Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Moda na ASG" - artykuł na WP-ecji.


Recommended Posts

"Skompletowanie średniej klasy sprzętu to wydatek rzędu czterech tysięcy złotych"

 

Średnia klasa z mundurem, kamizelką, butami (kontrakt wszystko)+ jakiś JG/Cyma to nawet w 1000 zł (1500 jak ktoś nie umie szukać) można się zmieścić...

 

A za 4 tys to już High-end: TM/CA ; kamizelka modułowa i ogólnie taki sprzęt że tylko pozazdrościć

 

Ale może to i dobrze bo jak jakiś dresik to przeczyta, uzna że to droga zabawa dla burżujów i zrezygnuje...

Edited by rudy_stp
Link to post
Share on other sites

"Skompletowanie średniej klasy sprzętu to wydatek rzędu czterech tysięcy złotych"

 

Średnia klasa z mundurem, kamizelką, butami (kontrakt wszystko)+ jakiś JG/Cyma to nawet w 1000 zł (1500 jak ktoś nie umie szukać) można się zmieścić...

 

A za 4 tys to już High-end: TM/CA ; kamizelka modułowa i ogólnie taki sprzęt że tylko pozazdrościć

 

Ale może to i dobrze bo jak jakiś dresik to przeczyta, uzna że to droga zabawa dla burżujów i zrezygnuje...

 

Jak robisz reko to zje Ci ono 4K na sniadanie :-).

Link to post
Share on other sites

"Skompletowanie średniej klasy sprzętu to wydatek rzędu czterech tysięcy złotych"

 

Średnia klasa z mundurem, kamizelką, butami (kontrakt wszystko)+ jakiś JG/Cyma to nawet w 1000 zł (1500 jak ktoś nie umie szukać) można się zmieścić...

 

A za 4 tys to już High-end: TM/CA ; kamizelka modułowa i ogólnie taki sprzęt że tylko pozazdrościć

 

Ale może to i dobrze bo jak jakiś dresik to przeczyta, uzna że to droga zabawa dla burżujów i zrezygnuje...

 

Rudy, czytałem ostatnio artykuł w poprzednim numerze Komandosa, artykuł: "Żołnierze zapomnianego zwycięstwa" gdzie Grupa Rekonstrukcji Historycznej "3. Bastion Grolman", podobnie wyliczyła umundurowanie na 4-5 tys. zł. Z tym, że mundury zaopatrzywali się w firmach specjalizujących się w produkcji dawnych uniformów, a buty kosztowały 600 zł od pary.

Link to post
Share on other sites

Rudy, czytałem ostatnio artykuł w poprzednim numerze Komandosa, artykuł: "Żołnierze zapomnianego zwycięstwa" gdzie Grupa Rekonstrukcji Historycznej "3. Bastion Grolman", podobnie wyliczyła umundurowanie na 4-5 tys. zł. Z tym, że mundury zaopatrzywali się w firmach specjalizujących się w produkcji dawnych uniformów, a buty kosztowały 600 zł od pary.

To skrajny przypadek (coś nad high-endem o ile taki przedział istnieje :-P )... osobiście nie mam jakiegoś parcia na nowe rzeczy i z demobilu kupuje a mając 4 tys to możesz zakupić praktycznie co dusza zapragnie (choć ja jakiś oszczędny jestem i na razie na studiach więc moje przychody nie są takie żeby w ogóle sobie wyobrażać sprzęt za ponad 4 tys.)... ale fakt jeżeli ktoś się bawi w rekonstrukcje co do guzika to musi znacznie więcej zainwestować (ja tam mam zlepek brytyjsko/amerykańsko/niemiecko/Orkanowego sprzętu bo szukałem dobrych rzeczy w normalnych cenach, a jakoś wzorować na kimś się za bardzo nie chciałem... choć może ktoś nosi taki sprzęt... po tym jak zobaczyłem australijczyków w maskach paintballowych wszystko jest możliwe :-P )

Edited by rudy_stp
Link to post
Share on other sites

Mysle rudy, ze - jak czesc osob dyskretnie Ci tu sugeruje nawet - oceniasz wlasna, studencka miara.

 

Przecietne oporzadzenie wspolczesnego operatora (zalezy od sil) moze kosztowac 15-30 tys PLN, i sa gracze wydajacy tyle na taki sam sprzet. A to nie koniec skali.

Link to post
Share on other sites

Mysle rudy, ze - jak czesc osob dyskretnie Ci tu sugeruje nawet - oceniasz wlasna, studencka miara.

 

Przecietne oporzadzenie wspolczesnego operatora (zalezy od sil) moze kosztowac 15-30 tys PLN, i sa gracze wydajacy tyle na taki sam sprzet. A to nie koniec skali.

 

No fakt ja jestem biedny airsoftowiec (no i mam za dużo innych kaso chłonnych hobby) więc dla mnie zupełnie co innego jest szczytem marzeń...

Ale chętnie bym zobaczył kogoś z takim sprzętem, tylko że pewnie nawet nie da dotknąć, bo jeszcze mu coś rozwalę :-P

Piszesz to w takim tonie jakbym kogoś obraził z tymi 4 tysiącami, jeżeli tak to przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Foka, on by się odbił od aury lansu, ew miałby efekt jak po wybuchu flashbangu :D

 

To jest coś jak ze świętym Mikołajem/ Dziadkiem Mrozem w centrum handlowym, jak się dzieckiem było. Koniecznie chciało się usiąść na kolana i zrobić zdjęcie. Same here ^^

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites
Taaa, widzę, że dyskusja zmierza w kierunku licytacji, kto wydał więcej na szpej :/
Aha, bo jak jest rozmowa kto wsadził mniej w Cymę żeby zaczęła strzelać, albo kto znalazł tańszą podróbę markowego sprzętu to jest super i ciekawa dyskusja, a czasem kolekcjonerzy markowego/kontraktowego sprzętu chcą pogadać to już jest złe, wywyższanie się lans i w ogóle jak tak można.
Link to post
Share on other sites

Aha, bo jak jest rozmowa kto wsadził mniej w Cymę żeby zaczęła strzelać, albo kto znalazł tańszą podróbę markowego sprzętu to jest super i ciekawa dyskusja, a czasem kolekcjonerzy markowego/kontraktowego sprzętu chcą pogadać to już jest złe, wywyższanie się lans i w ogóle jak tak można.

 

Nie, raczej nie o to mi chodziło :) Napisałem tak powodowany ostatnimi wydarzeniami w naszym małym, lokalnym środowisku - jakoś tak wyszło, że Ci co wydali kupę kasy na szpej i uważają, że 'ho, ho, jestem uber', to nie są zainteresowani niczym poza niedzielnym lansowaniem się na strzelankach-jebankach. To taka moja mała zgorzkniała dygresja :) Poza tym sam staram się kolekcjonować dobry szpej i wyszło, że wydałem już z 5k - a to dopiero początek :/

Link to post
Share on other sites
Guest british
a czasem kolekcjonerzy markowego/kontraktowego sprzętu chcą pogadać to już jest złe, wywyższanie się lans i w ogóle jak tak można.

 

:cry: Buuu, pójdę się wypłakać w moją kamizelkę od NFM-u.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

30 tyś na sprzęt? Pomijając rekonstrukcje i customy - bo każde pieniądze da się wydać - jaka konfiguracja ogólnie dostępnego szpeju może tyle wynieść?

 

Replika 6, mundur 1, oporządzenie 1, optyka 4, buty 1, łączność 1, camele noże latarki farbki puszka survivalowa 1.. i dalej nie miałbym pomysłu, chyba że ktoś w warunkach ASG robi desant z powietrza.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...