Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cos dla realistow - magazynki STAR


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja do swoich standardowych magazynków wciskam około 30 kulek i nie jest tak ze po nasiśnięciu spustu zmieniam magazynek, zwykle po nacisinieciu spustu wróg schodzi.

a jesi nie czuje ze ma zejsc - wyciagam hicapa i wale tak długo zeby zrozumiał. i jeszcze sie nie zdazyło zebym wszystkie magazynki wystrzelił do konca w jednej rundzie. jeszcze mam resztkę paczki kulek kupionej na przełomie styczen - luty 3500 szt. wiec chyba nie wiele ich wystrzeliwuje

 

greetz

wilku

Link to post
Share on other sites
Dzidek - to nie jest przesada. Magi go M16 ( zreszta do wiekszosci karabinkow szturmowych ) mieszcza 30 nabojow i takie same powinny byc do asg. Wlasnie na tym polega realizm ;)

No i zapewne "elektryk" M16 strzela tak samo celnie jak normalna M16, ze w obu przypadkach taka liczba amunicji wystarcza. Hmm.. zastanawiajace .. widac strzelalem z jakis wadliwych egzemplarzy bo nijak nie moge porownac replik z bronia ostra (pewnie dlatego nazwe im zmieniono). Realizm - realizmem ale niestety niektore rzeczy nalezy traktowac z okiem lekko przymknietym.

Sorki za sarkazm ale sie nie moglem powstrzymac - wg mnie te magazynki to mily dodatek dla osob, ktore chca dodac realizmu swojej osobie i lubia obwiesic sie nieco magazynkami za nieco nizsza niz zwyczajowa cene - bo IMHO to 30 kulek to lekko za malo nawet jak na low-cap.

Link to post
Share on other sites

Proba urelnienia walki doprowadza do tego, ze znam ludzi strzelajacych sie z wiatrowek ;) Akurat chyba zasieg nie ma nic do tego, ile mam kulek w magazynku. Mniejsza celnosc i mniejszy zasieg zmuszaja do walki na mniejszych dystansach, ale nie do wywalania ton kulek pod katem 45, zeby zwiekszyc zasieg i liczyc na to, ze jakas trafi....( rowniez sorry za sarkazm ;) )

Link to post
Share on other sites

Czy nie powinniśmy jednak przyjąć założenia, że jest to zabawa i każdy bawi sie w taki sposób, jaki jemu sprawia przyjemność? Nie bardzo rozumiem te rozważania o wyższości świąt jednych nad innymi. Nie wiem też dlaczego jedni mają tendencje do pouczania innych? czy odgrywają rolę elementy ambicjonalne, kto to ma rację.

Jesli zaś chodzi o realizm, to myślę, że trzeba zachować, jak we wszystkim, zdrowy rozsądek i pewien dystans.

Skłaniam sie ku wypowiedzi dzikki'ego, że realizmu w warunkach ASG nie można pojmować bardzo dosłownie.

Link to post
Share on other sites

takie dyskusje byly na tym forum tyle juz razy, Boze. To prawda ze replika nie strzela jak rpawedziwy gun, tu mamy ustępstwo od realizmu. Dla mnie nie jest to jednak powodem do kolejnego ustępstwa czyli amunicji. Trzeba zachowac tyle realizmu ile sie da. Nie mozesz przestrzelic czegos, trudno, no tu nie zachowamy realizmu, ale mozemy chociaz miec normalne magazynki :) a nie 300 naboi w pmie jakims czy m16 :) Tak ja uwazam. A co do 500 kulek na strzelance to wg mnie tez jest duzo. :) pozdraiwam

Link to post
Share on other sites

PARAMEDIC niech ci sie dalej tak wydaje.

 

Faktycznie 30 kulek to malo... z drugiej strony za 160 pln (w przyblizeniu) mamy 10 magazynkow a nie 2. Kto lubi klimat wymiany droga wolna - niechaj kupuje. Natomiast rozsadnie by bylo gdyby ewentualny importer sprzedawal je na sztuki. Kupil bym ze 2. Z Hicapem w kieszeni (ladownicy ;) ) kulek by nie zabraklo.

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka że wiele razy z różnych przyczyn o których mówili moi przedmówcy 1 kulka nie wystarcza aby wyeliminować przeciwnika. Oczywiście każdy zrobi co uważa i nikt nie broni wkładać 30 kulek nawet do hi-capa. Klimat zmiany magazynków na pewno jest ciekawy i daje dużo radości. Jest to sprawa INDYWIDUALNA. Cena kusi, ale pamiętajmy że magi są z plastiku(kuleje realizm a to właśnie o niego chodzi w 30 kulkowym magu). Odnośnie ceny: zagranicą są sprzedane także osobno ale nie po 4$ tylko po 5$. U nas powinny kosztować w okolicy 30 zł więc na pewno warto sobie taki sprawić(np. do oporządzenia albo różnorodności(raz standard, raz rundka z trzydziestkami)).

 

Myślę że na recenzje czy się nie tną itp. Nie warto nawet czekać bo z całym szacunkiem dla oszczędnych 30 zł dla posiadacza AEG to żadne pieniądze i każdy sam się przekona czym to smakuje. Dla osób nie znających angielskiego 8) dodam że magi „podobno” mają identyczny kolor co oryginały.

Link to post
Share on other sites

jak zwykle racja lezy po srodku

 

30-kulkowe magazynki ostudzilyby "siewcow" kulek ktorzy tak pruja z elektrykow ze az klimat sie ociepla

 

z drugiej strony nikt nikomu nie moze zabronic siania jak i wystrzelenia jednej kulki na scenariusz aczkolwiek w przeciwnej druzynie wolalbym tego drugiego :)

 

do do magazankow to najtansza forma wypchania sobie oporzadzenia sprzetem

 

ciekawa propozycja dla tych ktorzy chca wysrubowac realizm do granic mozliwosci

 

ciekawa propozycja dla tych ktorzy stwaiaja sobie poprzeczke troche wyzej

 

osobiscie jesli pojawi sie w sklepie w Polsce to biore

 

PS

nie palam znacznym entuzjazmem do tych ktorzy wystrzeliwuja tony kulek zarowno ze strony "kultury ognia" tego ze to ja moge dostac i braku odrobiny zdrowego rozsadku

po drugiej stronie lufy jest czlowiek wiec nie rozumiem po co stosowac "sadystycznie serie"?

Link to post
Share on other sites

Ja tam uwazam ze zmiana magow w walce to zaje... fajna sprawa :D Biegalem z low-capami i bylo pod tym wzgledem wypasnie. Ale wada bylo to ze sie ciely magi... a jak bym bral takie "30" to do strzelania bo nie lubie bez sensu wypychac kieszeni/ladownic. Jak by mozna bylo kupic low-capy w takiej cenie ze cena low mieszczacych np. 230 BB = cenie hi-capa 230 BB to bym bral low (z zalozeniem ze by nie mialy narowow). A czasem walisz seria zeby np. delikwent schowal sie za sciane zeby przebiec do nastepej zaslony (ale to juz kwestia odpowiedniej taktyki a i tak jak napisalem sie zdarza) wiec serie nie koniecznie musza byc sadystyczne.

 

FINE. Gdyby low-capy sie nie ciely i byly by w takiej cenie jak napisalem to bym bral low... ale ze tak nie jest to mam hi-capa...

aaaa... i 30 zeta to nie tak malo... za 40 jest 2000BB....

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Niestety z braku czasu i miejsca (małe dziecko w domu) wystrzeliłem tylko jednego maga, więc wstrzymam się z oceną tego jak to podaje kulki, czy się zacina itd. Ten którego wystrzeliłem nie miał żadnych problemów z nakarmieniem mojego aega i nic się nie przycinało. W M15A4 CA magazynek siedzi jak ulał. Nie ma problemów z wkładaniem ani wyciąganiem maga z gniazda. Plastik jest mocny i sprawia wrażenie trwałego. Kolor: zanim je dostałem miałem w planach przemalowanie ich na czarny kolor, ale jak już je dostałęm w łapy to zaakceptowałem szary kolor magazynków. Sprawiają bardzo pozytywne wrażenie. Mam ich duuużo i mam zamiar je przetestować podczas manewrów w Bornym Sulinowie więc wyda się wszystko w sobotę czy też w piątek (mam nadzieję na jakiś nocny scenariusz).

Pozdro

PA.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...