Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

Broń boże tego nie kupuj!

To jest rafia sztuczna i BŁYSZCZĄCA jak widać po zdjęciach.

Szukaj rafii naturalnej.

 

 

Jak nie patyczki, jak patyczki pocięte w paseczki. Przecież rafia to kawałki palmy.

 

Ale ja nie chciałem tego narazie kupować, chciałem, się tylko spytać, czy o tą chodzi.

 

Ahahahaa, skąd ten wniosek?

 

 

Aaa, o to ci chodziło. No chyba że tak

 

W podanym przez Ciebie linku były informacje o użytkowniku. Myślałem że chodzi Ci o przedmioty sprzedającego. Wszedłem tam i z rafii była tylko ta, więc chciałem się spytać.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W podanym przez Ciebie linku były informacje o użytkowniku. Myślałem że chodzi Ci o przedmioty sprzedającego. Wszedłem tam i z rafii była tylko ta, więc chciałem się spytać.

No właśnie nie, rafia naturalna w kolorze jasna oliwka widocznie jest niedostępna w tej chwili u tego sprzedawcy. Jakby była dostępna, to bym podał link do aukcji

 

Więc nie, nie o to chodzi.

 

Znalazłem jedynie coś takiego http://allegro.pl/rafia-naturalna-kolor-oliwkowy-100g-super-produkt-i2875784969.html ale wątpię, czy się opłaca

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Witam ja zorbiłem sobie ghillie ze sznurka jutowego nanesionego na bluzę obszytą siatkąmaskującą.

Znalzłem na internecie artykuł polecający nie wkładanie ghillie do siatek wsumie racj jak się sprasuje a mamy ghillie zrobionego z wąśów to potem one układają się w jedną stronę odsłaniając tył, najlepiej pojedyńcze starać się kłosy dawać do siatki o małych oczkach wtedy każdy niezlaeżnie w inną stronę sięukłada

Wyszło to tak:D

 

ghille07.jpg

 

ghille03.jpg

 

zdjcie0653z.jpg

zdjcie0642u.jpg

 

zdjcie0673h.jpg

 

I tak jak pyatanie pada słuszne czy rafia szelesći , troche tak i jest też dla organizmu mało przyjazna czasem jak cienka podkładka to łaskocze, trzeba się podrpać ato już daje ruch prowadzący do zdradzenia pozycji a np. sznurek jest miękki, wygodny, bezszelestny bardziej uniwersalny, dlatego nie przepadam za rafią :icon_biggrin:

Edited by Scout_87
Link to post
Share on other sites

tak, ale chciałem taki na całe ciałó przód też, dlatego troche krótsze zorbiłemw przodzie by mało cię ciągło, przód nie raz sięprzydaje.

Co do góry to racja z farbami i jak stosowac okulary to tylko przeźroczyste bo czarny zabrdzo rzucają się w oczy, lekkie rozmycie to kilka sznurkó, ale włąśnie farby dużo dają anie zasłaniam sobie twrzy i niema tyle przeszkód patrzać przez lunete.

Co do kaptura kaptur mam tam na sciagaczu( bluza jest to bluza zkapturem nie mundouorwa), bo taka wygodniejsza,mniej szelestna i nie krepuje ruchów, polecam zamiast drutów zrobić sobie regulacje na sznurkach, czyli tak podwiązać by kaptur nad czołem czyw takiej pozycji się znajdował jak nam wyogodnie, ale przy zastosowaniu sciagacza jest bardzo wygodny.

Link to post
Share on other sites

Co do przydatności farszu z przodu na klacie to moim zdaniem bzdura.

Gdy nawet nie leżysz tylko jesteś w postawie klęczącej to od przodu widać i tak praktycznie tylko ręce i maskowanie karabinu.

A w ten sposób nie masz na sobie żadnego oporządzenia. Bądź masz je ale z bardzooo trudnym dostępem.

Jak chcesz w takim ghillie przetrwać w boju dzień(już nie mówię o dłuższych SIMach)?

Bez dodatkowego maga,boczniaka, wody, jedzenia, czy nawet ładownicy na radio?

Kwestia lasnu i wyglądu to jedno ale wygoda i użyteczność to drugie.

No chyba że grasz tylko strzelanki jebanki to wtedy ok :)

Link to post
Share on other sites

Twój stalkersuit dość mocno przypomina przydziałową narzutkę ghillie Anglików i Niemców opartą na ghillie vest Arktisa...one co prawda oparte są na siatce konstrukcyjnej (bo twoja konstrukcja to siatka naszyta na materiał-przyciętą bluzę, dobrze kojarzę?) i mają nieco dłuższe rękawy i te plecy/nadupnik (ale snajperzy i tak je sobie często skracają). Jeżeli nie wzorowałeś się na nich świadomie to mamy ładny przykład konwergencji :icon_razz:

Link to post
Share on other sites

Ok macie racje:d ale wole tak bardziej sięchowam:D, na strzelanki jebanki to bieże się wtedy elektryka to wdy siprzydaje mieć oporządzenie tak jest mało wygodne ale tezinny ewipunek pakujemy tak by straczało anie biegać z elektrykiem:( ja tam aluzji nie daje... każdy robie wedle swego uznania jak chce ale tamten ghill twój też ładny fajnie drobny tylko że twarz bardzo widać ale kolory bardzo fajne, a robiłeś z wąsów wpierw czy każdy kawałek sznurka ososbno przywziywałes? taka opcja jest chyba lepsza bo wtedy każdy się rozkłada w inną stronę i nie odkrywa widocznej bluzy moro.

Ostratnio zaczołem robić na siatce z podrywki rybackiej, gdzie sa oczka okołó 7mm i wkazdym oczku osobno wiąże max dwa 3 sznurki bardzo porządna praca tylko niesiety dużo czasu schodzi.

Link to post
Share on other sites

Ja tam wole robić na polskich glonach ghillie, niedługo może jak znajdę czas to zrobię viper hooda i foty wstawię ale to jeszcze nie pewne. Mam trochę siatki konstrukcyjnej to z niej bazę uszyję i na to siatkę, zobaczymy jak to będzie śmigać.

 

Scout... pomyśl, napisz, przeczytaj to co napisałeś, i dopiero wyślij posta. Piszesz bez ładu, składu na odwal, ciężko się czyta te niektóre pseudo polskie wyrazy.

Link to post
Share on other sites

Fajny ten twój Bushrag, mój spotter takiego używa.

Jak i też niektórzy zwykli strzelcy w moim teamie zakładają takie gdy są na pozycjach.

 

Dokładnie tak jak piszesz:)

Z tym że przód nie mam w 100% goły tylko z 2 stron mam kawałek siatki którą w razie potrzeby albo odpinam i zwisa sobie pod pachami, albo zapinam o klamrę na klacie i wtedy mi zasłania przód.

Ja mam w ghillie na stałe wmontowaną taką kamizelkę:

http://www.militaria.banzaj.pl/pictures/shops/17/1893062_INNE_Kamizelka_MOLLE2_FLC_US_oryginalna_DESERT_3c.jpg

Na której mam magi, granaty, radio, opatrunek, mapnik, zrzutówke, jedzonko itp itd.

Oczywiście tak porozkładane by się wygodnie leżało...

 

Do tego z tyłu pod glonami pokrowiec na kamela, z wężykiem wyprowadzonym po rękawie, coby łatwo można było łyknąc leżąc.

 

@Scout_87

Moja snajpa jest elektrykiem:)

I postaraj się pisać wyraźniej bo naprawdę 3x trzeba było to przeczytać by coś zrozumieć.

Ja robiłem głównie na zwykłej siatce 5cmx5cm jedynie na rękach mam siatkę polską.

A na jebanki to właśnie mi np. szpeju nie trzeba, biorę rozpylacz, highcapa i wystarcza. Potrzebne rzeczy to na respie leżą, zawsze się można wrócić po coś.

Link to post
Share on other sites

dokładnie, dlatgo ja zasłoniłem sobie przód, przydaje mi się ale kazdy jak kto woli, kwestia organizacji, ajak tam elektryk się sprawdza masz preclufe wsadzoną? to juz chyba pisanie nie na temat wiec jak coś odezwi się na gg:D co tam masz swoim aegu:d pozdrawiam

gg 5958539

Link to post
Share on other sites

Ja gumek recepturek używam i jeszcze kawałki roślinności w siatkę wplątuje. Nie trzeba kupować gumy płaskiej z allegro od razu... Jak już coś to w większości pasmanterii można kupić gumę zieloną okrągłą (chyba 5mm), ona będzie o niego lepsza od tej płaskiej.

Edited by Kazana
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...