Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Też zamawiałem i zużyłem dokładnie po około pół torebki na zrobienie góry od ghille, myślę że ta sama ilość by wystarczyła też na więcej. Co do samego farbowania nawet szczypta barwnika potrafi zmienić kolor na (za)bardzo intensywny. Oprócz tego barwniki też mieszałem ze sobą...

Link to post
Share on other sites

Też mieszałem, tak szczerze to jeżeli chodzi o mieszanie barwników to na 4 ghille, które zrobiłem tylko raz udało mi się zrobić dobry kolor (dobry ale nie pożądany przeze mnie). Strasznie ciężko mi było wyczuć odpowiednie ilości. Nawet gdy podczas farbowania wyciągałem po nitce i dokładnie suszyłem.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś już zrobił, dobre Ghillie przeznaczone strikte do działań zimowych?

 

Chcę poruszyć temat, o takowym Ghillie. Wykonanym na wszelkie możliwe sposoby. Może ktoś,

coś takiego robił bądz widział i chce się tym z nami podzielić. Proszę nie pisać o maskowaniu BW, badz

strojach malarskich. To było już wałkowane, i niech tak zostanie. Pora na coś nowego!

 

 

 

Moje Ghillie wykonuje na bazie polarowej bluzy, ktora jednocześnie jest nieprzemakalna.

Naszywam na nią kawałki bawełny, w kolorach : Biały - Ciemna zielen - Czarny , tworząc białą podstawę,

a reszte wypelniam w tkz. "kupki" kolorami zielonymi i czarnym.

 

rękaw, wygląda tak :

 

http://imageshack.us/photo/my-images/22/imag0071n.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/26/imag0072bw.jpg/

 

Jest to początek mojej pracy, i tu mam wiele pytań i jestem ciekaw waszej opini i sygesti , co dalej robić?

 

Włóczki których używam, kosztują ok. 4zł za 100g , czyli jakies 300-400metrów.

Wygląda to tak : http://imageshack.us/photo/my-images/194/imag0074hh.jpg/

Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawe rozwiązanie, jednak bardziej radziłbym Ci naszyć na tą bluzę jakąś siate i do niej przywiązywać kawałki powycinanych/porozrywanych białych materiałów, np. pościel/ ubrania itp itd. Akurat jeżeli chodzi o zimowe ghille to im więcej płaskich powierzchni tym lepiej, przynajmniej moim zdaniem.

Edited by Kazana
Link to post
Share on other sites

# Lambert

 

Świetne! o coś takiego właśnie mi chodzi :)

 

#Kazana

 

Myślę, że najlepiej będzie jak połącze wszytsko. Zarówno tą włóczkę, jak i paski z np. prześcieradła. Chodz wiem, co się dzieje

jeżeli takie prześcieradło nam naśiąknie wodą.. bawełna staje się przezroczysta.

Stąd mój pomysł z nitkami.

Link to post
Share on other sites

Jakieś to takie nienaturalne się wydaje. "Letnie" ghillie składa się z juty/rafii/pasków materiału, ponieważ imituje źdźbła trawy. A to? Co niby naśladuje? Trawa nie przebarwia się zimą na biało. Po mojemu to zwyczajny biały maskałat o luźnym, workowatym kroju byłby lepszy.

 

Jeśli się gdzieś mylę, poprawcie mnie.

 

Nie neguję tego twojego pomysłu - po prostu piszę swoje wrażenia, przemyślenia, spostrzeżenia. WYDAJE MI SIĘ, że pomysł nietrafiony, ale mogę się mylić. Na ostateczną ocenę przyjdzie czas, gdy będzie nam dane ujrzenie tego w terenie

 

Na którymś z polskich forów militarnych (może tutaj, może tactical.pl czy coś takiego, nie pamiętam, to dawno było) znalazłem kiedyś ciekawe zdjęcia wyjątkowo nowatorskiego podejścia do maskowania zimą. Wydawaje się bardzo skuteczne.

 

http://imgur.com/a/cML7S#0

Link to post
Share on other sites

Moze jestem naiwny, ale wieżę , że to ghilli zda egzamin. Przedewszystkim, powinno rozmazac ludzkie ksztalty, a to spelnia tak samo jak ghillie w innym kolorze. Cala ta wloczka, skrecila sie i bardziej przypomina biale poszarpane kawalki materialu, niz biale nitki.

Edited by milosz
Link to post
Share on other sites

Coś mi mówi, że jak prześcieradło się zmoczy i pobrudzi, to przestanie być białe. No i nasiąknięte wodą będzie trochę ważyć. Chyba lepiej użyć czegoś sztucznego.

 

Choć nadal mi się wydaje, że zwykły maskałat, bez bawienia się we frędzelki, sznurki i paseczki - będzie lepszy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sznurki, wywaliłem.

 

na płachcie materiału 2m na 2m przypominającej Codure malowałem spray'em listki, i robiłem mazy.

Wycinałem z tego prostokąty, (już pomalowane) i przyszywałem na zwykły mundur DPM.

Efekt, jest niezły. Materiał nie przemaka..

 

Zastanawiam się teraz nad dodaniem takich strzęp materiało, które by miały jeszcze bardziej

rozmyć sylwetkę. Na najbliższej strzelance , wykonam kilka zdjęć.

Link to post
Share on other sites

milosz ale; nad, interpunkcj'ą to t'y, popracu'j. Bo na, raz'ie to, się: tego czyta'ć; nie da

 

Sorry za czepialstwo, zazwyczaj nie jestem gramatycznym naziolem, no ale tu mamy do czynienia z przypadkiem utrudniającym zrozumienie tekstu

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

No dobra. Postaram się ich nie używać ;x

 

Ghillie zyskało dziś tak jak pisałem wyżej kilka zielonych/szarych pasków z plastikowej foli ,

zwiniętych skręconych na wszelkie możliwe sposoby. Chciałem by przypominało to nieco

formę 3D. Już jutro zrobię wam kilka zdjęć, i sami ocenicie jak wyszło.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...