Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Moda na ASG" - artykuł na WP-ecji.


Recommended Posts

Pokombinuj z tym punktem Twojej wyliczanki, a najlepiej dorzuć jakąś cyferke za jedynką... icon_wink3.gif

No dobra, ja sam z wszystkim co chciałbym tylko mieć w 2jce bym się zmieścił ale i tak wszystkiego na raz bym nie założył. Ale biorę poprawkę na to że jak jest możliwość to sprzęt biorę taniej, np dzisiaj wyszarpałem od kolegi z woja zasobnik za 180.

 

Cziman, kiepsko Ci wyszło to liczenie... ;)

 

Wiem, ja zawsze w lansowaniu się kiepski byłem :(

Link to post
Share on other sites

Nawet bardzo :) Jak już pociągniemy topowo, a nie liczę sprzętu reko, kiedy za same zpodnie można położyć z tysiąc.

Multicam Crye'a - ok 1500-2000 zł, jak zdobędziesz.

Kamizelka, załóżmy CIRASa z pełną balistyką, bez kieszeni... na oko 4-5 tyś. Hełm 600-1000 zł, komplet kieszeni molle 500-1000 zł. Dołożyć trochę wyposażenia kontraktowego, najlepiej specjalsów, bo to modne - noktowizory, stroboskopy, latarki (nahełmowa SureFirea - $120, Zestaw do broni SureFire'a - $380), radio GPS... Jeszcze parę rzeczy można wymyślić...

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie mówiłem że jeżeli zbierasz trudno dostępny sprzęt to nie wydasz majątku - mówiłem o

ogólnie dostępnego

 

A przez ogólnie dostępnego mówię że nie miałbyś problemu wyposażyć 20tu ludzi "od ręki".

 

O ile sprzęt elektroniczny w stylu łączność, GPSy są tym lepsze im droższe, dyskutowałbym czy "kontaktowe" warianty latarek wyhaczone na ebayu rzeczywiście są lepsze od cywilnych, zwłaszcza że cywilne jako pierwsze mają np. lepsze diody.

 

Ostatecznie 30k kapusty można wydać na to co się chce, ale sam miałbym kłopot wydać tyle na to co się faktycznie potrzebuję.

Link to post
Share on other sites

Cziman wystarczy tylko ogólnie dostępną lunetę i noktowizor kupic i już masz prawie 20 tysi i to nago i na boso bez repliki i kulek ;) Do tego takie nokto to szajs bo to nawet nie będzie 4 generacja :D

 

Ostatecznie 30k kapusty można wydać na to co się chce, ale sam miałbym kłopot wydać tyle na to co się faktycznie potrzebuję.

 

Widzisz tu jest sendo sprawy. Jedni potrzebują tego co im wystarczy żeby by szczęsliwym, inni szukają tego co im wystarczyc powinno żeby na konkretnej imprezie miec przewagę, możliwośc "wygrania" albo przynajmniej wykonania zadania.

 

Niestety jeżeli "przeciwnik" używa noktowizorów Ty bez nich z reguły nie dasz rady. Jeżeli przeciwnik używa samochodów tak samo.

 

Generalnie nie ma co się licytowac.

Wyposażenie pojedyńczego żołnierza na polu walki w konfiguracji odpowiadającej dzisiejszym założeniom i wymaganiom to kasa na poziomie 5-10 tys $ W tym broń, mundur, oporządzenie, sprzęt łączności, noktowizja, coraz powszechniejsze odbiorniki GPS, masa baterii i akumulatorów, żarcie itp.

 

Ktoś kto traktuje ersoft jako weekendowe oderwanie sie od sresów tygodnia i wystarczy mu strzelba od Krakmana za 50 Plnów i dres wyda na zabawę 100 PLNów i będzie GIT. Ale są tacy co poza chęcią postrzelania bawią sie w to właśnie w zwiazku ze swoimi zboczeniami w kierunku militariów i tego typu rzeczy. Dla takich ludzi nie ma "górnej granicy" jaka może zamknąc wydawanie kasy. Po tym jak kupią sobie kilka kompletów mundurów, kilkanaście replik z osprzętem, kilka kompletów oporządzenia, noktowizję, lornetki łacznośc zaczną się rozglądac za HUMVEE, potem może za MD 500 (cywilna wersja OH-58) a tu już się robią dziesiątki tysięcy $

 

:D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...