Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.050 [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://picasaweb.google.com/maciejwojtkiew...407613402034850

 

Ja kupiłem takiego customa. I oprócz tego że mi się totalnie nie podoba front oraz to że ma plastikowe body to muszę powiedzieć że jestem zachwycony. Na 480fpsów (stabilne bo +/- 2fps) ma zasięg dobrych 60m. Z baterią 12v kulki lecą nie jak po sznurku ale jak laser ;)

 

Lufa niestety nie jest wymiarowa i średnica jest sporo mniejsza od prawdziwka lub repliki vfc bo nie daje się zamontować żeby nie latała polskiego dwójnogu do beryla.

Link to post
Share on other sites
Korpus, tłumik płomienia, pokrywa zamka, rura gazowa została wykonana ze stali, pozostałe elementy takie jak lufa zewnętrzna, podstawa muszki, kolanko gazowe, podstawa szczerbinki, obsada łoża, szyna boczna, wycior oraz przyrządy celownicze zostały wykonane również z metalu(ZnAl).

Od Krakmana.

Na bank masz plastik w body ?

Bo jeżeli tak to rezygnuje chyba z zakupu :P

W ogóle, jak z EBB, przeszkadza, głośny jest i co ważne czy da się go wyłączyć :D ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dosłownie jeden rzut oka jest potrzebny do stwierdzenia, że to jest custom. :P Na umiejscownie bolca obsady lufy - kwadrat zamiast ściętego. Na 99% przeróbka z CM.031 (chyba wersja b).

Nie próbowałeś montażu dwójnogu na rurze gazowej? Na focie z Onyksem takie zamocowanie widziałem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Osobiście nie posiadam tej repliki, ale troszkę się nią bawiłem i mogę opisać wrazenia.

 

Full metal, konstrukcja identyczna jak w VFC. Ciężki, bardzo solidny, wszystko ładnie kołkowane. Metal korpusu dobrej jakości. Wydaje mi się nawet, chociaż tutaj pewności nie mam, że jest to stal. Poczekamy jak zardzewieje :D.

Kolba lata w pozycji złożonej, nawet dość mocno. Rozłożona ma mniejszy luz, jednak nadal spory. EBB to wg. mnie śmieszna pierdoła, lata sobie takie dyndadełko w czasie strzelania i tyle. Zamek lubi zostać odciągnięty, nawet na singlu- nie wiem czym to jest spowodowane.

Zasięg zacny, czuć, widać i słychać że replika ma dużą moc. GB chodzi całkiem przyjemnie, bez zgrzytów i zbędnych jęków sprężyny.

Drewno jest identycznej jakości jak we wczesniejszych modelach, czyli takie sobie, miękkie i słabo zabezpieczone lakierem.

Tyle ode mnie, w razie pytań męcznie Magzi'ego, ale nie mówcie kto Was przysyła ;)

Edited by cyku
Link to post
Share on other sites

Dla mnie repliczka wypas.

Komora zamkowa rdzewieje czyli stal ;).

EBB wywaliłem na starcie :P. Wykonanie jak na chińczyka bardzo zacne. Kolba jak wyżej - ma luzy których łatwo się zniwelować nie da. Mechanizm kolby jest unieruchomiony zanitowanymi elemantami w komorze zamkowej więc kapa.

Drewno śliczne jak dla mnie (tylko nadlewy lakieru są ale co tam :P). Nakładka rury gazowej jak w innych modelach Cymy - z drewna litego (wywaliłem też na starcie i wstawiłem rurę z risem). Magazynek ma plastikowe obydwa zaczepy więc też zmieniłem na 2-letni Classicowski :P.

Odchyłka fps'ów to ok 2/3. Ogółem ma ok. 435-438.

Jako że jestem fanem AIMS'a, a na drugie VFC mnie nie stać bardzo go chwalę (a mam z czym porównywać).

 

Fota: http://i26.tinypic.com/2ptzalj.jpg

Niedługo czeka go paintjob i styranie na starego łepona for PMC. :D

Edited by helgrind
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hmmm no właśnie, przyjrzałem się bliżej zdjęciom i rzeczywiście - o ile chcemy pełnej rekonstrukcji - to trzeba byłoby wymienić tłumik, muszkę, kolanko, łoże, magazynek (jakiś taki specyficzny, inny niż w AK74), wywalić motylka (jaskółkę?), dorobić nowy bezpiecznik, albo chociaż atrapę, wydaje mi się też, że język spustu jest inny, no i sama kolba (główny powód który skłania do robienia z CM 50 Tantala) ma inny kształt i długość. No ale nie każdy jest ortodoksem i jeśli będzie chciał sobie tego AIMSa lekko stylizować, to zrobi połowę z powyższej listy i też będzie happy :)

Link to post
Share on other sites

Polecam M90. Będziesz miał fajnego ROF-a, i części będą żyły i żyły 8) Zasięg może 20% mniejszy od stocka. I śmiało będziesz mógł do budynków wbijać;)

 

A tak serio, wstaw M110 Guardera, po uszczelnieniu wszystkiego, zamontowaniu precki i dobrej gumki HU, będziesz miał spokojnie 380-400 FPS. Więcej, naprawdę nie ma sensu wyciskać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

I jak tam drodzy użytkownicy, posypało się już coś, czy wasze Cymki 50 dalej śmigają? Polecacie coś wymienić na starcie, czy na razie wszystkie części dają radę?

 

No i czy ktoś próbował wsadzać najdłuższego dostępnego sticka (G&P 2200mAh, 9,6v) pod pokrywę; zmieści się?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...