Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufa - dluzsza czy precyzyjniejsza?


Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytanie czy używasz Szturmówki przerobionej na Snajperke ze standardowym GB, czy używasz SR25 ze smodyfikowanym GB, albo czy używasz czterotaktu?

W pierwszym przypadku Spadek mocy wystapi zpowod zbyt małej pojemności cylindra w pozostałych 2 przypadkach nie ma takiego problemu.

Link to post
Share on other sites
Mam 650 i używam przy normalnej długości cylindra
Pytanie czy używasz Szturmówki przerobionej na Snajperke ze standardowym GB, czy używasz SR25 ze smodyfikowanym GB, albo czy używasz czterotaktu?

O przedłużony raczej mu nie chodziło...

Spadek mocy wystapi zpowod zbyt małej pojemności cylindra

A jaka jest pojemność zwykłego cylindra i jaka jest pojemność lufy 6,04mm x 650mm ???

 

EDIT: Nie czekając na Twoją wypowiedź, pozwoliłem sobie pomierzyć i policzyć. Normalny cylinder v.2/v.3 ma 32555,52mm sześc. objętości (przy fi 24mm i dł. 72mm), natomiast lufa o fi 6,04mm i dł. 650mm ma pojemność 18614,74mm sześc. objętości. Więc jak widzisz, jest niemal dwukrotna różnica na rzecz cylindra. Inna sprawa, to straty na dyszy i w komorze. Ale to już nie jest problem pojemności cylindra.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Pomiary na cylindrze wykonane z dokładnością +-1mm, pojemności natomiast są zaokrąglone do dwóch miejsc poprzecinku.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Inna sprawa, to straty na dyszy i w komorze. Ale to już nie jest problem pojemności cylindra.

 

A różnica między średnicą wew. lufy, a średnicą kulki (Standardowa precka 6.04mm, a dobra kulka 5.95mm)? Przecież ta różnica nie znika między kulką a lufą i powietrze ucieka, czyż nie ?

Link to post
Share on other sites

No tak. Na to wpadłem już później ;). Choć śmiem twierdzić, że ilość tego powietrza może nie być wielce istotna.

 

No ja tylko tak przypuszczam - ostatnio jak ruszyło się cuś w temacie o lufach PDI i jako tam pisali, iż można się znudzić czekając, aż kulka opadnie na drugi koniec lufy, zatykając jeden to sam nie wiem czy taka niewielka różnica odlg. między ścianką lufy a kulką, powoduje przyrost FPS (poprzez mniejsze straty powietrza ulatującego na boki), czy też co prawda na pewno mniej ulatuje, ale jest większe tarcie i wychodzą w sumie FPS'y zwykłej precki tylko celność lepsza ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...