Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem open bolta. Jeśli osiągi oraz celność są lepsze i nie zamarza to chyba jest to warte zachodu. Mam w związku z tym kilka pytań. Po pierwsze cena oraz dostępność w PL. Ile to kosztuje i kiedy będzie na stanie w polskich sklepach? Druga sprawa to magazynki. Można używać tych zwykłych czy są potrzebne jakieś specjalne przystosowane do nowego mechanizmu? Widziałem na filmie zamieszczonym, przez kusiola, że gość coś majstrował przy magach. Co to za modyfikacja?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zastanawiam się nad kupnem open bolta. Jeśli osiągi oraz celność są lepsze i nie zamarza to chyba jest to warte zachodu. Mam w związku z tym kilka pytań. Po pierwsze cena oraz dostępność w PL. Ile to kosztuje i kiedy będzie na stanie w polskich sklepach?

Takie pytania to raczej wróżce lepiej zadać :icon_razz2: Obydwa polskie sklepy które ściągają WE mówią że dostawa prawdopodobnie w czerwcu, jak będzie zobaczymy. Zastanawiam się tylko, czy to co trafi do nas to będzie nowa wersja, czy stara - znając życie to pewnie ta druga.

 

A właśnie marnus, ile was kosztowało kupowanie od ratecha i czy wat was dorwał?

Link to post
Share on other sites

No właśnie z VATem jest róznie.

Niestety na Śląsku nie d się go unikąć, za każdym razem mi doliczali, ale tylko do wartości towaru, koszty przesyłki już darowli.

Ale Wy na północy macie jakieś p..... szczęście.

Już pare razy doszło mnie, że jakoś Wam się tego udaje uniknąć.

 

A co do magów, to zasadniczo to te same, różnica jest właśnie w podajniku i uszczelce.

Jak masz stare, wymieniasz te 2 części i po kłopocie.

http://www.ratech.com.tw/store/product.php?id_product=258

 

Jak kupujesz nowe, zamawiasz te pod OB.

http://www.ratech.com.tw/store/product.php?id_product=265

Link to post
Share on other sites

obecnie dolar kosztuje 2,75 więc sam zestaw bez przesyłki będzie w PL kosztował ok. 250zł (wliczając w to te 10%) + 35zł na modyfikacje 3 magazynków + przesyłka 20zł... więc wychodzi 300zł. Cholera mogłem poczekać z kupnem repliki i teraz zamówić, bo i tak nie dużo się z niego nastrzelałem przez ostatni rok no i nie mam już gwarancji.. Jeśli dobrze widzę to nowy mechanizm jest wolny od gumowych uszczelek itp więc nic nie powinno przymarzać. Jeśli tak, to będzie to nawet opłacalne, bo przy dłuższej lufie nie będzie łapać syfonów. W innym wypadku nie ma sensu ładować 3 stów.

Testowaliście już to tak mniej więcej? Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

obecnie dolar kosztuje 2,75 więc sam zestaw bez przesyłki będzie w PL kosztował ok. 250zł (wliczając w to te 10%) + 35zł na modyfikacje 3 magazynków + przesyłka 20zł... więc wychodzi 300zł. Cholera mogłem poczekać z kupnem repliki i teraz zamówić, bo i tak nie dużo się z niego nastrzelałem przez ostatni rok no i nie mam już gwarancji.. Jeśli dobrze widzę to nowy mechanizm jest wolny od gumowych uszczelek itp więc nic nie powinno przymarzać. Jeśli tak, to będzie to nawet opłacalne, bo przy dłuższej lufie nie będzie łapać syfonów. W innym wypadku nie ma sensu ładować 3 stów.

Testowaliście już to tak mniej więcej? Co o tym sądzicie?

hehe, 300 zł? Chciałbyś, tu jest polska, tu jest drogo :icon_cry: Sama wysyłka to ok 30-40$ do tego wat i wychodzi w okolicach 400. Ja wyliczyłem sobie że mnie będzie kosztować 420 za Ob + 5 adapterów, powód dla którego wciąż nie kupiłem Ob to to że mam same magi na CO2 i czekam aż Ratech wypuści swoją, wzmocnioną wersję.

 

Jak masz kasę, wzmocnioną kolbę i magi na gg, to raczej zakup Ob będzie dla ciebie korzystny.

Link to post
Share on other sites

Mam czarnego scara, więc chyba jest tam wzmocniona kolba. Jeśli nie, to i tak nie będę w nią ładował kasy. Pójdę do znajomego i zrobi mi taki bajer jak na filmiku który wstawiłeś na forum + dorzucę jakiś amortyzator z pianki, aby zminimalizować zużycie materiału. Będę miał 100% pewność, że kolba w żadnym wypadku mi nie pęknie. Mam 3 magazynki na gg. Nie zauważyłem wcześniej, że 1 adapter jest już w zestawie, więc będę musiał kupić nie 3 a 2 dodatkowe. Zamawiać na razie w zagranicznych sklepach nie będę, bo aż tak mi się nie śpieszy, poczekam do czerwca, a nawet lipca jak będzie już można kupić to w Polsce.

Kusiol, tak z ciekawości - ile Cię wyniosły koszta za zestaw open bolt + przesyłka?

 

Takie sprawy załatwiajcie na PW...

 

pj

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Ło co tu się wyprawia, nie ma mnie 3 dni a tu tyle dobrych wieści. Fajnie że jest ta metalowa część kolby, nawet znośna cena. Zamek stalowy też super tutaj cena jest jusz trochę zabójcza, ale w porównaniu do pozostałych stalowych zamków ratech może być. Kurde teraz na upgrade AWSS do OB wydam więcej niż jest warta ta replika :icon_cry:

Link to post
Share on other sites

Ja również dołączam się do zamówienia na część 066 - czarna.

Pewnie kupiłbym ją bez zmrużenia oka, ale jedyną metoda przesyłki jest air express za 50$

Połowę tego udźwignę, najlepiej 1/3 albo nawet ćwiartkę, pytanie czy znajdzie się tylu chętnych?

Mogę nawet wziąć zamówienie na siebie, ale u mnie doliczenie VATu jest pewne.

Nie da się uniknąć jak na północy ;-)

 

To ilu jest chętnych i kto robi zamówienie?

 

A przy okazji Wesołych Świąt dla wszystkich...

Link to post
Share on other sites

Wskazówki - lepiej napisz do nich mejla z zapytaniem by wysłali zwykłym air mailem to może wyślą za 8$ :icon_razz2: A druga to zepnijcie się bo zaraz wszystkie zejdą, jak to towary deficytowe i pewnie przez następne pół roku nie będą dostępne

Link to post
Share on other sites

panowie proszę o wsparcie.

 

chcę sobie kupić SCAR-a ale mam problem, o ile w polsce jest w sumie jedna wersja to za granicą (taniej mam wrażenie) jest tego więcej. Idzie zamówienie do redwolf-a i chciałem się podpiąć ale normalnie nie wiem czy to co widzę to to co chcę.

 

jak rozumiem to jest ta wersja co w polsce: scar na co2 i gg

 

a co to jest i czym się różni poza ceną i wagą? to

 

jeśli różnice są nieznaczne albo pozytywne to zamierzam brać: to z tymi magami coś jeszcze jest bardzo sugerowanego do zakupienia??

 

ps. w wolnej chwili na pewno przeczytam resztę stron tematu ale na razie doszedłem do 5-tej i zabrakło czasu :)

 

Tańszy (203$ to Open bolt)

Droższy (235$ stara wersja z mosiężną rurką)

Poczytaj jest pełno informacji w tym temacie...

 

pj

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Dla tych co chcą zamawiać SCARy.

Pogrzebałem i znalazłem, oczywiście w wersji OB plus część 66 z TSC (RedWolf ma starą wersję SCARa):

http://www.airsoftglobal.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=552_553&products_id=13459

Do tego jak ktoś myśli o dłuższej lufie wew (363mm wchodzi idealnie):

http://www.airsoftglobal.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=570_575&products_id=11362

Magi na GG:

http://www.airsoftglobal.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=624&products_id=12010

No i nie należy zapomnieć o tym ;-):

http://www.airsoftglobal.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=570_579&products_id=13775

 

Ja posłuchałem Rucznoia i zamówiłem część 066 z TSC, bez łaski wysyłka za 8$.

Więc do zamówienia się nie dorzucam, a kupuje puki jest na magazynach, teraz tylko czekam na dostawę, pewnie za jakieś 2 tygodnie będzie, może...

Edited by kusiol
Link to post
Share on other sites

Dla tych co chcą zamawiać SCARy.

Pogrzebałem i znalazłem, oczywiście w wersji OB plus część 66 z TSC (RedWolf ma starą wersję SCARa):

http://www.airsoftglobal.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=552_553&products_id=13459

Do tego jak ktoś myśli o dłuższej lufie wew (363mm wchodzi idealnie):

http://www.airsoftglobal.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=570_575&products_id=11362

Magi na GG:

http://www.airsoftglobal.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=624&products_id=12010

No i nie należy zapomnieć o tym ;-):

http://www.airsoftglobal.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=570_579&products_id=13775

 

Ja posłuchałem Rucznoia i zamówiłem część 066 z TSC, bez łaski wysyłka za 8$.

Więc do zamówienia się nie dorzucam, a kupuje puki jest na magazynach, teraz tylko czekam na dostawę, pewnie za jakieś 2 tygodnie będzie, może...

 

A wiesz może czy gdzieś w polsce można kupić przedłużkę lufy tak żeby zmieściła dłuższą lufę ? Nie chodzi mi o tłumik.

Bo mam, jak widzę, standardowe problemy z celnością.

Edited by Lemmy 113
Link to post
Share on other sites

Z kupowaniem w Polsce?

Połowy rzeczy nie da się trafić, ale jak umiesz liczyć to HK czy Taiwan wcale nie wychodzi drogo.

W połowie z tych sklepów przesyłkę do 2 kg masz za 8$, to nie jest majątek.

A to co cię interesuje, jest w wersji do elektryka z VFC, zapytaj ich może do WE też pasuje...

http://www.airsoftglobal.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=32_224&products_id=8198

W zależności od tego jaki masz gwint na replice (były lewe i prawe - nawet z Rucznoiem się o to pokłóciliśmy) taką wersję możesz wybrać.

Lakier masz taki jak lufa w replice, więc wygląda porządnie, a ta przedłuża lufę do 18"

 

Ten link, do specshopu jest do tego co ja podałem wcześniej, tylko oni dołożyli do tego lufę wew 500mm, którą i tak trzeba schować do tłumika.

Przedłużka ze specu ma 113 mm, czyli cała lufa to 14,5" - wersja L - schowasz w tym lufę 363mm, reszta do tłumika dźwięku.

 

A swoją drogą, jak już są podane linki do sklepów to mógłbyś sobie sam pogrzebać...

Potem tematy mają po 50 stron i nikomu ich się nie chce czytać, bo lepiej zadać pytanie, zawsze znajdzie jakiś .... co odpisze ;-)

Edited by kusiol
Link to post
Share on other sites

 

Okej okej tamto wcześniej już widziałem ale zastanówmy się przecież to nie pomieści lufy 500 mm, poza tym jest niedostępne :icon_cry: , ale dzięki.

A ty też miałeś na początku problemy z celnością i hop-upem ?

 

Z kupowaniem w Polsce?

Połowy rzeczy nie da się trafić, ale jak umiesz liczyć to HK czy Taiwan wcale nie wychodzi drogo.

W połowie z tych sklepów przesyłkę do 2 kg masz za 8$, to nie jest majątek.

A to co cię interesuje, jest w wersji do elektryka z VFC, zapytaj ich może do WE też pasuje...

http://www.airsoftglobal.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=32_224&products_id=8198

W zależności od tego jaki masz gwint na replice (były lewe i prawe - nawet z Rucznoiem się o to pokłóciliśmy) taką wersję możesz wybrać.

Lakier masz taki jak lufa w replice, więc wygląda porządnie, a ta przedłuża lufę do 18"

 

Ten link, do specshopu jest do tego co ja podałem wcześniej, tylko oni dołożyli do tego lufę wew 500mm, którą i tak trzeba schować do tłumika.

Przedłużka ze specu ma 113 mm, czyli cała lufa to 14,5" - wersja L - schowasz w tym lufę 363mm, reszta do tłumika dźwięku.

 

A swoją drogą, jak już są podane linki do sklepów to mógłbyś sobie sam pogrzebać...

Potem tematy mają po 50 stron i nikomu ich się nie chce czytać, bo lepiej zadać pytanie, zawsze znajdzie jakiś .... co odpisze ;-)

 

A właśnie sorry wybaczcie mi moje amatorstwo, jestem nowy na forum, a scara kupiłem sobie ze 2 mies temu na taiwangunie.

 

A to zamówienie do redwolfa już poszło ??? bo może bym jakieś magi zaabonował

Link to post
Share on other sites

ok to ja to ujmę tak.

jak tylko przyjdzie mi zwrot podatku wezmę i sobie zakupię replikę w końcu, miał to być scar, ale doczytałem na razie do 36 strony i:

o ile się nie mylę to muszę kupić

scar-a

zestaw magów (tan) na co2

część 66

zestaw zamienny do spustu i okolic

zapasowe gumki hop-up

rozebrać karabin i zamontować amortyzator przy sprężynie odbijającej w kolbę.

 

możliwe też że będę musiał dokręcić, przekręcić i wygiąć części związane z: kolbą i jej składaniem, zaczepem do magazynka, i coś tam bodaj jeszcze ze 2 rzeczy.

no i mam jeszcze 12 stron do przeczytania.

 

dobrze kojarzę?

 

 

to może jednak kupię sobie AEG-a jako moją pierwszą długą replikę? jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

ok to ja to ujmę tak.

jak tylko przyjdzie mi zwrot podatku wezmę i sobie zakupię replikę w końcu, miał to być scar, ale doczytałem na razie do 36 strony i:

o ile się nie mylę to muszę kupić

scar-a

zestaw magów (tan) na co2

część 66

zestaw zamienny do spustu i okolic

zapasowe gumki hop-up

rozebrać karabin i zamontować amortyzator przy sprężynie odbijającej w kolbę.

 

możliwe też że będę musiał dokręcić, przekręcić i wygiąć części związane z: kolbą i jej składaniem, zaczepem do magazynka, i coś tam bodaj jeszcze ze 2 rzeczy.

no i mam jeszcze 12 stron do przeczytania.

 

dobrze kojarzę?

 

 

to może jednak kupię sobie AEG-a jako moją pierwszą długą replikę? jak myślicie?

Aeg to dobry pomysł... :icon_biggrin:

Tym bardziej na 1wszą replikę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...