Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kto jest na bieżąco, niech spróbuje to przetłumaczyć:

 

(efekt żyroskopowy w ruchu obrotowym).

Obracające się ciało o dostatecznie dużym momencie pędu K,

na które działamy parą sił F,

wytwarzając moment siły M.

 

Zgodnie z II zasadą dynamiki w małym odstępie czasu dt następuje przyrost delta dK. Ponieważ przyrost dK jest mały i prostopadły względem K, to moment pędu po czasie dt równy K+dK jest praktycznie co do wielkości taki sam jak K tylko obrócony o kąt dj=dK/K. Oznacza to, że oś obrotu ciała wykonała obrót o kąt dj w płaszczyźnie xy, chociaż działający moment siły dąży do obrotu osi ciała w płaszczyźnie yz.

Prędkość kątowa W tego obrotu nazwanego precesją wynosi:

W = dj/dt=dK/(K*dt)=M*dt/(K*dt)=M/K. Ostatecznie: M=WxK. Moment sił M równoważy moment sił reakcji bąka występujący przy precesji. Ten moment siły (-M) nazywa się momentem sił żyroskopowych. Przykład: bąk dziecinny, stabilizacja jazdy na rowerze, stabilizatory na statkach, żyrokompasy itp.

 

Źródło: http://fizyka20.webpark.pl/20.html

 

___

 

Zakładam, że wprowadzanie pocisków tego kształtu: w ruch wirowy wokół osi strzału ma sens nawet przy tak małych masach. Jest zatem szansa na przewidywalność toru lotu, a tym samym na osiągnięcie lepszego skupienia. W połączeniu z lepszym opływem powietrza, może to dać ciekawe efekty.

 

Skoro kulka BB o masie 0.2 - 0.3g potrafi "wyrwać" do góry jak szalona po przeleceniu ok. 40m. Siły, które działają na taki mały nabój są oczywiście odpowiednio mniejsze, jednak nie zamierzamy z tego strzelać na 200-300m.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mnie bardziej interesuje jak wygląda sprawa, z FX'ami można by wydzielić temat jakiś o nich nie za dużo o tym wiadomo, a jest chyba tylko garstka ludzi, którzy mieli przyjemność się tym bawić ;-)

 

Z tego co widać to są to konwersje do broni ostrej na pociski z farbą...

 

Pozdrawiam Wojdatuz

 

edit: po lekturze informacji o tym słyszymy bardzo interesującą i chyba zamykającą temat FXów wiadomość:

 

'.38 cal. and 9 mm calibres and feature tactical accuracy up to 25 feet (7.6 meters). The 5.56 mm calibre is tactically accurate with ball cartridges to 100 feet (30 meters).'

 

a szkoda...

 

edit2: albo nie do końca: http://www.simunition.com/upload/doc_4.pdf maximum range: 200m hmmm... ;-)

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Dex wiatrówki 500J były maxymalnie z tego co pamiętam, przerabiane przez jakiś czeski sklep i sprzedawane jako custom.

 

Co do AS V2. Panowie klękajcie! Pojawił się mesjasz! Temat jest bez sensu z tego powodu że piszesz o rzeczach o których masz małe lub znikome pojęcie wypominając innym że piszą bzdury.

 

∩ ∩ ∩ ∩ ∩ ∩ ∩ ∩ ∩

 

tra ta ta ta ta

 

maniak_killer.gif

 

Pisząc takie posty przedstawiasz tylko swój poziom tak samo jak pisanie posta pod postem i to w kółko próbując podsycać temat.

 

Gdybyś miał wiedzę o tym o czym piszesz wiedział byś że do RAMów wprowadzili konwersję na 6mm magazynki na 30 "łusek" i pociski w kształcie sterowców tzw. "rybki".

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ok.

Miejsce dla Mesjaszy jest już zarezerwowane. Oczywiście wielce szanowni Panowie po tuningach i wiele lat w branży. Po 1000kg wystrzelonych kulek. Po co ja się tutaj próbowałem przebijać z jakimiś kretyńskimi pomysłami, skoro blask wiedzy, znajomości i doświadczenia niektórych guru ASG oślepia. Wiedza, która powala na kolana nawet Nawy Seals. Dotknąć nie można. To co pisze tutaj parę osób to świętość jakaś? Czy jeżeli guru gada bzdury, to nie można tego zanegować?

 

___

 

Nie naruszyłem żadnych zasad, ani wbrew temu co mi ktoś zarzucił - nikogo nie obrażam, ani nie mam takiego zamiaru. Jeżeli "mędrcy" nie zgadzają się z moimi pomysłami, to może powinni wylewać swoje mądrości w innych wątkach. Jeżeli znajdzie się paru entuzjastów o otwartych umysłach, to może będą chcieli pociągnąć ten wątek we właściwym kierunku.

Po co go ucinać?

Jeżeli Tobie się pomysł nie podoba, to po co uczestniczysz w temacie?

To chyba otwarte forum?

 

 

Nie mam pojęcia o temacie, o którym piszę - zaznaczyłem to na samym początku.

Po to są pomysły na forach, żeby je przedyskutować, a nie popisywać się swoją znajomością tematu. Zapewniam Cię, że jest wiele osób mądrzejszych od Ciebie. Akceptujesz ten fakt? Ja tak. Nie próbuj stać na straży własnej logiki, bo może się okazać, że nie masz racji. Ja się nie próbuję przebić z Własnym pomysłem, tylko odczuwam potrzebę zmian. Nie wszyscy muszą odczuwać taką potrzebę. Ja to rozumiem. Nie uważam Ciebie za gorszego i głupszego, bo uważasz, że wszystko jest OK. Oczekuję tego samego w zamian.

 

Stawiam sprawę tak:

- jeżeli Wam się pomysł nie podoba, to nie musicie uczestniczyć w dyskusji.

- Niepotrzebnie formułujecie nieprzyjemne stwierdzenia i tym samym prowokujecie do nieprzyjemnych stwierdzeń.

- Wypowiedź kilku osób mnie nie zniechęca.

- Co więcej, temat warty merytorycznej dyskusji sprowadza się do gierek słownych i przepychanek. Kolejni odwiedzający mogą się tym zrazić.

- zamierzam respektować zasady dyskusji na forach i oczekuję tego samego od innych. Na tym forum są chyba tysiące tematów, w których można się udzielać.

 

Czasem tak jest, że ludzie brną w jakiś temat, sądzą że ich wiedza jest wielka. Pokory trochę by się przydało. Już starożytni filozofowie to wiedzieli. Sęk w tym, że postęp jest nieunikniony i czasem bywa tak, że ta ogromna wiedza staje się bezużyteczna, czego w świetle powyższego Tobie i podobnie myślącym życzę.

 

Za parę lat coś się zmieni / pojawi na rynku as, zwyczajnie dlatego, że obecnie używane repliki mają poważne wady, które negatywnie wpływają na rozgrywkę. Czy to będzie coś na modłę tego o czym pisałem czy nie - to nie gra roli. Jeżeli takie postawy nie zrażą mnie do AS, to perfidnie będę załączał link do tego tematu, w innych dyskusjach.

 

Niech moc będzie z Wami. Czapki z głów!

Aaach... przepraszam, że się odezwałem. Gdybym wiedział, że to wszystko jest tak poukładane, to bym się nie odzywał. Pełnisz rolę drogowskazu? Światełka w tunelu dla zabłąkanych? Nie podoba Ci się temat? Uważasz, że pomysł jest głupi? OK, wyłącz się z dyskusji.

 

 

____

 

PS. Nie martw się o mój poziom. Sam biegasz z repliką po lesie. Zapewniam Cię, że są ludzie, dla których już samo to jest świadectwem głupoty. Większość ludzi na tym forum zapewne nie podziela tego poglądu, więc jeżeli będę miał ochotę pożartować, to to zrobię.

Edited by alvander
Link to post
Share on other sites

Teraz w temacie.

(btw, kto powiedział, że nie można napisać 2 postów po sobie? Nie nakręcam tematu, tylko inni próbują nie wiedzieć czemu, urwać mu łeb, bo już wszystko jest wymyślone i powiedziane)

 

 

edit: po lekturze informacji o tym słyszymy bardzo interesującą i chyba zamykającą temat FXów wiadomość:

 

'.38 cal. and 9 mm calibres and feature tactical accuracy up to 25 feet (7.6 meters). The 5.56 mm calibre is tactically accurate with ball cartridges to 100 feet (30 meters).'

 

a szkoda...

 

edit2: albo nie do końca: http://www.simunition.com/upload/doc_4.pdf maximum range: 200m hmmm...

 

No mam nadzieję, że nie do końca! Tak w ogóle to dzięki za tego posta, bo już sam zaczynam wątpić w sens tego wątku.

 

Z tego co widzimy tego rodzaju amunicja została zaprojektowana do ćwiczeń przy użyciu prawdziwej broni z konwersją. Wszystko po to, żeby zapewnić maksymalną realistykę podczas ćwiczeń. Amunicja musiała zapewnić podobną celność co broń ostra, na dystansach, które wchodzą w grę w czasie prawdziwej akcji (którą się ćwiczy). Amunicja spełnia te założenia. Po co jednak ktoś to wymyślał, skoro mamy doskonałe repliki ASG z możliwością tuningu i tylu fachowców w dziedzinie? Po co w Systema'ch są wymienne cylindry? Po co tyle trudu? Moim zdaniem dlatego, że są ludzie na tym świecie, którzy uważają, że nie wszystko jeszcze wymyślono.

 

Maniaków ASG zapewne może zainteresować fakt, że:

 

Greenshield® are truly frangible, lead-free, full-energy training ammunition, designed to reduce health and safety hazards by eliminating exposure to lead and other heavy metals. The bullets are composed of a patented, copper-tin-polymer compound and do not require a jacket, so splash back and ricochet dangers are virtually eliminated – the projectiles disintegrate into powder upon impact with a hard surface (steel target or backstop material).

 

Źródło: http://www.simunition.com/cartridges/green...training_en.php

 

Broszura: http://www.simunition.com/upload/doc_9.pdf

 

Ja z tego wyciągam taki wniosek:

użyty do budowy główki pocisku materiał (z tego co rozumiem jakiś polimer) po trafieniu zostawia po sobie proszek. Tych nabojów używa się chyba bez żadnej modyfikacji broni, a zatem mają ogromną energię, więc niby nie o to chodzi, ale...

Otóż jeżeli pocisk o innym kształcie ma lepsze właściwości balistyczne, ale żeby miał lepsze osiągi, powinien mieć odpowiednią masę, to rozwiązanie problemu, który mnie nurtuje tkwi w materiałach użytych do jego produkcji.

 

Doszedłem do wniosku, że poprawa celności na dystansie 50m i "w miarę efektywny zasięg" na dystansie 70m to cel jaki można osiągnąć, przy zapewnieniu maksimum bezpieczeństwa. Jeżeli osiągnięcie tego celu wiąże się z koniecznością nadawania większej energii pociskom BB V2, nawet jeżeli miałyby lepsze właściwości aero, to rośnie ryzyko. Można to eliminować (podkreślam: CZĘŚCIOWO) poprzez użycie do budowy pocisku innych materiałów.

 

Replika z tuningiem M150 i model pocisku nowego typu rozwiałby wątpliwości.

Jak już pisałem: jeżeli będzie optymistycznie, to do wymiany pójdzie komora hop-up i magazynki. Reszta raczej może pozostać taka sama. Wcześniej napisałem, że wymienić trzeba gearbox, ale po co? Wydaje mi się, że nie będzie takiej potrzeby, więc chyba się rozpędziłem.

 

Może ma ktoś jakieś ciekawe przemyślenia na ten temat.

Tylko błagam, bez złośliwości. Życzę wszystkim żeby byli młodzi piękni i bogaci. Także niech im Bozia mądrości wszelakiej nie skąpi. Szczerze!

 

Szybciej, dalej, śmielej i bezpieczniej.

Edited by alvander
Link to post
Share on other sites

Pisanie postów samemu po sobie może rzeczywiście irytować... Ale skoro mam czas, a nikt nie pisze... Co mi tam.

 

Znalazłem odpowiedni materiał do budowy testowych pocisków:

http://pl.farnell.com/polypenco/nylon66-ro...m-pk5/dp/520287

 

Zrobię parę "kulek". Mam dostęp do wszystkiego co trzeba. Sęk w tym, że muszę to wszystko zamawiać. Może ktoś ma dostęp do podobnych materiałów "na miejscu"?

Ten pręt jest wykonany z materiału, którego ciężar właściwy wynosi: 1.15.

 

Z moich obliczeń wynika, że nabój w kształcie para:

podstawa walec 6x6 + pół kuli śr. 6mm

będzie ważył ok. 0.25g (zrobiłem sobie tabelę w XLS, jeżeli ktoś chce to mu wyślę).

Nabój będzie miał objętość 0,226194671 cm3, a normalna kulka bb ma 0,113097336

cm3.

Ciekawe jak by to poleciało...?

Link to post
Share on other sites

Zapytam jeszcze raz po co? Są już pociski w kształcie "sterowców" nawet z lotkami o kalibrze 6mm i pełne konwersje do RAMów gdzie do magazynka od emki wchodzi 30 łusek w których są umieszczone "rybki", łuski wypadają nawet a zasięg jest spory. Ale to już było...

 

Btw. Wiem że są osoby mądrzejsze ba wiem nawet że są głupsze, po prostu ja wiem kiedy mam mieć szacunek dla osoby która ma większą wiedzę.

 

Chcesz rozwoju i ewolucji AS? Kup sobie obrabiarkę CNC i frezuj szkielety ze stali wysokowęglowej lub z dura PA6, zrób projekt tłoka i zębów które będą służyć latami.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Możesz podać jakieś linki? Chętnie się zapoznam.

 

edit:

Zrobienie takiego tłoka to nie problem. Technika i możliwości to jedno, reszta to marketing. W końcu dlaczego nadal jeździmy na paliwach ropopochodnych?

 

...

 

Rynek ASG jest dzisiaj w fazie dojenia. Rośnie popyt itp. ludzie chcą więcej mocy, żeby popisać się przed kolegami i mieć przewagę nad konkurencją. To wymaga tuningu replik stockowych. Biznes się kręci.

 

Jeżeli AirSoft to sport, to nie jest fair używanie różnych replik. Jeżeli nie sport, to co? Niedługo z wiatrówek 500J będzie można strzelać? Nie tędy droga chyba raczej. Szukam rozwiązania, które mogłoby potencjalnie wskazać nowy kierunek. Wnioski można wypracować samodzielnie lub wspólnie, a zmiany wymusić wyłącznie "społecznościowo".

 

....

następny edit

Co do mądrzejszych - szacunek.

Nikt nie będzie jednak w stanie udowodnić mi swojej wyższości w jakiejś dziedzinie, komentując moje słowa w zgryźliwy sposób i sprawiając wrażenie, że myśli: "po co piszesz na tym forum chłoptasiu. Tutaj są mądrzejsi, a Ty tylko czytaj i się ucz". Z resztą po raz kolejny podkreślam: Jestem laikiem w dziedzinie ASG, fizyki itp. Jestem prostym informatykiem. Ostatnio programuję MS Access<>MySQL. ASG to dla mnie forma wypoczynku i okazja do spotkania ze znajomymi. Nie jara mnie na tyle, żeby się dusić nad tym tematem. Jak się wkurzę, to sprzedam swój karabin w cholerę i przerzucę się na rybki, albo znaczki.

 

Po prostu wkurza mnie brak możliwości trafienia w cel odległy na 50m i zastanawia czy można to poprawić. Ludzie pokupowali sprzętu za wiele tysięcy zł, mundury, kaptury, kabury - żeby było realistycznie... A i tak wszyscy strzelają seriami po 50 nabojów, które latają gdzie chcą. Na mój gust to jest do dupy! (jeżeli ktoś to moderuje, to można to ostatnie zdanie wyciąć)

 

Jeżeli ktoś po przeczytaniu tego posta doszedł do wniosku, że nie jestem >>prawdziwym<< miłośnikiem ASG, to proszę tego nie komentować. Nie jestem - sam to mówię, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Edited by alvander
Link to post
Share on other sites

Niech ktoś już ten temat zamknie...

 

Alvander: chciałeś dyskusji nad pomysłem, ale jak tylko ktoś coś wtrąci, to stajesz się nie przyjemny i twierdzisz, że zostałeś zaatakowany. Obawiam się, że to Twoja postawa zraża potencjalnych dyskutantów/czytających. Zresztą, koncepcje, które tu przedstawiasz są albo mało nowatorskie, albo w ogóle, albo bez sensu. Nie jest łatwo wymyślić coś, czego jeszcze nikt nie wymyślił, zwłaszcza, jeśli nie ma się wiedzy. Ty niestety wykazujesz się tutaj lekkim jej brakiem i pewną niedojrzałością.

Nie życzę Ci źle, ale z tego tematu nic nie będzie... Masz rację mówiąc, że stanowisko mesjasza nie jest zarezerwowane i że rewolucyjne pomysły były nieraz co najmniej wyśmiewane, ale potrzeba doświadczenia, żeby wiedzieć kiedy to jest WŁAŚNIE TEN POMYSŁ. To nie jest ten. Zresztą, Edison wynalazł żarówkę przypadkiem. Nie ma chyba genialnego odkrywcy/wynalazcy, który w swoim życiu nie głosiłby kompromitujących i bezsensownych teorii - wiem, że w szkołach uczą tylko tych rewolucyjnych, ale np. Einstein nie wymyślał całe swoje życie teorii względności, przez resztę życia był tak samo mało spektakularny jak większość naukowców.

 

Na marginesie jeszcze dodam:

Nawet jeśli wpadniesz/już wpadłeś na mega hiper genialny pomysł, nawet jeśli ktoś Ci przyklaśnie i powie, że to fajne, to co dalej??? Pójdziesz z pomysłem na polibudę do jakiegoś studenta? Czy sam zbudujesz z klocków lego model karabinu? (ci co wiedzą o co chodzi to wiedzą ;) )

 

Pozdrawiam.

Mortis

 

PS. Zapewniam Cię, że jak skierujesz swoje niemałe siły i czas na pożyteczniejsze zajęcia i przestaniesz marnować swój czas na takie pierdoły, to zyski/korzyści będą znacznie bardziej adekwatne.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
Zrobienie takiego tłoka to nie problem.

 

Więc czemu go jeszcze nie zrobiłeś? Był byś bogaty, nawet licząc sam rynek polski!

 

 

 

Ech, dyskusja zdechła, każdy powtarza Ci to samo ale do ciebie nadal nie dociera...

 

 

Po prostu wkurza mnie brak możliwości trafienia w cel odległy na 50m
Chyba bawimy się w różne odmiany ASG.

 

 

 

Oczywiście wielce szanowni Panowie po tuningach i wiele lat w branży.
Wiesz, chyba trafiłeś w sedno. Nie masz jak widać zbytniego pojęcia o podstawowych niektórych zasadach którymi rządzi się ASG czy jakakolwiek balistyka a chcesz robić rewolucję? Trochę słabo. Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

W kolejności chronologicznej:

- Rzuciłem temat, nie przemyślany bez wiedzy itp.

- Usłyszałem: nie bo nie, nie znasz się, co Ty wiesz, a po co itp.

- Kilka postów było konstruktywnych

Sorry, ale w 80% to nie była dyskusja, tylko werdykt jakiejś nieformalnej rady starszych. Zamierzam sprawdzić samodzielnie jak się zachowa nabój wystrzelony ze zwykłego AEG'a.

 

Liczyłem na to, że dowiem się czegoś nowego. Ktoś podzieli się doświadczeniem w podobnych próbach, pomysłach itp. Te "wtrącenia" są nie na temat.

Pierwotne pytanie brzmi: "Co zrobić, żeby było lepiej? Czy da się zrobić coś logicznego? Czy ktoś jest w stanie coś mądrzejszego powiedzieć?". Kilka osób uważa: "Nie, nie i nie". Jeszcze raz podkreślam, ja to akceptuję, ale liczę na to, że pojawi się ktoś kto powie: "może nie do końca to bez sensu..."

 

Proszę o wybaczenie, ale przyjąłem do wiadomości Wasz sceptycyzm i nadal mnie to nie zniechęca. Może jest ktoś kto chciałby czynnie wesprzeć taką koncepcję?

 

Nie drążcie tego tematu.

Jak ktoś zacznie to czytać, to straci wątek już po pierwszej stronie przez te niepotrzebne komentarze. Zgłębiajcie swoje doświadczenia, a ja będę uprawiał swoje szaleńcze pomysły. Jeżeli regulamin tego forum to dopuszcza oczywiście.

Ja pokazałem swój niepoprawny optymizm, a być może nawet głupotę. Wy pokazaliście swoje wybitne umiejętności w prowadzeniu konstruktywnej "burzy mózgów".

Przecież możecie sobie odpuścić ten temat.

 

Czy wątek się kończy jakoś formalnie? Czy można sobie pisać?

Link to post
Share on other sites
Co zrobić, żeby było lepiej? Czy da się zrobić coś logicznego
Zrób precyzyjne kulki które nie będą w cenie pereł. Zrób stalowy szkielet GB na CNC zamiast gównolitowego odlewu. Zrób tłok o którym wspominałeś że to żaden problem. Zrób cokolwiek lepszego niż jest. I taniej.

 

Zaskarbisz sobie tym ogrooomny szacunek i uznanie, zapewniam.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites
Pierwotne pytanie brzmi: "Co zrobić, żeby było lepiej? Czy da się zrobić coś logicznego? Czy ktoś jest w stanie coś mądrzejszego powiedzieć?"

Powinieneś napisać do Systema Japan. Oni tam codziennie zachodzą w głowę, jak zrobić airsoft "lepszym". Ostatecznie, kup sobie systemę PTW.

 

Sorry, ale w 80% to nie była dyskusja, tylko werdykt jakiejś nieformalnej rady starszych.

O rany, nie ma żadnej rady starszych. Czy jak rodzice mówią Ci, że czegoś nie możesz/nie da się, to też pieprzysz o werdyktach rady starszych?

Tylko nie rób z siebie ofiary.

 

- Rzuciłem temat, nie przemyślany bez wiedzy itp.

- Usłyszałem: nie bo nie, nie znasz się, co Ty wiesz, a po co itp.

- Kilka postów było konstruktywnych

Rzuciłeś temat z dupy, w którym sam do siebie piszesz, bo tak na prawdę nikt, kto ma trochę więcej oleju w głowie nie ma tu nic konstruktywnego do napisania.

 

I gdzie jest moderacja, bo już cierpliwość tracę...

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Dex, On wcale nie chce ulepszać tego co jest, ma powstać odmienny ( lepszy ) system asg i nikt nie chce podjąć nawet akademickiej dyskusji w tym kierunku ... w sumie , to nie wiem czemu :mrgreen: Może jakaś abstrakcyjna burza mózgów - ludzi którzy zapomną na chwilę zasadę działania aega by coś Mu dała :???:

A wracając do tematu :wink: @ KicpA , rybki są do dupy :poddanie: przepuściłem je przez kilka luf ( różne fpsy) nawet tą którą widziałeś ( ponad 850 fps) i nie lata do dobrze - są za lekkie, niedokładnie wykonane i świrują ... bardziej niż podłej jakości kulki. Może, i tu ukłon w stronę pomysłodawcy tematu - amunicja tego mniej więcej kształtu (rybki) ale cięższa i ze skręconymi względem osi podłużnej lotkami - w celu nadania rotacji . Skoro to się udaje w wypadku niektórych dzikich, którzy zaopatrują swoje strzały w lotki powodujące wirowanie - może i tu zadziała

Link to post
Share on other sites

dexterkrak:

Napisałem:

Zrobienie takiego tłoka to nie problem. Technika i możliwości to jedno, reszta to marketing. W końcu dlaczego nadal jeździmy na paliwach ropopochodnych?

 

Ignoruję inne wypowiedzi nie na temat. Proszę się nie trudzić, nie będę dyskutował w tym wątku o niczym innym jak o modyfikacjach ASG mających na celu osiągnięcie celu, o który się tutaj od początku rozchodzi.

 

Znasz zapewne słowo "kontekst". Nie napisałem, że go pyknę (tłok) w piwnicy po godzinach. Gwoli jasności: budowa i dołączanie porządnych tłoków w stockowych replikach to nie problem dla producentów. Producent to taki ktoś kto coś produkuje, a problem to takie coś co trudno rozwiązać. Mogę objaśnić również znaczenie słowa "kontekst", ale szkoda czasu - zapraszam do Wikipedii.

 

Do rzeczy.

Te fisze są zajefajne! Czy ktoś widział jak to lata? Z tego co rozumiem daje się konwersję ASG do repliki RAM, nowe magazynki i dzida.

 

Super! O takie rzeczy mi właśnie chodziło.

Hę, swoją drogą odnoszę wrażenie, że nie wiedziałeś wcześniej o istnieniu tego, inaczej napisałbyś od razu. Nieprawdaż?

 

Brnąc w temat: wiemy, że kulka może mieć inny kształt. Są ludzie którzy to sprawdzili. Nie kosztuje to kroci.

 

Sam fakt, że fisze są i że ktoś je zrobił itp może w końcu zamknie usta sceptykom. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

 

Nie jestem jednak w pełni usatysfakcjonowany wynikami poszukiwań szanownych kolegów :-D

 

Chcę więcej!

Wydaje mi się, że w wersji airsoftowej łuski w fiszach (hehe, łuski rybek) są nie potrzebne. Wydaje mi się, że kształt jest właściwy (pewnie producent robił jakieś testy, więc zakładam, że na początek wystarczy. rynek wszystko zweryfikuje).

 

COŚ JEST NA RZECZY! BRNIJMY PANOWIE!

 

al_fik - jesteś wielki, dzięx. Pisaliśmy posty równolegle, więc dodałem ten komentarz. Rozwiałeś wątpliwości dot. zachowania "rybek" w locie.

 

O rany, nie ma żadnej rady starszych. Czy jak rodzice mówią Ci, że czegoś nie możesz/nie da się, to też pieprzysz o werdyktach rady starszych?

Tylko nie rób z siebie ofiary.

Nie no miałem się nie angażować, ale jeszcze mi będzie za rodziców robił. Idź spać.

Edited by alvander
Link to post
Share on other sites

:-)

No, bo może się za chwilę okazać, że wszystko już dawno zostało wymyślone. Ja tu się niepotrzebnie narażam, a inni sobie już dawno z czegoś tam fajnego strzelają.

 

Jeżeli temat tego co już jest, został wyczerpany, to może teraz trzeba by się skupić na wykonaniu testowej amunicji nowego typu.

Potem pobiegniemy do urzędu patentowego. Kolega ma firmę w Hong-Kongu.

Pomysł + Patent + Produkcja w Chinach = ???

 

No cóż. Słowo się rzekło.

Śmiem stwierdzić, że przy pewnym zaangażowaniu i odrobinie szczęścia (ktoś musi w to uwierzyć) jestem w stanie zorganizować produkcję. Przy takich zleceniach produkcji nie można polegać na "nakładzie" dla grupy entuzjastów. Duże nakłady muszą się szybko zwracać. To nie na moje możliwości. Jestem realistą, więcej niż "kulki nowego typu" się nie da zrobić w taki sposób i przy niskim nakładzie finansowym. Można natomiast wejść w kontakt z Japońcami, Chińczykami itp., żeby opracowali odpowiednie konwersje. To jest realne.

 

Ja wiem, że tu wszyscy to już ćwiczyli, więc sorry jeśli się znowu wygłupiłem.

Nie rozpocząłem tego wątku z myślą o tym - żeby nie było, że coś tam.

Jeżeli ktoś jest "chętny" to niech sam próbuje.

Link to post
Share on other sites
Brnąc w temat: wiemy, że kulka może mieć inny kształt. Są ludzie którzy to sprawdzili. Nie kosztuje to kroci.

Doprawdy? :lol:

 

Jeszcze jakieś rewolucyjne teorie? Najlepiej spiskowe, coś z paliwami ropopochodnymi, bo ten wątek jest interesujący :P

Link to post
Share on other sites

Rozwiązanie tego tematu leży całkowicie w nauce. Żadne złośliwości tu nie pomogą.

 

Kulki do paintballa mają w standardzie energię nawet 16J. W momencie zderzenia taka energia rozkłada się na boki (kulka pęka), ale również powierzchnia styku jest znacznie większa. W teorii punkt styku kuli z płaszczyzną, to punkt, jednak w praktyce można śmiało przyjąć, że energia uderzenia rozkłada się odpowiednio dla:

 

Paintball - 1,5131 cm2 / 151 mm2 - czyli 2/3 powierzchni przekroju kulki 1.7cm, przyjąłem taką wartość ponieważ kulka nie jest twarda, a i cel jest zazwyczaj miękki :-), np czyjaś dupa.

czyli mamy

16J / 151mm2 daje nam 0,10596J / mm2

(skąd 16J? 1/2m = 1.6g = 0,016kg; 0,016kg * 10000 (m2/s2) = 16J, nieprawdaż? Co prawda również w uproszczeniu, ale na tej samej zasadzie obliczana jest en. BB, więc się tego trzymajmy.

 

ASG - 0.28cm2 / 28,27431mm2, przy czym przekrój przyjmuję jako całość, myślę, że śmiało można tyle założyć, biorąc pod uwagę, że to tylko pole przekroju a nie cała powierzchnia kulki. Robię inaczej niż w przypadku paintballowej kulki, bo tu mamy twardy materiał.

1.2J / 28mm2 daje nam ~0,043J/mm2 czyli mimo rozmiarów i wagi wielokrotnie mniejszej i wielokrotnie mniejszej energii, energia jaką przyjmuje 1mm2 naszego ciała jest tylko ok. 2x mniejsza niż w przypadku paintballa.

 

Ale mamy jeszcze coś takiego jak odczuwalność i wytrzymałość ludzkiej skóry. Jest to istotne w przypadku bezpośredniego trafienia z bliska. Kulka 6mm może się przebić przez naskórek, a Paintball najwyżej nabić siniaka.

 

Oczywiście poleciałem po łebkach, ale są to jakieś obliczenia, a nie kwadratowe kulki. Zakładam, że w rzeczywistości wyniki są zbliżone do przedstawionych.

 

Jeżeli kulka ASG V2 musiałaby ważyć powiedzmy 0,5g (ze względu na konieczność nabycia właściwości aerodynamicznych), to zwiększenie powierzchni uderzenia pozwoliłoby rozłożyć energię kinetyczną na większą powierzchnię. Gorzej przy większych masach. Wówczas należałoby poszukać materiału odpowiednio kruchego.

 

Śmiem twierdzić, że tuning "mocowy" ma jakąś alternatywę.

 

Potrzebuję zatem jakichś wskazówek dot. aerodynamiki takiego małego ciała o takiej małej masie. Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by alvander
Link to post
Share on other sites

 

Ale mamy jeszcze coś takiego jak odczuwalność i wytrzymałość ludzkiej skóry. Jest to istotne w przypadku bezpośredniego trafienia z bliska. Kulka 6mm może się przebić przez naskórek, a Paintball najwyżej nabić siniaka.

 

Proszę Cię przestań już kombinowac, bo wiedzę masz żadną i wypisujesz bzdury, że az szkoda gadać.

Napisali Ci o tym Koledzy powyżej. Tak samo jak o tym, dlaczego kulka się sprawdza w ersofcie, a ciało o kształcie "rybki" pomimo stateczników już nie.

 

 

Niech ktoś to juz zamknie. Prosze.

Link to post
Share on other sites

Jak wiesz więcej, to mnie popraw, oświeć.

Rybki wg komentarza były słabo wykonane i zbyt lekkie. Po co się wtrącasz, żeby dosrać i zamknąć dyskusję? Temat dobrze się nawet jeszcze nie zaczął, bo najczęściej piszą ludzie, którzy nie mają nic do powiedzenia.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...