelowych dla każdego oddziału i koniec, chyba że chcesz się bawić w wyzwalacze, skrypty itp. wtedy można odwzorować wszystko, ja kiedyś bawiąc się w to jeszcze z modem P'85 zrobiłem misję z zrzuconym VDV na spadochronach razem z BMD. W Operation Arrowhead jeszcze to jest fajne bo jest tryb naczelnego dowódzcy, gdzie możesz mieć pod swoją komendą całe kompanie piechoty i plutony pancerne, TO JEST ZABAWA!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...