Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Powiem tak, jeszcze tego nie mam (ale podkreslam, ze jeszcze) ale juz wystarczajaco mocno zmacalem i powiem, ze dosc mocno mi sie spodobal. Dobre wykonanie, material tez bardzo fajny (jak z reszta wszystkie ich polary) zamki odpowiednie zeby obslugiwac nawet w rekawicach. Odpowiednie wzmocnienia i kieszonki tez dobrze zrobione i wystarczajaco pojemne. Jak dla mnie niezgorszy polarek na chlodniejsze dni :]

Link to post
Share on other sites
Dobre wykonanie, material tez bardzo fajny (jak z reszta wszystkie ich polary)

 

A jaki to jest rodzaj materiału? Taki sam jak w TYM polarze? Bo ja ten z linku kupiłem, i po otwarciu przesyłki i przymierzeniu od razu oddałem bratu do roboty w prezencie. Jak dla mnie za sztywne.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

Miałem jakiś polar helikona z pierwszych serii. Nie mogę się zgodzić z kthulhu co do generalizującej oceny. Materiał z zerową termiką, wzmocnienia pozaciągały i poprzecierały po dwóch tygodniach z plecakiem. Ale to inny produkt i nie o nim mowa. Miał natomiast wadę którą ma i patriot - siatkę od spodu. Taka siatka uniemożliwia ubranie mi polaru np. z krótkim rękawem ponieważ zatrzymuje wilgoć a przez to wychładza. Co więcej koszmarnie długo schnie. Polar powinien być z polaru i tyle, nawet jak noname.

Link to post
Share on other sites

No niby Wukasz ma racje, material moglby byc lepszy, ale z drugiej strony tez nie mozna oczekiwac niewiadomo czego od bluzy za 100 pare zl. Co do sztywnosci - jest troszke lepszy niz ten co Othar pokazywal w linku. I nie moge sie zgodzic, ze wolno schnie, jakos nigdy nie zauwazylem jakos wielkiej roznicy miedzy tymi bluzami a oryginalnymi polarami.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Heja

 

Noszę się z zakupem tego polarku

 

http://ofensywa.easyisp.pl/polar-liberty-f...oliv-p-242.html

 

Chciałem się wywiedzieć czy jest to dobra opcja na zbliżającą się wiosnę/lato jako odzienie wierzchnie ?

 

Wiem, że to głupie pytanie, bo przecież polar ma służyć do ogrzewania, a w lecie raczej zimno nie jest, ale pytam się bo może ktoś latał w tym polarku w jakieś cieplejsze dni i mógłby mi opisać wrażenia.

 

 

Mam zamiar używać tego polarku nie tylko jako zastępstwo górnej części munduru podczas strzelanek ASG ale też podczas zwykłych (cywilnych) wypadów.

Link to post
Share on other sites

Wszystko to kwestia gustu i podejścia do ergonomii.

Patrząc na umiejscowienie tych zamków powątpiewam troszkę ergonomię tych kieszeni i łatwość ich użycia mając na sobie np kamizelkę i trochę szpeju, czy nawet większy plecak.

Mimo wszystko musisz nienaturalnie odchylić rękę do tyłu, żeby się dostać do środka.

Tak na to wskazują fotki.

Przy umiejscowieniu zamków bliżej środka masz swobodny dostęp do kieszeni w naturalny sposób - prawą ręką do lewej kieszeni i vice versa

Przykład:

 

http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal...36/82/941368230

 

Oczywiście to tylko moja subiektywna ocena osoby przyzwyczajonej do pewnego modelu ubioru. Nie neguję takiego rozwiązania, po prostu wydaje mi się mało ergonomiczne,

 

A pod pojęciem "ładunkowe" rozumiem to, na co wskazuje nazwa - że przenoszę tam różne rzeczy i chcę mieć do nich swobodny dostęp.

Polar swoim krojem [ te wszystkie kieszonki, rzepy, kaptur itp ] próbuje być odzieżą combat, jednak wydaje mi się, że nie jest do końca dopracowany. Ale to wszystko kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje.

Link to post
Share on other sites

 

Przy umiejscowieniu zamków bliżej środka masz swobodny dostęp do kieszeni w naturalny sposób - prawą ręką do lewej kieszeni i vice versa

 

W chest riggu też tak się do tych swoich kieszeni dostaniesz?

 

Poza tym... czepiasz się ;-)

Edited by Grey Fox
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...