Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam! Ostatnio zabrałem się za Ghillie zamówiłem już kombinezon, siatke a jute powyciąglałem z materiału. Jute mam już pociętą na odpowiednie paski i muszę ją zafarbować. Czym najlepiej ? Przymierzałem się do kupna barwników do gotowania. Teraz tak jak już kupie te barwniki to ile juty na jaki kolor ? Jak uzyskać ten kolor ?

P.S. Ghillie chciałem na łąki i jak idze to las.I co sądzicie o tej siatce :http://allegro.pl/siatka-zapobiegajaca-wypadnieciu-kota-oko-50x50mm-i3006374175.html? Jak ją przyszyć? Naprzeciwko domu mam krawcową która ma maszyne i muszę jej wytłumaczyćjak to ma zrobić.

 

W temacie miało być FARBOWANIE Ghillie Suit

Edited by HaardRock
Link to post
Share on other sites

563100_469414223106162_477002310_n.jpg

 

Według komentarzy - Snajperzy z Hiszpanii..

 

Jak widać Pełne Ghilli wykonane z rafii :icon_biggrin:

O tyle co na kombinezonie jest to bez sensu jak już dyskutowaliśmy na poprzednich stronach bo ma zbyt wiele wad, tak na broni wygląda świetnie :)

Edited by MyN3
Link to post
Share on other sites

Siema . Ja swoje juz mam dawno,dawno : )) . ale robiłem z munduru polskiego czytałem że nasze mundury się strasznie rwą ale jakoś chyba nie mój maskałat miał mój ojciec ja zrobiłem nastpępny . Jak wrzucałem kawałki kradraty juty do garnka nie paski ale można i tak z barwnikami musisz eksperymentować najlepiej wychodzi brązowy kolor jedne barwią sie na inne kolory po prostu musisz zobaczyć , A siatka wporzo sam mam z takie samej ale z materiału a w linku jest chyba taka plastikowa i nie wiem czy nie sprawi Ci to problemu z jej szyciem , Pamietaj żeby oderwać guziole zrobić wentylacje pleców . A siatke możesz naszyć ręcznie lub maszyna wydaje mi sie że jesli dasz krawcowej to bedzie wiedziała jak i zrobi tak żeby sie nie rozleciało . : )

 

Pozdrawiam Zdrowy .

Link to post
Share on other sites

Możesz jeszcze "dofarbować" na khaki czy brązowo, żeby uzyskać sensowny kolor. Po co marnować jutę

 

Ktoś chyba z forum eksperymentował z farbowaniem UBACS-a na zielono, to też musiał po kilka razy farbować, żeby uzyskać sensowny efekt, bo na początku wyszedł turkusowy

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Mam pytanie,czy ktoś z was wykonał sam płaszcz maskujący,lub zna sposób wykonania go?

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

zrobiłem kiedyś cosik takiego z juty,z kapturem na głowę do której była doszyta siatka ( teraz już nie jest :) )

Plusy - jak jesienią wrzuciłeś liście pomiędzy siatkę a jutę to żadne gs się nie równa

Minus - juta pyli :), najlepszy efekt tylko przy podłożu, w pozycji siedzącej stojącej juz nie koniecznie.

dziś używam jej jako narzutka w wersji "ziemia"

 

Jak nadal Cię to będzie intersować to daj znać powiem Ci co i jak...

Edited by woysky
Link to post
Share on other sites

A ja mam taki płaszczyk z pałatki WP właśnie, tylko ze z dużym ALE

1. pałatka została skrócona tak że sięga tylko mniej więcej do kolana (potykałem się a ma maskować kucającego ma)

2. Kaptur został odcięty i przyszyty na nowo w innym kształcie tak że można się w nim skutecznie rozglądać i nie spada na oczy.

3. dorobiłem sobie mocowanie do kamizelki tak że podczas biegania nie zsuwa się do tyłu tak jak mają to w zwyczaju.

 

Jako camo do kaptura i pleców mam poprzyszywaną co kawałek zwykłą siatkę maskującą z założeniem że wypełnię zieleniną w razie potrzeby.

Nieźle się prezentuje w lesie i cieniu, można się wygodnie w niej położyć na mokrej ziemi i leżeć jakiś czas.

 

No i na koniec zaznaczę że całość została zaprojektowana na pochmurno/deszczowe wypady. Na zwykłe akcje zamierzam uszyć coś takiego samego tylko z kawałka lekkiego zielonego materiału zasłonowego.

 

 

ps. O ile nie zalega wam pałatka w domu i się nie nudzicie, kupcie coś innego :D

Edited by Landsil
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem coś takiego z siatki maskującej, "elementem roboczym" jest juta. W zasadzie to jest częściowe ghille, nie przyszyte do żadnej bluzy itp. Jest lżejsze, można je łatwiej spakować i wyjąć kiedy trzeba, a po założeniu przyczepić do bluzy nawet impowizując połączenie z rzepami, guzikami w bluzie, przywiązać do oporządzenia (nosiłem z pasoszelkami) i trzyma się dobrze. Osłania plecy, ramiona, trochę klatki (nie przeszkadza w czołganiu) i ma kaptur. Można włożyć w to roślinność i dobrze się maskuje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...