Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, także dołącze się do pytania w zwiazku z WE Scar tylko mam jeszcze pare innych pytań.

Bo ogólnie interesują mnie GBB ze względu na realistyke, ale są dostępne 2 wersje tych broni jedna na Green-Gas a druga na CO2, z czego ta pierwsza ma mniej FPS. A więc wiadomo, skoro już miałbym wylecieć na pole z taka replika, gdzie miałbym tylko 30 kulek w magu to chociasz chciałbym mieć pewność że jak wystrzele te 1 kulke to poleci ona celnie, daleko i w miare szybko, zeby nie być kompletnie bez szans. A więc jak jest w obu rodzajach tej repliki z celnością, zasięgiem, FPS - czy da sie go jakoś regulować w wersji GG i CO2? Która bardziej polecacie? Czy sa jakieś znaczne różnice?

 

Na gunfire.pl model na GG można już dostać za 975zł + przesyłka gratis, model CO2 jest na specshop.pl i kosztuje 1149zł.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeszcze wyczytałem że są generacje tych modeli, od gen1 do gen3.

 

Gen3 ponoć ma jakis mocniejszy cylinder i jakieś tam inne małe poprawki. Jak rozpoznać takie generacje, czy jest to gdzies widoczne na replice i jakie to są różnice miedzy tymi generacjami? No bo wiadomo, tanie te repliki nie są a może w gunfire tak tanio bo to jakaś 1generacja z poważna wadą zeby Ljipy nie było :)

 

"Napisałbym w 1 poście, ale nie widze opcji edytowania"

 

edit: A teraz jest opcja edytowania, troche krótki czas na edycje, takze sorki za post pod postem.

Edited by zelatur
Link to post
Share on other sites

@zelatur

Na taiwangunie piszą, że SCAR jest przystosowany zarówno do GG jak i CO2.

Właśnie wysłałem maila którą generację sprzedają, tylko zapomniałem spytać po czym to poznać. Spytam później.

Jak dostanę od nich odpowiedź, to dam tu info!

 

EDIT:Wie ktoś może którą gen. magów sprzedają krakmani? Podejrzewam, że tą najnowszą (są dwie z tego co wiem), bo są dostępne na rynku już dość długo, ale pewności nigdy za wiele :P.

Edited by Ripx97pl
Link to post
Share on other sites

OK. Oto treść maila od krakmana:

"Mieliśmy niedawno dostawę tych karabinów więc będzie to najnowsza generacja"

Pomęczę ich jeszcze o generację magów i czy na pewno będą pasować do SCAR'ów które mają na stanie.

 

EDIT:Chociaż, do SCAR'ów z OpenBoltem pasują chyba tylko magi II-giej generacji, co nie?

Edited by Ripx97pl
Link to post
Share on other sites

Nie, jest konwersja z cb na ob dla starych magów.

 

To czemu mi napisali, że to najnowsza generacja? Sugerujesz, że kłamią?

A mniejsza o to, itak zamówię z military.pl, tam jest w opisie jasno, że to III gen. SCARa, ale itak ich popytam o wersję magów i czy napewno będą pasować...

 

EDIT: Wiecie coś jak się military.pl spisuje?

Edited by Ripx97pl
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

W temacie CO2 czy GG, to w wypadku WE CO2 jest problematyczny. Mam 2 scary i L85 właśnie z WE i pomijając problemy ze szczelnością to podstawowym problemem jest fakt, że kapsuła CO2 nie wystarcza na wystrzelenie całego maga :( Z GG nie ma tego problemu.

Link to post
Share on other sites

... podstawowym problemem jest fakt, że kapsuła CO2 nie wystarcza na wystrzelenie całego maga :( Z GG nie ma tego problemu.

 

Miałem podobnie.

Po reklamacji maga na CO2 okazało się, że winę za taki stan rzeczy ponosił najprawdopodobniej zawór.

Podobnie z GG, nie miałem takich problemów - spokojnie można było wystrzelić do 60-ciu kilku kulek.

Link to post
Share on other sites

Mi serwisant ze Specshopu powiedział, że problemem jest niewłaściwe wyregulowanie repliki, której zbijak "za długo" naciska na zawór przez co niepotrzebnie wydmuchuje gazu więcej niż to jest konieczne i stąd się bierze problem z dostrzeleniem do końca maga. Byłem z nim nawet umówiony na "strojenie" ale w międzyczasie mój jedyny mag CO2 padł więc temat się sam rozwiązał :|

 

BTW: jeśli kogoś ta informacja ominęłą to serwis w Specshopie przez pierwsze dwa tygodnie sierpnia nie działa - serwisant ma wakacje. Nie żebym nie rozumiał gościa i życzę mu jak najlepszej pogody... ale tak w szczycie sezonu? Sadyści ;)

Link to post
Share on other sites

Mi serwisant ze Specshopu powiedział, że problemem jest niewłaściwe wyregulowanie repliki, której zbijak "za długo" naciska na zawór przez co niepotrzebnie wydmuchuje gazu więcej niż to jest konieczne i stąd się bierze problem z dostrzeleniem do końca maga. Byłem z nim nawet umówiony na "strojenie" ale w międzyczasie mój jedyny mag CO2 padł więc temat się sam rozwiązał :icon_neutral2:

 

BTW: jeśli kogoś ta informacja ominęłą to serwis w Specshopie przez pierwsze dwa tygodnie sierpnia nie działa - serwisant ma wakacje. Nie żebym nie rozumiał gościa i życzę mu jak najlepszej pogody... ale tak w szczycie sezonu? Sadyści :icon_wink:

 

:teeth: czy ja czegoś nie rozumie. Zawór jest zamykany po tym jak zamek odciąga hammer, do tej pory cały czas jest otwarty więc nie wiem jak go można wyregulować. Jedynie to zrobić żeby chodził luźniej, bo jak ma opory to wtedy jedynie jest taka możliwość.

Link to post
Share on other sites

Nie podejmuję tematu merytorycznie - też nie do końca wiem jak to chodzi. Pozwoliłem sobie tylko przytoczyć słowa "mechanika". Tak czy owak chętnie poznałbym opinie na temat CO2 - w końcu nie podpisałem cyrografu z WE i może kiedyś kupię jaką fajoską giwerę z innej stajni, a że póki co słabość do gaziaków mam to dylemat CO2 czy GG pozostaje aktualny.

Link to post
Share on other sites

hej, takie pytanka 2 mam.

 

Podjarałem się scarem na gaz jak się pojawił ale wychodziły cały czas problemy a byłe zielony więc nie brałem.

Teraz naszła nie ochota na dozbrojenie się PTW, słyszałem że mimo że nie sprzedawany jako taki SCAR jak najbardziej się kwalifikuje, szukam potwierdzenia.

Jest obecnie dostępny jakiś SCAR który będzie sprawiał tylko typowe dla gazówek problemy? Znaczy bez niedoróbek jakichś itp.

Preferowanie z OB bo pamiętam że mi na tym zależało choć zdążyłem przez ten bodaj roczek zapomnieć o co w tym chodziło :)

Link to post
Share on other sites

Mam scara CO2, póki co Stock. To nie prawda że jedna kapsuła nie wystarcza na magazynek. Mi wystarcza na dwa. I robi spooooro huku. Natomiast problemem jest zasięg i celność. Zamówiłem już dłuższą lufę preckę. Zamierzam również powiększyć przepustowość zaworów. Docelowo chciałbym mieć ok 70m zasięgu skutecznego (kulka ma jeszcze energię, a nie swobodny spadek). Co do celności to chciałbym mieć ok 45-50m możliwość trafienia w butelkę 5l za każdym razem. Czy te moje "chciałbym" nie sa na wyrost... czas pokaże.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cóż, dyskusja się może zrobić jałowa ale bardzo to dziwne/zaskakujące co mówisz. Mam dwa scary i l85 i w żadnym CO2 nie wystarcza na cały mag. Może to faktycznie kwestia jakiejś regulacji lub rodzaju/marki kapsuly ale powstrzymaj się proszę z hasłami "to nie prawda". Statystycznie rzecz ujmując mam większą próbkę, a mimo to nie próbuje komuś zarzucać ze mówi nieprawdę.

 

Byłbym raczej za próbą zrozumienia dlaczego u Ciebie jak twierdzisz nie ma tego problemu a u mnie jest.

 

Link to post
Share on other sites

No widzisz, ja mam do czynienia z sześcioma SCARami i wszystkie strzelają ponad kapsułę. Więc większa statystycznie próbka obalona.

I wciąż uważam, że nie jest prawdą stwierdzenie, że wystarcza na jeden magazynek. Mnie do maga wchodzi 35 BB i wystrzelam drugi, z czego ostatnie strzały są słabe a czasem nie opróżnię. Może to efekt NPASa, może dociśniętego ściśle maga do gniazda, nie wiem.

Kapsuły są firmy crossman, znaaacznie silniejsze od Cyberguna. Zlikwiduj może także nieszczelności kapsuła-zawór. Obstawiałbym też, że możemy mieć wszyscy magi generacji drugiej, o której legendy chodzą. Jednak nie mam tego jak potwierdzić.

 

 

BTW

Przyszła mi już preclufa od ratecha, podczas jej montażu wyszło że nie było dystansera... Postaram się w ten weekend przetestować poprawę osiągów, dam znać.

Link to post
Share on other sites

Prawdę mówiąc, to Twoje doświadczenia czynią sprawę jeszcze bardziej zagadkową. Być może faktycznie problemem jest rożnica w magach, które mamy - do moich za nic nie da się wcisnąć 35 BB (32 MAX!). Używałem też innych kapsuł, fakt, ale nie Cyberguna tylko zdaje się Incorsy??

 

Zostawiając już temat magów i nieszczęsnego z mojego punktu widzenia CO2, bardzo jestem ciekaw, jak idzie Ci upgrade z tą precką. Jeśli uda Ci się przetrzeć ten szlak to możesz znaleźć godnych następców ;)

Link to post
Share on other sites

Hej, lufka zamontowana. Testy na weekendzie. Niestety nie mam kiedy ani gdzie zbytnio tego przestrzelać. Natomiast co do pojemności magazynków. Rozbierz swój i wyjmij taką część na której osadzona jest sprężyna magazynka. Zyskasz na pojemności nic nie tracąc.

 

Poza tym, dają się zauważyć dość znaczne różnice pojemności/jakości/ciśnienia? pomiędzy egzemplarzami kapsuł jednego producenta. Jeśli precka nie dała zamierzonego efektu będę próbował usunąć NPAS oraz być może zakupię:

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Accessories_GBB_Valves_Kits_Action_GBB_High_Output_Valve_For_WE_M4_M16_SCAR_AK74_PDW_Open_Chamber_System_Series_SUS303_Stainless_Steel.htm

 

BTW.

Pękł mi hinge plate jakiś czas temu. Na mocowaniu. Z mojej winy, za mocno "otworzyłem" kolbę. Zamawiam więc TSC part #66.

Link to post
Share on other sites

No widzisz, ja mam do czynienia z sześcioma SCARami i wszystkie strzelają ponad kapsu

(..)

Obstawiałbym też, że możemy mieć wszyscy magi generacji drugiej, o której legendy chodzą. Jednak nie mam tego jak potwierdzić.

 

 

To prawda, montaż NPAS'a zmniejsza znacznie gazożerność.

2 gen i znaczne polepszenie jakości dotyczy tylko magów na GG.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jestem już po testach SCAR CO2 z długą preclufą (363, ale dla SCARa to długa) i gumką REAPS od A+ Airsoft.

 

Zasięg oraz stabilność lotu wzrosły. Nadal jednak nie ma 70m zasięgu żeby móc trafić w sylwetkę człowieka za każdym razem. Następny etap to powiększone zawory. Nie wiem ile to ma teraz FPS (nie mam chrono) ale kulka dość szybko leci. Jednak, to tylko asg i kulisty pocisk b. szybko wytraca prędkość. Awarii jak dotąd żadnych. Gazożerność póki co w normie (NPAS na maxa) czyli ok 50-60 strzałów z jednej kapsuły, wyraźnie mniej przy częstym strzelaniu.

 

Tłumik w tej giwerce dosłownie nic nie daje. Tłucze się zamek jak głupi. Zamierzam wymienić sobie tę tubkę co na końcu sprężyny siedzi z plastiku na gumę to może się coś wyciszy.

Polecam do CO2 nakładać ze dwie warstwy taśmy teflonowej na dziubek kapsuły przed przebiciem, zero przecieków wtedy.

 

Pytać pytać :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie było mnie jakiś czas a widzę że jest parę wątpliwości, które postaram się wyjaśnić.

Temat na ile starczają magi jest zależny od wielu czynników m.in.

- Długość uszczelki w magazynku [czarne magi do emek mają krótszą]

- Szczelność uszczelki tłoka i uszczelki między dyszą a tłokiem

- Dociśnięcie maga w gnieździe magazynka

- A także iglica[zbijak], stockowe są z żal-metalu i się wginają, warto zainwestować w stalowe ponieważ w momencie strzału daje większe ciśnienie w krótszym czasie dzięki czemu wg. jednej teorii oszczędza się gaz.

 

Mówię o wersji CB, z ob jeszcze nie miałem porównania, natomiast u siebie zrobiłem tak dobrze uszczelki że w temp 15-20 C spokojnie da się wystrzelić 80-90 kulek.

 

Co do celności to na stockowym systemie HU w CB nie postrzelamy sobie niestety i tutaj wkładanie nadludzkich ilości fps też nic nie da.

 

Jeśli chodzi o GG vs CO2 to wg mnie lepiej wypada to 2 z jednego powodu - nie zawiera smaru i nie syfi gumy więc celność jest lepsza.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...