Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

siemka

właśnie będę zabierał sie za robienie pierwszego ghillie. Idzie jesień więc wypadało by zrobić pod tą pore roku.

Koleka wyżej polecił barwniki, jakich kolorów użyć do jesiennego ghillie??

 

Wyczytałem jeszcze że będzie potrzebna siatka.

Jakiej wielkości oczka będą najlepsze i ile mniej więcej będzie potrzebne tej siatki na całe ghillie??

10 worków jutowych wystarczy na całość??

 

Był bym wdzięczny za małą pomoc. pozdro

Link to post
Share on other sites

kolory jesieni

2cmx2cm; 2,5cmx2,5cm; 3cmx3cm, siatka z glonów będzie dobra

mniej wystarczy

Słabo wyczytałeś. Wszystko jest opisane już po kilka razy panie kolego. To są podstawy takie same jak przeczytanie wcześniejszych stron.

Nie ma za co.

Edited by GERALT
Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi proszę, w jaki sposób nosicie szpej razem z ghillie. Oprócz repliki głównej idąc w bój jako snajper mam przy sobie:

- min 2 zapasowe magi do M14 w jednej ladownicy

- pistolet w kaburze na pasie

- 2 zapasowe magi do pistoletu

- bb loadera + mały zapas kulek + multitool + kapsuły co2 do boczniaka (wszystko w 1 malej ladownicy)

- nóż

- manierkę

 

Noszę to na pasie wojskowym na bluzie (ghillie jest naszyte na bluzę pod pachami, reszta zwisa luźno, więc mogę przykryć ładownice). Problem jest taki, że cały ten szpej waży tonę i ściąga mi pas w dół, więc muszę go poprawiać, co mnie wkurza.

Myślałem o najprostszym rozwiązaniu, czyli naszyciu na bluzie szlufek na pas, bo żadne szelki między siatką, a bluzą bardziej przeszkadzają niż pomagają. Z kolei jak zakładam pas i szelki na wierzch, to ghillie przestaje spełniać swoją funkcję, bo jest ściśnięte przez oporządzenie i przestaje być puchate.

Jak wy rozwiązaliście problem noszenia i ghillie i wyposażenia?

Link to post
Share on other sites

Manierkę bym zastąpił camelem np. pod bluzę.

Nóż, multitola, co2, bb-loadera i kuleczki bym upchał do kieszeni spodni i bluzy jeśli takowe masz

 

Czy kabura i ładownica udowa wchodzą w grę ?

Na pewno obciąża uda ale może w twoim wypadku pomóc :)

Link to post
Share on other sites

Czyli co, zakładać camela na koszulkę i na to ghillie? Największy ciężar to właśnie manierka, bo sama woda waży 1kg. Multitoola nie bardzo chcę nosić w kieszeni, bo może wypaść, a szkoda by go było. Kulki, bb loadery i Co2 można w sumie upchać po kieszeniach, bo lekkie. Magi do repliki też można wsadzić do kieszeni na spodniach.

 

Ale kabur udowych nie lubię, za bardzo się "majtają" i trzeba je poprawiać, ale w sumie chyba pistolet, 2 magi i multitool na pasie nie powinny sprawiać problemu. Spróbuję :] Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Ja na pasie szturmowym mam apteczkę w której jest wszystko co używam często i potrzebuję mieć pod ręką czyli w głównej komorze ok1000 kulek, 2 bb-loadery, często zapasowa bateria do tego śrubokręty, scyzoryk/i oraz bandaże, gaza, plastry, rękawiczki jednorazowe, rękawiczki chirurgiczne jałowe, maseczka ratownicza

 

dalej mam kaburę plastikową "uni-holster" + glock 17 + smycz

 

duży zasobnik z przypiętym do niego nożem szturmowym Glock a w kieszeni: okularki zapasow, kilka kolorów taśmy izolacyjnej, flagi, kominiarki, farby do maskowania, baterie AA

 

i na koniec worek zrzutowy

 

Całość waży sporo i nic się nie dzieje a żeby było śmieszniej posiadam taki pas http://allegro.pl/pa...2630690843.html :icon_wink: Miał być na chwile ale na razie nie wymieniam ;)

Edited by MyN3
Link to post
Share on other sites

No to wytłumaczę...

 

Jeśli coś warzy, to ma wspaniałą właściwość wytwarzania np. piwa, natomiast jeżeli coś waży to posiada pewną masę (tu) w kilogramach.

Nie wiem do czego dokleić twoją wypowiedź. Chyba jest napisane waga ghillie suit, więc po co takie durne odpowiedzi z twojej strony? W ogóle nie mogę wyłapać o co ci chodzi? Trollujesz? To nie tutaj.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...