Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No i się zesrało....

Na ostatniej strzelance giwera przestała reagować na spust na semi.

Na auto nie mogę nawet wjechać selektorem, a co najzabawniejsze jak włącze safe to wywala całego maga...

Macie jakieś koncepcje?

Pisałem do Speca (replika ma 2 miechy) ale narazie nie odpisali...

Link to post
Share on other sites

No i się zesrało....

Na ostatniej strzelance giwera przestała reagować na spust na semi.

Na auto nie mogę nawet wjechać selektorem, a co najzabawniejsze jak włącze safe to wywala całego maga...

Macie jakieś koncepcje?

Pisałem do Speca (replika ma 2 miechy) ale narazie nie odpisali...

 

Myślę że musisz wymienic CAŁY zespół spustu (koszt ok. 230pln na taiwangun) .

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko czy ktoś z was sprowadzał zestaw OB z Retech.com oraz jaki są to mniej więcej koszta ???

 

Lepiej kupic z redwolfairsoft (wydaje się taniej http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Accessories_GBB_Other_WE_M4_Parts_WE_Open_Bolt_Kit_for_WE_SCAR.htm ) . Po przeliczeniu na PLN (USD kosztuje teraz 3,15) - wyjdzie 230pln . Do tego dojdzie koszt wysyłki , vat srat , cło - wyjdzie ok.400pln.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam taki problem zamontowałem nowy stalowy bolt carier ratech, poskładałem wszystko do kupy i niestety na jednym magu da się kilka strzałów oddać, z deklarowanych 550 fps jest trochę ponad 350. Możecie powiedzieć mi czemu tak może się dziać? Replika jest Open Bolt, cała w częściach ratech, używam magów na co2.

Dodatkowo, ma ktoś pomysł jak raz a sprawnie zaopiekować się cieknącymi magami? Sprężynę rozciągałem, całość potraktowałem smarem silikonowym, ale dalej cieknie z okolic grzybka w zaworze. Czy może kupno nowym zawór załatwi sprawę? Wcześniej wystrzeliłem kilka set kulek bez żadnych problemów na tych magazynkach.

Link to post
Share on other sites

Z zaworami do magów co2 jest taki problem, że są niewymienne albo przynajmniej nikt dotychczas ich nie wymienił. Ja mam takie patenty że zostawiam rozkręcony magazynek w czasie długiego spoczynku [np. teraz półrocznego] rozkręcony, by sprężyny się nie wyrabiały i ze smarem by uszczelka trochę go pochłonęła. Nie wiem czy to tak działa ale z 6 magów CO2 żaden nie cieknie.

 

Rozumiem że jak miałeś OB na stockowym zamku to hulało? Jakie osiągi na GG ma [z zamkiem ratech]? W jakiej temperaturze strzelasz?

W sumie nie miałem do czynienia z zamkiem Ratecha ale sprawdź czy dobrze spozycjonowany jest cylinder BB - być może nie przylega dobrze do maga i jest nieszczelność.

Link to post
Share on other sites

Na GG osiągów nie znam, bo nie posiadam takiego magazynka, temperatura w jakiej strzelam to 25 stopni. Replika poszła do dobrego serwisanta, może on postara się coś wymyślić. Z magami sobie trochu poradziłem chodź dalej nie jest idealnie. Za kilka dni będę miał zawory nowe, zobaczymy czy wymiana coś pomoże, w komplecie jest nowa sprężyna więc jest duże prawdopodobieństwo że problem na jakiś czas zniknie.

Link to post
Share on other sites

Ktoś ma może instalował któryś z tych zestawów?

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_361_362&products_id=9203&name=Falcon_-_VS-Z_System_-_260mm_-_WE_GBB_SCAR_-_F79c

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_361_362&products_id=9204&name=Falcon_-_VS-Z_System_-_363mm_-_WE_GBB_M4,_HK416_-_F79a

 

Zastanawiam się, czy wpakować do mojego closed bolta właśnie to, czy zmieniać wszystko na open bolt. Zwłaszcza, że na OB będę musiał jeszcze przerobić magazynki.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Powitać, dla zainteresowanych filmik, nagrałem około godziny 16.40. Temperatura -14oC. Karabinek nie był przerabiany, jest to klasyczny stock, SCAR drugiej generacji. Nie zauważyłem problemu z urywaniem uchwytu kolby przy strzelaniu na co2, jak i też konieczności wymiany części na ratecha. Karabinek działa bez zarzutu na co2 jak i gg, jednakże preferuję co2 z tego względu że magi na GG mają tendencję do nieszczelności. Minus to nie zawsze działający boltcatch.

 

Zapraszam do oglądnięcia ;)

 

 

 

ps. filmik będzie dostępny na YT około godziny 17.30

Link to post
Share on other sites

Przed nagraniem filmiku replika była na zewnątrz przez około 25 minut. Jak na te warunki pogodowe jest to całkiem przyzwoity wynik. Zauważ że strzelałem w zasadzie cały czas na auto co skutkuje tym że całość szybciej "zamarza" ;) Myślę że spokojnie można strzelać na semi przy całodziennych działaniach, z auto mógł by być problem.

Link to post
Share on other sites

Ma ktoś może pojęcie czy stabilizator prowadnicy da się rozebrać? Pytam bo chcem zmienić na nim uszczelkę na RA-Tech a nie chcem robić tego na wcisk bo boje się że się uszkodzi uszelka, stabilizator albo ja :)

 

 

 

 

 

Ortografia się kłania... :icon_neutral:

pj

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam

Mam następujący problem z moim Scarem w wersji Open Bolt:

Otóż po pełnym odciągnięciu dźwigni przeładowania zamek blokuje się w tylnym położeniu (nie jest to problem bolt catch'a ponieważ dzieje się tak nawet bez magazynka) i jedynym sposobem na to, aby zamek powrócił na swoje miejsce jest wyciągnięcie pinu i odłączenie dolnej części korpusu. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Edited by krzychu1596
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

Może mi ktoś powiedzieć jaki jest zasięg maksymalny i skuteczny w stockowym, napędzanym GG Scarze?

Był bym wdzięczny za odpowiedź jakiegoś posiadacza ów repliki.

Przeryłem cały temat, ale dokładnej odpowiedzi na to pytanie nie znalazłem.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Kopnę trochę ten temat. Scary OB są już na rynku kawał czasu, jak się wam sprawują? Da radę w dobrych warunkach (20 stopni +) puścić całego maga na full auto? Jak z awaryjnością tych replik. Sezon gazowy w pełni, więc liczę na to, że jakieś ciekawe obserwacje poczyniliście :).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...