Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uwaga na kulki 0,20 GFC precision


Recommended Posts

Witam

Zakupiłem paczkę tychże kulek w celu chronowania replik. Po wystrzelaniu ponad 1,8 k. tych kulek stwierdzam 2 podstawowe felery tych kulek:

1.) po zważeniu ściśle odliczonej ilości kulek, wyszło, że 100 szt. kulek GFC precision waży... 22 g. Czyli - kulka "0,20" GFC waży 0,22

Jakie to daje przekłamanie na chrono:

- na GFC 410, na prawdziwych 0,20 wychodzi 428 fps

- na GFC 465, na prawdziwych 0,20 wychodzi 500 fps

i tak dalej....

 

ponadto te kulki mają wybitną łatwość rozpadania się na drobne, nawet po strzeleniu w zwinięty kłębek folii. Żadne inne kulki tak nie fragmentują.

 

Nie, żebym miał coś przeciwko kulkom 0,22 g. Po prostu lubię miec dokładnie to, za co zapłaciłem, a nie królika z kapelusza

 

Dla porównania - kulki PJ 0,20 mają właściwą wagę.

Link to post
Share on other sites

...albo sypią cięższe żebyś miał wrażenie większej precyzyjności? U mnie lampka alarmowa zaświeciła się, gdy przed pomiarem chrono oddałem kilka strzałów próbnych w lesie i kulki leciały zadziwiająco stabilnie jak na 0,20.

W każdym razie "dzięki" tym kulkom o mały włos nie wybebeszyłem ponownie gb w poszukiwaniu rzekomo "zagubionych" 40 fps.

Link to post
Share on other sites

ponadto te kulki mają wybitną łatwość rozpadania się na drobne, nawet po strzeleniu w zwinięty kłębek folii. Żadne inne kulki tak nie fragmentują.

 

To potwierdzam , nawet strzelając na maxymalny dystans gdzie BB trafiała lobem ( w drzwi kuchenne mojego domu ) rozpadała się na część , używałem 0.3 . A co do wagi , jak wrócę do domu zagadam ze znajomym który ma aptekę i bardzo dokładną wagę , napiszę co i jak .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites
i to chyba jedyne aktualnie dostępne icon_wink3.gif.

http://www.military.pl/cyber-gun_161m/kulk...1-kg_8489t.html

http://www.military.pl/cyber-gun_161m/kulk...1-kg_8487t.html

 

;)

 

Ewentualnie, jeśli macie w pobliżu jakieś mniejsze sklepiki mające w ofercie ASG - popytajcie się tam o sprowadzenie. Sam się bardzo zdziwiłem, gdy zobaczyłem jak niektóre sklepy w poszukiwaniu zbytu są w stanie załatwić wymarzone kulki w atrakcyjnych cenach ;).

 

 

Co się tyczy GFC - Grisza, skąd pewność, że kulki mają wagę 0.22, a ich waga nie waha się, np. od 0.2 do 0.24?

Link to post
Share on other sites
Co się tyczy GFC - Grisza, skąd pewność, że kulki mają wagę 0.22, a ich waga nie waha się, np. od 0.2 do 0.24?

A co za różnica??? Rzekłbym nawet, że podana przez Ciebie możliwość jest nawet gorsza ;). Może Grisza ocenił to względną powtarzalnością wyników na chrono.

Link to post
Share on other sites

No to dlatego :killer: Ja tutaj mierzę i mierzę na tym chrono, telefonuje HU i zachodzę w łeb o co tutaj kurde chodzi? M130 Bore CA i 350fps :poddanie: Układ szczelny do granic możliwości. Wkładam Kulki 0,28g. Guarder włączam HU i mam 320Fps :strach: No to taka statystyka mi odpowiada na M130.

Link to post
Share on other sites

Mortis, masz rację - powtarzalność wyników na chrono tych kulek jest dobra, rzekłbym nawet. że to całkiem przyzwoite kulki 0,22 :-F . Zważyłem dokładnie 140 tych kulek (tyle mi zostało) i otrzymaną wagę 31 g. podzieliłem. Dokładność wagi to 1 g.

Link to post
Share on other sites

Dex, biorę dowolną replikę i gdy strzelam kulkami GFC - każdy wynik z chrono jest zaniżony. To nie była niedokładność wagi. A nie odzywałem się u Ciebie, bo - nie miałem tych kulek, a poza tym nie miałem pojęcia o problemie :P

Link to post
Share on other sites
A co za różnica??? Rzekłbym nawet, że podana przez Ciebie możliwość jest nawet gorsza icon_wink.gif. Może Grisza ocenił to względną powtarzalnością wyników na chrono.

Ano taka różnica, że akurat szukam kulek pomiędzy 0.2, a 0.23 więc skoro wykluczona jest ta możliwość, która (jak słusznie zauważyłeś ;)) jest gorsza, to czas zastanowić się nad zakupem tych kulek ;).

Link to post
Share on other sites

dziwne - strzelałem z GFC na lufach promyka 363w M15 i 500 w m14 i nigdy nie miałem zacinki.

 

o ile do zadań wyborowych się nie nadają (mowa o 0,3 g) to do szturmu (0,25) działają świetnie i nie tną się nawet w lufach 6,03.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...