Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po przejściu na propan wychodzi około 40 pln za 11kg więc sobie policz opłacalność jeśli polski gg(30pln) ma 800 ml, a butla gazowa to 27 litrów pojemności.

A i dolicz sobie olej silikonowy za około 10 pln w Castoramie.

O kulkach nie wspomnę bo jesteś leń, któremu się nie chce poszukać.

Z żołnierskim pozdrowieniem.

 

PS. Czytaj forum tu jest odpowiedz na wszystkie twoje pytania.

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

Ok, przyjrzałem się kurkowi - zaczep który jest blokowany przez przerywacz jest trochę "wyrobiony" tj. kraniec jest o 1/3- 0.5 mm przetarty. W sumie nie jest tragicznie ale w połączeniu z wyrobionym 2 zaczepem który blokuje spust zawsze gdy kurek jest w pozycji gotowej do strzału - też jest wyrobiony tak z 0.5 mm powoduje że gdy na SEMI nie dociśnie się spustu mocno to jest "martwa strefa" w której przerywacz nie zazębia się i w miejscu gdzie kurek powinien być zablokowany przez 2 zaczep ten też nie "łapie". Troche skomplikowanie napisałem, mam nadzieję że wiadomo o co chodzi. Jutro wrzucę zdjęcia.

 

Mieliście coś takiego, może jakieś propozycje co z tym zrobić? Ktoś mówił żeby dorabiać sobie części u rusznikarza ale w takim razie tak istotna część jak kurek musiałaby mieć taką samą wagę, żeby mechanizm działał prawidłowo? No i ile może sobie policzyć za taką rzecz?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Możesz sprowadzić z tego sklepu: www.airsoft123.com, stalowe elementy mechanizmu uderzeniowo spustowego, chyba że koszt dorobienia w kraju będzie niższy niż cena+transport ze sklepu.

Jako posiadacz części zespołu spustu TSC zakupione w Airsocft123 szczerze odradzam. Jak do tej pory moja replika M4 straciła semi - auto całkowicie. Na dodatek śruba mocująca zespół spustu wyrobiła się bo jest g ... jakości, a ja w swojej mądrości potraktowałem ją niebieskim Loctite i nie mogę dziadostwa teraz wyjąć. TSC jest do bani. Z tego co udało mi się wyczytać to niestety, ale używanie CO2 bardzo źle wpływa na elementy spustu i dlatego szybko się wyrabiają. Jest to jeden z wielu nierozwiązanych problemów WE. Producent ma to w głębokim poważaniu i szuka kolejnych nabywców co raz to innych replik GBB pozostawiając posiadaczy na lodzie. Wracając do TSC z tego co zrozumiałem trzeba te części piłować i wtedy mogą się nadać. Sam Airsoft123 przeżywa coś dziwnego, ostatnio napisali mi, że nie wiedzą co kupiłem bo nie mogą się dostać do swojego serwera (lufa zewnętrzna do M16). Taka samą wiadomość otrzymałem od nich kilka miesięcy temu kiedy też coś u nich kupowałem. Obawiam się, że Panowie zaczynają mieć problemy z Paypal przez skargi klientów. Czekam na tą lufę, dam znać czy choć przesyłka dojdzie. Póki co radzę wstrzymać się z zakupami u nich.

Link to post
Share on other sites

Powoli robi się nieciekawie jeśli chodzi o dostępność części, może Ratech się tym zajmie? Można spróbować puścić do nich maila że ta część się wyrabia i znaleźli by wielu nabywców na wzmocnioną customową wersję. A co do TSC to chyba jeszcze nie słyszałem dobrej opinii o ich częściach, na regulatory mocy same narzekania były.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

CWI robiło stalowe części i podobno dobre. Ponieważ chcę przywrócić swojej GBB nominalne 500 fps i uciąć auto jako replika para snajperska to szukałem ostatnio bo chciałem kupić i nie mogłem znaleźć. Niestey, ale sytuacja z częściami utrzymuje się od jakiegoś czasu i niestety jest co raz gorzej bo kolejni sprzedawcy zaprzestają współpracy z WE, które nie wypełnia zobowiązań i zamówień. Dobrym źródłem części był Tactical Quartermaster, ale właściciel Mark zaprzestał współpracy z WE właśnie z tego powodu. Choć pamiętam dokładnie szumne oświadczenia WETTI na forum Arnie's, że budują światową sieć autoryzowanych dealerów replik, części oraz serwisów. Chyba z tych obietnic nic już nie zostało, dlatego WETTI nie udziela się na forach. Tak więc Panowie nie jesteście jedyni, w waszej sytuacji jest wielu ludzi, między innymi ja. Kiedyś docisnąłem WETTI za te części na AGGMA - chyba jako karę deaktywowali mi konto. Dla mnie taka polityka WE jest całkowicie niezrozumiała. Co gorsza ludzie, którzy kupują kolejne modele replik GBB ze stajni WE są świadomie nabijani w butelkę i nie ma siły by odwieść ich od zamiaru kupna. Wystarczy poczytać komentarze choć na stronie głównej WMASG przy nowościach o GBB z WE.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

No to trochę się sprawa wyjaśniła z częściami zamiennymi :cry: Jutro wybieram się z kurkiem do rusznikarza ciekawe co powie.

Ogólnie to mnie trochę SCAR sfrustrował z tą zawodnością i osiągami. Zdecydowałem się kupić lufę 509 mm Capri chce za nią 250 zł co nie jest atrakcyjną ceną - przy ściąganiu wyszłoby ze wszystkim o 60 zł taniej. Napisałem do Silesia-factory za ile podjęliby się zrobienia przedłużenia zewnętrznej i wyszło że za ok 100 zł. Chyba jednak pójdę do ślusarza/rusznikaża także z tym.

 

Jaka jest róznica z tymi hop-up'ami [czarne a zielone gumy] a także jaki jest ten cały "stinger HU"? Mi na stockowej zielonej gumie zmierzonych 360 fps kulki .28 wysyła trochę w kosmos - jak jest u was, jakich kulek używacie i z jakimi rezultatami?

Link to post
Share on other sites

Sorry za 2 posty ale nie mogłem edytować.

Poszedłem dziś do 2 majstrów- rusznikarza i ślusarza. Ten pierwszy za zrobienie kurka liczy sobie 200 zł, ale poradził mi bym sobie odpowiednio spiłował. Drugi natomiast wycenił lufę zewnętrzną 240 mm na 300 zł :roll: Ciekawi mnie jak Pawel_G zrobił sobie tak tanio lufę.

 

Niezłe bagno jest więc z tym gbb, w ramach ciekawostki to za tę część która zbija zawór rusznikarz może dorobić za 50zł.

Link to post
Share on other sites

jako ,iż post "nazgool" o firmie we zacząłem się zastanawiać czy zakup scara modyfikowanego przez ra-techa będzię dobrym wyborem za cenę 1600 zł czy może lepiej kupić elektryka w takiej cenie ?

chciałem abyście mi pomogli w wyborze bo 1600 zł to wcale nie mało i chcę mieć przyjemność z zabawy gbb a nie ciągłe naprawy ( to akurat nie problem tylko brak częsci stwarza mi problem ) ,Jak możecie to proszę o odpowiedż na moje pytanie

sorry za takie pytania ,ale wolę się upewnić

 

z góry dziękuję za odpowiedż

Link to post
Share on other sites

Te 1600 to dopiero początek wydatków dolicz jeszcze magazynki żeby mieć jakąś szansę w polu to musisz mieć minimum 6 magazynków, więc to wydatek w polskich realiach 1000 pln, ja ściągnąłem z www.augdal.net po około 137pln za sztukę magi na gg (tylko ze względu na zasilanie propanem), a koszt gumek hop wyniósł mnie około 17 pln za sztukę. Z produktami WE jest jak z zakupem auta, albo trafisz egzemplarz, który długo działa bez problemu, albo taki, który motorycznie się psuje.

Moją pierwszą awarią było pęknięcie suwadła na szczęście bez problemu zostało wymienione w ramach gwarancji przez sklep w rekordowym czasie 9 dni. Pózniej długo nic i po gg guardera rozszczelnione magi i zerwany hopek itd. :-F Właściwa konserwacja i dokręcanie śrub to standart po strzelance.

Jeśli chcesz mieć replikę, która działa prawie jak prawdziwa broń i nie straszne ci dłubanie w sprzęcie to weź GBB, a jeśli wolisz mieć spokojną głowę i tylko kupować kulki oraz płacić rachunki za prąd to za 1600 na pewno kupisz dobrego aega z wyposażeniem.

Wybór należy do Ciebie. Pozdrawia :-)

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

@memonic1

Pojechałeś samymi negatywami ;-)

 

Warto wspomnieć o pozytywnych stronach, jak realizm, nie ma wystających kabli, baterii, drogich tuningów by mieć wiele fps. Kupując wersje RA TECHa najważniejsze części masz już zainstalowane i w sumie nie musisz się o nie martwić, poza tym masz NPAS - czyli regulację fps - od 200 do 600 więc nieźle. Trafiając na "dobry" egzemplarz jedyne w co musisz wsadzić kasę to magi, kulki i gaz - ew. lufa precyzyjna [przy krótkiej 272 mm to raczej podstawa]. Jeśli kupujesz replikę w Polsce to nie musisz się tak martwić o serwis - w końcu masz gwarancję.

 

W moim mniemaniu GBB jest dla ludzi którzy mają kilka replik - a przynajmniej elektryka - zastanów się co zrobisz zimą, czy masz jakąś replikę z której wtedy będziesz mógł strzelać? Poza tym GBB to także głośność która jest i wadą i zaletą, przekonałem się o tym na ostatniej strzelance - musiałem stosować taktykę "strzelaj gdy masz pewne trafienie" bo po strzale wszyscy już wiedzą gdzie jesteś ;-)

Link to post
Share on other sites

@memonic1

Pojechałeś samymi negatywami ;-)

 

Ej pozytywy też były. ;-)

I tak nie wymienił bym mojego SCARA na "wiertarkę" on ma swoją duszę :wink: i jest czasami kapryśny i nie przewidywalny jak kobieta. :wink:

 

Co do wersji Ra-tech zapomniałeś napisać o komorze "stinger" która według jej producenta rozwiązuje problem nieprawidłowego działania i regulacji hopup.

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

Pewnie już widzieliście ale w Specu pojawiły się lufki do gazówek WE firmy JBU 6,01mm.

 

Pewnie jeszcze dzisiaj zamówię. Tylko czy na 100% w tej lufie KLIK jedyną konieczną modyfikacją będzie "wyfrezowanie" tego pina?

 

Proszę o szybką odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem do ss i pytałem się o ową lufę. Gość powiedział, że wyciągnął z pudełek obie (263mm dedykowaną do SCARa i 509mm do m16), porównał i są dokładnie takie same. Różnią się jedynie długością. Trochę kasy pójdzie bo zamawiam jeszcze gaz i ładownicę ale co tam, raz się żyje ;)

Link to post
Share on other sites

Poszedłem dziś do 2 majstrów- rusznikarza i ślusarza. Ten pierwszy za zrobienie kurka liczy sobie 200 zł, ale poradził mi bym sobie odpowiednio spiłował. Drugi natomiast wycenił lufę zewnętrzną 240 mm na 300 zł :roll: Ciekawi mnie jak Pawel_G zrobił sobie tak tanio lufę.

 

Niezłe bagno jest więc z tym gbb, w ramach ciekawostki to za tę część która zbija zawór rusznikarz może dorobić za 50zł.

 

Widocznie u mnie tokarz mniej ceni sobie realnie robotę, a Twój chce zedrzeć z Ciebie. Czytam co piszecie o awaryjności i problemach z GBB i zdaje mi się że jestem właścicielem szczęśliwego egzemplarza bo poza gumkami HU nie psuje mi się, ba bylem ostatnio z kolegami na treningu, wystrzeliliśmy po 300 kulek i efekt był taki ze padły 3 WOC a mój SCAR i M-ka WE kolegi bez klopotów. Co do zestawu Stingera HU do WE miało upraszczać ustawienie HU, ale cudów nie ma. Dla mnie nadal najlepszym rozwiązaniem jest kulka 0.28 + czarna gumka bez metalowej kulki do regulacji, w takiej konfiguracji kulki latają jak po sznurku. Nazgool narzeka na stalowe części TSC z www.airsoft123.com, a ja jestem zadowolony z nich.

Oczywiście mam też "wiertarkę" G36 STAR trzeba czasem po niego sięgnąć kiedy za dużo postrzelam na auto i zamarznie GBB.

Link to post
Share on other sites

Widocznie u mnie tokarz mniej ceni sobie realnie robotę, a Twój chce zedrzeć z Ciebie. wystrzeliliśmy po 300 kulek i efekt był taki ze padły 3 WOC a mój SCAR i M-ka WE kolegi bez klopotów. Co do zestawu Stingera HU do WE miało upraszczać ustawienie HU, ale cudów nie ma. Dla mnie nadal najlepszym rozwiązaniem jest kulka 0.28 + czarna gumka bez metalowej kulki do regulacji, w takiej konfiguracji kulki latają jak po sznurku. Nazgool narzeka na stalowe części TSC z www.airsoft123.com, a ja jestem zadowolony z nich.

Oczywiście mam też "wiertarkę" G36 STAR trzeba czasem po niego sięgnąć kiedy za dużo postrzelam na auto i zamarznie GBB.

Dzięki,

rozjaśniłeś mi parę spraw.

Co do kurka to spiłowałem go trochę oraz przerywacz i semi jest teraz idealne ;-) Zresztą z tego co widzę to replika ma już wystrzelane z 3000 kulek [jestem 2 użytkownikiem] i działa dobrze.

Poza tym zamówiłem lufę 509 mm JBU i zobaczymy co z tego będzie.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

W którym dokładnie miejscu piłowałeś ten kurek i przerywacz ? Może jakieś zdjęcie ? Ja będę musiał spiłować swoje części z TSC to pewnie też semi wróci. Paweł nie tylko ja narzekam, sporo osób z arnies i gasguns się zawiodło. Czekam narazie na lufę zewnętrzną od nich, wysłali mi e-mail z trackingiem więc dobry znak

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Co do tych części od TSC do spustu do wczoraj napisałem do ra-techa o cały zestaw spustu .Dziś rano odpisali mi ,iż są w trakcie pracy nad całym zespołem spustu i projekt jest na ukończeniu trzeba jedynie sprawdzać ich stronę a co do ceny to jest jeszcze nie ustalona .Napisałem także do G&H ale oni nie mają w planie zrobienia trigerów do scara

Link to post
Share on other sites

@Damianus1993

HA!, wiedziałem że na chłopaków z Ratecha można liczyć, tylko kwestia jaką dadzą cenę, jak się zorientują że są jedyną alternatywą to może być krucho.

 

G&H w swojej ofercie części do gazówek nie ma, ale pewnie customowo dali by radę ci wyciąć jakąś część, tylko znowu kwestia ceny.

 

@rucznoi

Jak dojdzie do Ciebie lufa i wszystko będzie pasowało, to prosze cię zamieść krótką recenzję.

Link to post
Share on other sites

Witam odebrałem z cła preckę 363 mm z Ra-tech + dodatkowe elementy, co do wykonania lufa w chodzi w komorę z większym luzem niż oryginalna, wyfrezowanie pod pin jest wykonane prawie idealnie. Co do reszty części są wykonane poprawnie ale zdarzają sie małe niedociągnięcia typu nie wygładzenie powierzchni, zadziory itp. Mogli by się bardziej postarać. Jeśli pogoda dopisze to dziś sprawdzę skupienie i zasięg.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...