Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

EDIT : Już wszystko ok - uszkodził się mosfet . Po zamontowaniu specjalnej złączki która była w zestawie , strzela na full szybkostrzelności ze spr. ok.110 .

 

Mam pytanie - jak długie mogę "walic serie" ze spr.110 na akumulatorze 9,6 1200mAh , żeby nie uszkodzic wnętrza gearboxa ?

Link to post
Share on other sites

Długie serie prędzej silnikowi zaszkodza niz samym zębatkom bo czy strzelasz krótkimi czy długimi to raczej im róznicy nie robi ale silnik możne przegrzać przy zbyt długim strzelaniu. Choc ja ze swojego strzelałem po 10s długie serie i było ok. Ale nie wale na maxymalny rofie, tylko tak w połowie mam ustawionego.

 

Tak chciałem jeszcze nawiązać do problemu o ktorym piosałem niedawno, mianowicie kulki sciągało mi w prawo przy strzelaniu. Po rozebraniu wszytskiego, posmarowaniu itd m60 zaczął walic jak po sznurku - nawet ani troche nie rozrzuca.

Link to post
Share on other sites

TAk chciałem jeszcze nawiązać do problemu o ktorym piosałem niedawno, mianowicie kulki sciągało mi w prawo przy strzelaniu. Po rozebraniu wszytskiego, posmarowaniu itd m60 zaczął walic jak po sznurku - nawet ani troche nie rozrzuca.

 

U mnie zaczął strzelac normalnie , jak dokręciłem śrubkę na lufie zewnętrznej .

Link to post
Share on other sites

U mnie to nic nie dawało - problem tkwił gdzies indziej.

W ogole to wymieniłem śrubki łączące zespół lufy z body na dłuższe, myśle że to wyeliminuje problem ich samoistnego odkręcania się, bo gwintu jest w obudowie dużo tylko oryginalne śrubki są za krótkie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Odkopuję. posiadam wersję Vietnam, lufa zewnętrzna lata luźno dość mocno i zastanawiam się jak rozwiązać ten problem? da się to jakoś usztywnić dokręcając coś, czy trzeba wymyślać? Rozbierałem, oglądałem i sprawdzałem- nic nie jest wyrobione, replika jest praktycznie nowa (kupiona w marcu, odkupiłem ją od poprzedniego właściciela parę dni temu).

 

Ponoć jest to stock... Dzisiaj pierwszy raz udałem sie z nią na strzelanie i ściągnąłem typków z circa about 70 metrów (!). Potem sprawdzałem kilkakrotnie aby potwierdzić zasięg, bo nikt nie wierzył.

 

I tak, czasem mi znosi kulaski na prawo- przeczytałem wcześniej że to na 99% problem gibającej się lufy.

 

A więc, czy ustawienie jakoś tego zwalniacza lufy czy podłożenie czegoś rozwiąże problem? Normalnie grzebałbym sam, ale jest zbyt nowa żeby grzebać.

Link to post
Share on other sites

 

A więc, czy ustawienie jakoś tego zwalniacza lufy czy podłożenie czegoś rozwiąże problem? Normalnie grzebałbym sam, ale jest zbyt nowa żeby grzebać.

Grzeb grzeb, zapewne są tam śruby które ją dociskają, w swd ten problem rozwiązałem, rozwiercając i gwintując na większe.
Link to post
Share on other sites

Miałem to samo w nowym egzemplarzu GF43. Dokręciłem wszystkie śrubki które znalazłem, pozostał jeszcze luz ok. 1 mm, pozbyłem się go używając izolki na lufie w miejscu zaczepu, tak aby było tam ciaśniej.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Sorry za delay w odpowiedzi, miałem odpoczynek od forum :D

 

O, izolka w lufie powinna rozwiązać problem. Śruby wymieniłem na to, co znalazłem w domu, bo pojawił się luz między korpusem a całym zespołem lufy (będę docelowo wywalał wszystkie i wstawiał swoje).

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Z tego co kiedyś się dowiadywałem to można zadzwonić do serwisu gunfire lub krakmanów, nie maja na sklepie wystawionej, ale jak zadzwonisz do serwisu to może się uda.

 

Czytałem też gdzieś że można przerobić standardowe gumki, ale nie znam szczegółów i nie mogę już znaleźć tego na forach..

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Najprosciej zamówic mailowo u krakmanów mailem. Posyłasz maila o treści " zamawiam gumke do m60 , Twoje dane..." i po sprawie. JA tak zamawiałem i zawsze było bez problemów.

 

Seryjne gumki tez da sie przerabiac ale skoro oryginały sa dostepne to nie warto sie w to bawic. Ponadto oryginalna gumka jest bardzo zywotna.

 

Obecnie problemy robi mi styk od spustu - co pare strzelanek musze go otworzyc i wyczyscic bo strasznie sie styki okopcają. Na seryjnej baterii tego nie bylo, teraz mam 11.1.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Czy ktoś wie jak odkręcić w wersji VN tą cholerną kolbę, bo męczę się z tym 30 minut i dalej coś trzyma :icon_biggrin:

 

EDIT: Udało się już, trzeba było użyć naprawdę dużej siły :icon_smile:

 

Jak się trzymają wasze sześćdziesiątki? :icon_smile:

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zakupiłem używkę M60 VN cóż nie spodziewałem się fajerwerków, ale na reszcie ucieleśniłem swoje "chłopięce" marzenia;)

 

pierwszy problem ... dwójnóg Czy ktoś z Was próbował rozwiązania przełożenia nóżek do tego typu dwójnogu ?

http://allegro.pl/bi...4158643925.html

u mnie z jednej strony jest już ułamany ząbek ograniczający otwarcie/zamknięcie Tak więc muszę to naprawić

firma G&H już nie istnieje lub po prostu przenieśli firmę pod inny adres ( mi nie znany) Tak więc próbuje znaleźć jakąś alternatywę

 

mocowanie magazynka to faktycznie porażka ale jak ogarnę jakieś sensowne epokowe opakowanie zastosuję się do pomysłu skręcenia go z repliką.

 

Rączka transportowa! (Pytanie do użytkowników) W którym miejscu się łamie ? Sama rączka tu przy skręceniu czy jej mocowanie ? Bo jeśli mocowanie jest słabe to nie będę podejmował tematu, ale jeśli sama rączka to docięcie jej na CNC nie jest dużym problemem. Tym samym wymienił bym to na solidny element

 

==============================

Nie chce mi się poprawiać całego Twojego postu, bo ilość błędów jest zastraszająca. Zwróć proszę uwagę na pisownię.

megabac

Edited by megabac
pisownia
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...