Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uwaga na kulki 0,20 GFC precision


Recommended Posts

HateMe a to z jakich teraz masz zamiar strzelać jeśli nie z Chińskich?

Zwłaszcza, że są produkowane w Korei Południowej ;) (GFC mam na myśli).

 

Osobiście lece cały czas na GFC Precision i nie mam problemów. Do szturmowego nadają się jak żadne.

Edited by SAper111
Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Na wstępie dziękujemy użytkownikowi grisza76 za informacje dot. niezgodności wagowej naszych kulek. Każdy taki sygnał jest dla nas bardzo ważny.

 

Wciąż czekamy na przesyłkę od grisza76 - będziemy mogli sprawdzić wagę kulek, zlokalizować z której dostawy pochodzą i jeśli informacja się potwierdzi, podjąć odpowiednie kroki.

 

W chwili obecnej sprawdzamy losowo wybrane paczki pod względem ich zgodności wagowej. Po zakończeniu testów podamy oficjalny komunikat.

Link to post
Share on other sites

To miło że się przejmujecie, pytanko do was gunfajerowcy: Dacie radę by te kuleczki były bardziej precyzyjne? W lufie systemy robią mi się "przeciągi" od kulek gfc, jedna sie blokuje na auto a druga w nią uderza i mamy piękne konfetti lecące w stronę wroga.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Ta, najłatwiej zwalić na brudną lufę. Kupiłem kiedyś 4 paczki waszych kulek, głownie do przestrzeliwania replik na chrono. Wahania prędkości wylotowej były nawet w granicach 100fps, blokowały się w magach i lufie. Kupiłem TMy i wszystkie problemy znikły. Dziwne. Wasze kulki poszły tylko do granatów gdzie również potrafiły się zaciąć w lufie, nawet przy CO2.

Link to post
Share on other sites
Wasze kulki poszły tylko do granatów gdzie również potrafiły się zaciąć w lufie
W lufie granatnika? :wink: Może dlatego, że włożyłeś całą paczkę do lufy? :-F

 

Poza tym różnice >25fps to już nie wina kulek ale raczej różnej ilości powietrza nadającego pęd kulce. Jak zespół cylindra lub komory HU jest nieszczelny to wtedy mogą występować różnice 100fps. Najłatwiej zwalić winę na kulki...

 

Wielokrotnie używałem i używam kulek GFC 0,25g i 0,28g a opisywane 0,2g sporadycznie. Zacinek "0" w różnych giwerach, magach i w różnych lufach.

Link to post
Share on other sites

A czy czasami nie zacinały Ci się, podczas wysypywania z paczki? ;-)

Wracając do meritum... my testowaliśmy je na lufach precyzyjnych:

 

- Prometheus

- Systema

- CA

- Tanio Koba

 

I nie stwierdziliśmy - dosłownie - ani jednego zacięcia.

 

P.S.

dla pewności - cały czas piszemy o kulkach GFC Ammo a nie Gunfire...

Nasza firma posiada dwie marki kulek: GFC AMMO i GUNFIRE AMMO - kulki GFC Ammo nadają się do luf precyzyjnych ponieważ są wyższej jakości niż kulki Gunfire.

Link to post
Share on other sites

Luglo dla ścisłości w granacie też masz lufy do których ładujesz kulki a na TMach odchyły fps były w granicach 4-5fps więc nie była to wina nieszczelności układu.

 

Miałem oba rodzaje, te precyzyjniejsze nie zacinały się aż tak bardzo choć się zdarzało ale to przez buble takie jak źle odlane kulki. W lufie DF 6,02 to tak co 10 się blokowała. Po za tym te kulki zostawiają smugi w lufie DF.

Link to post
Share on other sites

KicpA w życiu nie miałem zacinki w granacie a staram się ładować 'sałatkę', czyli 0,12g (bezszwowe :-F ), 0,20g i 0,25g tak aby oddać bardziej efektywny strzał (ładowanie luf granatu zaczynam od najcięższych). Granaty mam Madbull'a i chińskie.

 

Bubli nie uświadczyłem ale to może się zdażyć wszędzie: w nieotwartej paczce Xtreme 0,3g widziałem kiedyś kawałek sznurka a w ciemnych Madbull'ach 0,43g był kawałek jakiegoś metalu wielkości 2-3 kulek. Trzeba cały czas zwracać uwagę na to czym się 'karmi' giwerę. Zresztą tak samo jak w ostrej - z tą różnicą, że w ostrej czasem zdaży się nabój np. bez prochu i tego zobaczyć się nie da a zacięcie gwarantowane :roll:

 

Pojęcia nie mam jak mogą się te kulki zachowywać w lufach Deep Fire ale jak wiesz przy średnicy 6,02mm nie ma miejsca na kompromis ceny do jakości - musisz używać najlepszych kulek jakie znajdziesz.

 

Cały czas piszę o kulkach GFC ammo a nie o Gunfire ammo.

Link to post
Share on other sites
Bubli nie uświadczyłem ale to może się zdażyć wszędzie: w nieotwartej paczce Xtreme 0,3g widziałem kiedyś kawałek sznurka a w ciemnych Madbull'ach 0,43g

Same z górnej półki widzę :roll:

 

A czy czasami nie zacinały Ci się, podczas wysypywania z paczki?

A z tymi kulkami to możliwe? :???:

Link to post
Share on other sites

Poddaliśmy sprawdzeniu kilka partii kulek GFC Ammo z ostatnich dostaw.

Średnia waga kulek to 0,205g.

Pomiar dokonywany był na wadze z dokładnością 0,01g, na próbce 100 kulek, z 10 różnych paczek, przy wilgotności powietrza 84%.

 

We wtorek, spotykamy się z managerem fabryki w Korei, produkującej kulki GFC Ammo, podczas spotkania poruszymy kwestię kontroli jakości oraz postaramy się jeszcze bardziej poprawić jakość kulek GFC Ammo.

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie GF'y za tą dość zgryźliwą wypowiedź, ale jak widzę post napisany w taki sposób to poprostu żal.

 

Ale do rzeczy.

Przydała by się wiedza z zakresu statystyki aby podawać dane choć bardziej poglądowe. Co to znaczy że średnia waga kulek to 0,205 grama - skoro ważyliście na wadze o dokładności 0,01 g? Metrologia mówi, że wartości statystyczne powinny być podawane w dokładności elementu mierniczego, lub w odchyłce +/- dokładności miernika. Chociaż to już jest inna historia.

 

Jakie jest odchylenie standardowe, jaka jest dystrybuanta. Wartość "średnia" w próbie 100 szt. mówi nam "g". Dlaczego? Bo taką samą średnią da wam 100 kulek : 50 szt 0,18g i 50 kulek o wadze 0,23g.

 

Rozumiem, że podanie wilgotności było po to, żeby wyglądało to bardziej pro...

Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że podanie wilgotności było po to, żeby wyglądało to bardziej pro...

 

Im wyższa wilgotność tym cięższe powietrze, co przekłamuje wskazania wagi :F

 

spotykamy się z managerem fabryki w Korei

Północnej czy południowej? Jeśli to nie tajemnica ;)

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...